İncelemelerTeknoloji

Yamaha Ydp 143 ve Ydp 163 Piyano İnceleme

Yamaha Ydp 143 ve Ydp 163 Piyano Fiyat ve İnceleme

Yamaha Ydp 143 ve Ydp 163 Piyano Fiyat ve İnceleme

Yamaha YDP 143, Yamaha YDP 163

Yüzyıldan fazla bir süredir dünya çapında en iyi akustik piyanoları üreten Yamaha, Arius serisiyle elektrikli piyanolara eklenen bütün kolaylıkları içeriyor. Dijital piyanolar, bir müzisyenin ilerlemesine en çok yardımcı olabilen piyano türleridir. Yamaha da Arius serisinin dahilinde olan YDP 143 ve YDP 163 modelleriyle birlikte dijital piyanolara en iyi bakışı getiriyor.

Yamaha Arius Serisi Piyano Özellikleri

Bir piyanistin yetenek seviyesi yükseldiği zaman, daha ciddi parçalara geçebilmesi adına iyi tasarımda bir piyanoya geçmesi gerekecektir. Yamaha’nın Arius serisi, kademeli klavye aksiyonu ve sentetik fildişine yer veren klavyesiyle birlikte, dokunsal bir klavye kullanımı sunuyor.

Bütün Arius serisi modellerinde, kademeli bir 88 tuşlu piyano klavyesine yer veriliyor. Kademeli vuruşlar, alt uç kısmında daha ağır dokunuşlara ve yüksek uç kısmında ise daha hafif dokunuşlara yer veriyor. Böylelikle akustik bir piyanoda olduğu gibi kademeli vuruşlarla birlikte dokunuşlara yanıt vermesi söz konusu olmaktadır.

Yamaha Arius Serisi Ses Kalitesi

Pure CF ses motoru, Yamaha YDP 143 modeline uzun yıllara dayandırılan piyano yapım tarihinde son teknoloji örneklerinin bir araya getirilmesine imkan tanıyor. Pure CF ses motoru, inanılmaz dinamik ve etkileyicilikte bir performans sergilemeye yarayan titiz örneklemelerle birlikte Yamaha 9 CFIIIS konser piyanosunda üretilen tonları yeniden üretme imkanı sunuyor. Yamaha’nın CFX 9 serisi konser piyanosunda modern zamanların en iyi sesleri alınabiliyor ve bu özellikle YDP 143 serisi modellerine de getiriliyor.

Yamaha Arius Serisi Pedal Performansı

Stereo Sustain örnekleri, pedallara dokunuşlarda yumuşak şekilde yankıların yayılmasına imkan tanıyor. Aynı şekilde, damper rezonansıyla birlikte pedallar kullanıldığı zaman derin bir rezonans da alma şansınız vardır. Bir akustik piyanoya benzer şekilde, sonuç olarak çok daha gerçekçi bir ses elde edilmiş olur.

Yamaha YDP 163 ile yarım pedal kontrolünü sağlamak, büyük bir piyanoda olduğu gibi bir kullanıma yer verir. Bu özellik, pedallara her basılışında sürekli olarak artabilen bir şekilde hafiften tam notaya kadar devam edilmesini sağlayabiliyor. Bu sayede detaylı nüanslarla birlikte konser piyanosu kullanımı hissi verilmektedir.

Yamaha Arius Serisi Kulaklık Deneyimi

Stereophonic Optimizer, Yamaha’nın ürettiği Arius serisine özgü bir özelliktir. Enstrümanı çalarken veya dinlerken, Stereophonic Optimizer özelliği, ses aralıklarını ve piyanodan ayrımı ayarlamaya imkan tanır. Yani, her defasında saatlerce çalmanıza olanak verebilcek geniş bir surround ses kalitesi almanızı sağlar. Bu özel dinleme ortamının, piyano sesini çok daha gerçekçi ve doğal bir şekilde deneyimleme imkanını sizlere sunuyor.

Yamaha Arius serisi piyanolarını, bir bilgisayar veya mobil cihazlara bağlayarak kullanabilirsiniz. Yaratıcılık, eğitim ve eğlence dünyasına geçiş için USB kablosu girişine piyanolarda yer verilmektedir. iOS cihazlarıyla, Lightning-USB kamera adaptörünü kullanabilir ve kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ‘Dijital Piyano Kontrolörü’ adlı bir uygulama ile, iOS touch ekranlarda optimize olarak bir kullanıma yer veren arayüz oluşturulmuştur. Bu da Yamaha Arius serisi ile piyanolara yepyeni bir işlevselliğin kazandırılmasına imkan tanımaktadır.

Yamaha Arius Serisi Tasarımları

Mat siyah renklerde tasarlanan Yamaha Arius serisi piyanoları yalnızca YDP 143 ve YDP 163 modelleri ile sınırlı değildir. Ayrıca YDP 103, YDP 181 ve YDP 184 modelleri de Arius serisinin bünyesinde yer alıyor.

YDP 143 ve YDP 163 modelleri koyu gül ağacı ile siyah cevizden tasarlanmışlardır. Mat siyah tuşlar üzerine kademeli Hammer standart klavye yerleştirilmiştir. Ayrıca tasarımda sentetik fildişinden tuşlara yer veriliyor. Çok seslilik konusunda da 192 polifoni kullanıcılara sağlanıyor. 3 pedallı olan piyanolar, gerçek bir konser piyanosu kullanıyor hissini en iyi şekilde sağlamaktadırlar.

 

Sizler için Yamaha Ydp 143 ve Yamaha Ydp 163 Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Yamaha Ydp 143 Piyano -> Yamaha Ydp 163 Piyano

Müzikal Market -> Yamaha Ydp 143 Piyano -> Yamaha Ydp 163 Piyano

Teknoloji Sanayi -> Yamaha Ydp 143 Piyano -> Yamaha Ydp 163 Piyano

Online Ses Sistemi -> Yamaha Ydp 143 Piyano -> Yamaha Ydp 163 Piyano

Yonka Bayi -> Yamaha Ydp 143 Piyano -> Yamaha Ydp 163 Piyano

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın