İncelemelerMikserlerSes SistemleriTeknoloji

Yamaha Mgp Serisi Mikserler

Yamaha Mgp Serisi Mgp16x, Mgp24x ve Mgp32x Mikserler

Yamaha Mgp Serisi Mgp16x, Mgp24x ve Mgp32x Mikserler

Yamaha MGP16X, Yamaha MGP24X, Yamaha MGP32X, Yamaha Mikser

Yamaha, hem analog mixerler hem de dijital işlemciler açısından uzun bir geçmişe sahiptir. Bu sebebple, entegre etkilere ve DSP işlemeye sahip bir mixer tasarlamak söz konusu olunca, Yamaha’nın uzmanlık konusunda yeterli olduğu görülüyor. Yamaha MGP16X cihazı, yeni bir analog ve dijital teknoloji karışım türünü kullanan 16 girişli bir karıştırıcıdır. Serinin diğer versiyonları da 24 ve 32 girişli olarak işlem görüyorlar.

Yamaha MGP16X Özellikleri

Çok sayıdaki küçük formatlı mixerlerde olduğu gibi, mikrofon girişleri genel giriş sayısından daha azdır. Kalan girişler yalnızca hat kanallarından oluşuyor. Bu modelde 10 mikrofon ve hat girişi vardır. Kanalların ilk 8 tanesinde TRS jakı ekleme noktaları bulunurken, son 2 tanesi alternatif olarak yalnızca stereo hatlı kanallar olarak kullanılabiliyor. Kalan 4 giriş, bazı ekstra niteliklerle donatılmış olsa da, bir çift ‘Stereo Hybrid’ yalnızca hat kanalı olarak yapılandırılmaktadır.

Ayrıca MGP16X, Yamaha’nın REV ve SPX teknolojisine sahip olan çift dijital efektlere yer veriyor. Dijital olarak modellenebilen analog EQ ve ilk 8 mikrofon ve hat kanalı ile tek düğmeli olarak sıkıştırma özelliği içeriyor.

Yamaha MGP24X Özellikleri

MGP16X, sonu olmayan bir müzik tecrübesi sunar. Yamaha MGP24X ise güncellenebilir güç ayarlarıyla birlikte analog mikserler sınıfında MGP16X’in kanal girişi açısından daha gelişmiş bir versiyonudur. Kanal giriş sayısını MGP16X modelinde az bulan kullanıcılar MGP24X ya da MGP32X olan modelleri tercih edebiliyorlar.

MGP24X modeli toplamda 24 kanal sayısına sahiptir. 16 adet XLR mikrofon girişi, 6 adet AUX çıkışı ve 4-6 adet stereo girişi bulunuyor. MGP24X modelinin kompakt konfigürasyonunun temeli, analog mixerde sayısal teknolojinin kullanılmasına yenilikçi bir yaklaşım getiriyor olmasıdır. iPod ve iPhone entegrasyonuyla birlikte, yeni Stereo Hybrid kanalının işlevselliği cihaza iyi bir müzik kalitesiyle yüksek çözünürlüklü efektleri ekleme imkanı tanıyor.

Yamaha’nın MGP serisi, profesyonel ses konusunda firmanın en iyi başarılarının bir yansıması olarak kabul ediliyor.

Yamaha MGP32X Özellikleri

MGP serisinin son üyesi, Yamaha MGP32X modelidir. MGP16X ile MGP24X cihazlarına göre tek farkı, kanal sayısının daha yüksek olmasıdır. 32 kanallı olan bu modelde, mevcut analog kurulumlarda yerini fazlasıyla hak eden profesyonel bir sürümdür.

Temel olarak, MGP32X geleneksel bir analog mixerden beklenenlerin çok ötesinde bir dizi dijital sinyal işleme özelliğini sunuyor. 4 yollu olan analog mikser, her kanal ve USB girişi kaydetme ve oynatma özelliği içeriyor. Sade ve kompakt olan tasarımı sayesinde, Yamaha’nın görselden tasarımdan ziyade işlevselliğe yer verdiğini gösteriyor. Görünüşünün basitliği sizi aldatabilir, fakat işlevselliğin son derece ön planda olması bu basitliği önemli ölçüde kapatıyor. 1-24 arası kanalların tamamı, XLR’de mikrofon için mono girişlere yer veriyor ve ek giriş jaklarına da sahiptir. 25-32 kanallarının stereo çiftleri olarak kullanılması mümkündür.

Yamaha MGP Serisinin Ortak Özellikleri

Yamaha MGP serisinin ortam özellikleri, stereo ve görüntü ayarları kapsamında kendini gösteriyor. Çıkış ve ayarlar konusunda dijital bir LCD ekrana sahip olan MGP serisinin tüm modelleri, grafiksel detaylarda da belli donanımsal standart özelliklere yer veren bant seçeneklerine sahiptir. Ayrıca tasarımların basitliği konusunda da temel olarak birbirlerine son derece benzemektedirler.

Yamaha Mixerler

1972 senesinde Yamaha’nın piyasaya sürdüğü ilk analog mixer konsolu olan PM200’den bu yana, Yamaha Mikser modellemesi ve üretimi konusunda firmanın ilerici adımlar attığı görülüyor. Tasarıma önem vermekten ziyade, profesyonelliğe hitap etmeyi amaçlayan Yamaha, daha çok profesyonel stüdyoların ve profesyonel müzisyenlerin kullanımına yönelik olarak cihazlar üretiyor.

 

Sizler için Yamaha Mgp Serisi Mikser Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Yamaha Mgp16x -> Yamaha Mgp24x -> Yamaha Mgp32x

Müzikal Market -> Yamaha Mgp16x -> Yamaha Mgp24x -> Yamaha Mgp32x

Teknoloji Sanayi -> Yamaha Mgp16x -> Yamaha Mgp24x -> Yamaha Mgp32x

Online Ses Sistemi -> Yamaha Mgp16x -> Yamaha Mgp24x -> Yamaha Mgp32x

Yonka Bayi -> Yamaha Mgp16x -> Yamaha Mgp24x -> Yamaha Mgp32x

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın