İncelemelerMikrofonlarSes SistemleriTeknoloji

Yaka Mikrofonları

Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka Mikrofonu

Genel kullanım alanı olarak televizyon programları ve konferans salonları olan yaka mikrofonu, artık daha farklı alanlarda kullanılan bir cihazdır. cep telefonlarının kamera sistemleri artık gelişen teknoloji ile beraber profesyonel bir kamera kaydı yapabilmektedir. Sosyal medya hesapları üzerinden milyonlarca insan video kaydedip paylaşmaktadır. Ancak kayıt için kullanılan telefonların ses kaydı için yeterli kalitede olmadıkları göze çarpmaktadır. Bu nedenle kablolu veya kablosuz yaka mikrofonları en çok talep edilen cihazlar arasındadır. Profesyonel olarak müzik yapan kişiler normal mikrofon yerine artık yaka mikrofonu tercih etmektedir.

Yaka Mikrofonlarının Teknik Özellikleri

Yaka mikrofonları klips ile ses kaynağına yakın olarak tutturulmalıdır. Klips kullanımı kullanıcı için kolaylık sağlayacaktır. Pil ile çalışmaktadır. Yaka mikrofonu kullanımı oldukça basit olan ses aktarma cihazıdır. Normal mikrofonlar ile aynı çalışma prensibine sahip olup tek fark boyutlarıdır. Bağlantı olarak kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilir. Ses kayıt cihazları, bilgisayarlar, kameralar ve akıllı telefonlara bağlantı seçenekleri vardır. Bağlantı yapılan cihaz ile uyumluluk sorunu olmamaktadır. Bağlantı yapıldıktan sonra yapılan cihazın türüne göre mikrofon üzerinden bağlantı türü seçilmelidir. Kamera veya akıllı telefon seçenekleri neredeyse tüm yaka mikrofonu cihazlarında bulunmaktadır.

Yaka Mikrofonlarının Avantajları ve Dezavantajları

Kablolu olarak kullanılabilen cihaz kabloya bağımlı olduğu için gerekli olan mesafeye yetişmeyebilir. Sadece kablo uzunluğu kadar mesafe alacaktır. Kablonun ince olması sebebiyle ezilme ve kırılmalar olabilir. Güzel ve pürüzsüz ses kaydı yapmak istiyorsanız kablolu yaka mikrofonu kullanmalısınız. Ayrıca kablolu yaka mikrofonu kablosuz modeline göre daha uygun fiyattadır. Kablosuz yaka mikrofonu kullanım olarak daha kolaydır. Kablo olmadığı için kırılma, ezilme ve takılma gibi problemler yaşanmaz. Yaka mikrofonları oldukça küçük oldukları için varlığını hissetmezsiniz.

Kablolu ve Kablosuz Yaka Mikrofonlarının Fiyatları

Kablolu yaka mikrofonları genel olarak 10 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Kablosuz yaka mikrofonlarının fiyatları ise 100 TL ile 500 TL arasındadır. Kalite ve kullanılan malzemeye orantılı olarak fiyat artmaktadır. Profesyonel ses sistemleri ekipmanları arasında yer alan yaka mikrofonları genelde kablosuz olarak tercih edilmektedir.

 

Sizler için Yaka Mikrofonu Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Yaka mikrofonu fiyatları

Müzikal Market -> Yaka mikrofonu fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Yaka mikrofonu fiyatları

Online Ses Sistemi -> Yaka mikrofonu fiyatları

Yonka Bayi -> Yaka mikrofonu fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın