İncelemelerTeknoloji

Voltaj Regülatörleri

Voltaj Regülatörleri

Voltaj Regülatörleri

Regülatör

Elektrik enerjisini daha verimli kullanma imkanı sunan çok sayıda cihaz vardır. Bunların başında da regülatörler geliyor.

Başta sanayi olmak üzere, hastaneler, askeri tesisler, fabrikalar, eğitim kurumları, hastaneler ve evlerde kullanılan elektronik cihazlar için regülatör kullanılmalı. Özellikle düzensiz enerji veren trafo ve merkezlerdeki cihazların korunması ve hasar görmemesi için uygun regülatör seçeneklerinden faydalanılmalı.

​​​​​​Voltajın yüksek veya düşük gelmesi cihazlara onarılması imkansız hasarlar verebiliyor. Elektronik eşyaları bu akım düzensizliğinden korumanın en ekonomik yolu bir regülatör almaktan geçiyor.

Regülatör Nedir?

Şebeke akımında ara sıra yükselme veya düşme gibi gerilim dengesizlikleri olabiliyor. Bu gerilim dengesizliği sonucunda enerjide verim kaybı görülüyor. Enerji kaybını engellemek için kullanılan cihazlara regülatör denir. Gerilimdeki dengesizliği kontrol altına alarak dengeler ve verimli bir enerji akışı sağlar.

Elektronik eşyalara gelen dengesiz akım cihazlarda hasarlara sebebiyet verir. Kullanılan voltaj regülatörü, enerjideki frekansı, gücü, basıncı, gerilimi sabit tutarak hasarı en aza indirir.

Regülatör Nasıl Çalışır?

Regülatörler trafo ve varyak sistemlere seri olarak bağlanma sistemiyle çalışır. Güçlendirici özellikteki voltaj regülatörü gerilim dengelemesini en iyi şekilde ayarlayarak çıkışını sağlar.

Kısa devreli bir yük karşısında oluşan büyük akımların gitmesini sağlayan karmaşık tipteki regülatörlerin yanında basit yapılı olup bu değişime hemen cevap veremeyenleri de bulunuyor. Karmaşık yapıdaki regülatörler bu değişimin en ufak halinde bile devreye girebiliyorlar.

Motor ve yayım kısımlarından oluşan regülatörlerde amaç gerilimdeki dalgalanmayı dengeleyip kullanılabilecek enerji olarak yaymaktır.

Uygun Regülatör Seçimi ​​​Başlık Uygun Regülatör Seçimi

Regülatör seçimi için sistemin faz durumu ve kurulu gücün bilinmesi gerekiyor. Voltaj ayarı yapılacak olan elektronik ürün için gerekli olan watt değeri bilinmeli ve VA değerine dönüştürülerek hesaplanmalı.

Piyasada birçok markaya ait çeşit çeşit regülatör bulunuyor. Regülatör fiyatları kalite hakkında bilgi verse de seçim yaparken bir uzmandan yardım almak gerekiyor.

Regülatör fiyatları markalara göre değişse de kullanılan tarifelere olan uygunluğa göre de değişiklik göstermektedir. Elektrik tesisatı yapı malzemeleri dükkanlarından veya online elektronik malzeme satış sitelerinden 400 TL ile 2500 TL arasında değişen fiyatlarda regülatör bulmak mümkün.

 

Sizler için Regülatör Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Regülatör Fiyatları

Müzikal Market -> Regülatör Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Regülatör Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Regülatör Fiyatları

Yonka Bayi -> Regülatör Fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın