Cami Ses SistemleriİncelemelerMikrofonlarOkul Ses SistemleriSes SistemleriTeknoloji

Telsiz Mikrofonlar

Telsiz Mikrofon Çeşitleri

Telsiz Mikrofon Çeşitleri

Telsiz Mikrofon

Telsiz mikrofonlar, belirli bir kanal sayısına sahip olan genellikle VHF sabit frekansına sahip olan mikrofon çeşitleridir. VHF sabit frekansın yanı sıra farklı frekanslara sahip olan telsiz mikrofon çeşitleri de bulunabiliyor. Ürünlerin kalitesine ve özelliklerine göre belirli bir çekim mesafesi bulunuyor. Bu çekim mesafesi mikrofonun gücüne, aynı ortamda kullanılan telsiz mikrofon sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Teknik özelliklerinin kullanılacak yere göre araştırmasının yapılarak tercih edilmesi en doğru ürünü bulmayı sağlıyor. Telsiz mikrofonlar hem yaka için hem de el mikrofonu olarak kullanım görebiliyor. Çekim mesafeleri 100 metreye kadar uzayan telsiz mikrofon çeşitleri de büyük ve açık alanlar için daha sık kullanıma uygundur.

Telsiz Mikrofonların Özellikleri

Telsiz mikrofonların bazıları bluetooth özelliğiyle de kullanılabiliyor. Motosiklet mikrofonu olarak da bilinir ve kulaklıkla kullanıma uygundur. Özellikleri telsiz mikrofon fiyat çeşitlerine bağlı olarak geniş bir yelpazede bulunuyor. Özelliklerine bakıldığında en baskın görünen ve tercih edilen çeşitlerinin frekanslarının birbirine karışmaması görülüyor. Frekanslar karışmadan aynı ortamda 10’a kadar telsiz mikrofon kullanılabiliyor. Genellikle 5 mikrofon ve sabit frekanslı olan çeşitleri daha çok tercih ediliyor.

Telsiz Mikrofon Çeşitleri

Telsiz mikrofon çeşitlerine bakıldığında, dijital ekranlı, çift elli kullanım, frekans gücü, çekim alanı gibi özelliklere uygun olarak kullanım alanına da bağlı bir şekilde tercih edildiği görülüyor. Kullanılacak alana göre kulaklı kullanım yaka ya da el için kullanıma uygun oldukları görülüyor. Yaka mikrofonları genel olarak telsiz mikrofon çeşitleri arasında en çok kullanılan olarak biliniyor. Yaka-yaka, el-yaka, el-el olarak kullanım çeşitleri bulunur. Bu anlamda, kullanım alanının telsiz mikrofon fiyat seçenekleri de belirleyici bir etken oluyor.

Telsiz Mikrofonlar Neye Göre Seçilir?

Telsiz mikrofonların ilk amacı kullanım alanında yüksek, berrak ve pürüzsüz bir sese ulaşmaktır. Bu nedenle de kullanım alanının büyüklüğü, açık ya da kapalı alan olması oldukça önemlidir. Telsiz mikrofon çeşitleri arasında hem el hem yaka için kullanılan çeşitleri de vardır. Bu nedenle alana göre en uygun seçimin yapılması için çekim mesafesi, frekans karışmaması ve ses çıkış seviyesi ve dengesi mikrofon seçiminde oldukça önemli bir yere sahip olarak görülebiliyor.

 

Sizler için Telsiz mikrofon Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Telsiz mikrofon

Müzikal Market -> Telsiz mikrofon

Teknoloji Sanayi -> Telsiz mikrofon

Online Ses Sistemi -> Telsiz mikrofon

Yonka Bayi -> Telsiz mikrofon

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın