HoparlörlerİncelemelerSes SistemleriTeknolojiUncategorized

Subbass Kabin Hoparlörler, Aktif Subwoofer

Subbass Kabin Hoparlörler, Aktif Subwoofer

Subbass Kabin Hoparlörler, Aktif Subwoofer

Subbass Kabin Hoparlör,

Canlı müzik, dans müziği ya da performanslarda kullanılabilen subbass kabin hoparlör modelleri, orta ve yüksek ses çıkışlı sistemler olarak hizmet vermektedirler. Oditoryumlar, arenalar, sahne sanatları alanları, turlar, ibadethaneler ve canlı performans sahnelerinde tercih edilen bu kabinler, derin bir bas frekansının alınabildiği maksimum verimliliğe sahip birçok modeli içermektedir.

Subbass Kabin Hoparlörlerinde Kullanım

Subbass kabin hoparlörlerinde, derin bir bas frekansının alınmasına imkan tanıyan ses sistemleri kullanılmaktadır. Darbe ve hız gibi sesleri yeniden üretmeye yarayan tasarımları sayesinde, bas yüklemesine izin verirler. Çoğu subbass kabini yatay ya da dikey olarak yerleştirilerek kullanılabilmektedir. Diskolar, canlı performanslar, açık hava şovları ve kulüpler gibi çağdaş müzik ortamlarında yoğun bir müzik enerjisi yaratmak için subbass kabinlerin ses özellikleri oldukça idealdir. Aşırı bas seviyesine yer vermek istediğiniz herhangi bir etkinlik için subbass kabinleri tercih etmek mümkündür.

Subbass Kabin Hoparlörlerinde Özellikler

Subbass kabin hoparlörleri aktif veya pasif olarak iki farklı türe yer vermektedir. Aktif subbass hoparlör sistemlerinde, alt bas sesleri daha net algılanabilmektedir. Bu da frekans aralıklarının aktif modellerde daha yüksek olmasına imkan tanıyabiliyor. +/-3 desibellik ses özellikleri aktif subbass kabinlerinde genel bir standarttır. Hoparlör boyutuna göre alabileceğiniz ses oranı belli bir miktara kadar artabilir. Örneğin 21 inç bir subbass kabinde, 15 inçlik bir subbass kabine göre daha iyi bir frekans değeri alabilirsiniz. Ancak desibel oranında fazla bir değişiklik olmayacaktır.

Subbass Kabinlerde Ölçü

Çoğu subbass kabin modeli birden fazla hoparlör kabinine yer verebilmektedir. Bu sayede ikili veya üçlü setler olarak satın alma imkanınız olabilmektedir. Bazı kabinler ise tek parça halinde satılırlar ve daha küçük etkinlikler için bu seçenekler daha uygundur. 12 inç, 15 inç, 18 inç, 21 inç gibi boyut seçenekleriyle birlikte kabinleri tercih edebilme imkanınız vardır.

Çoğu subbass kabinin arka panelinde yapabileceğiniz birçok ayarlamaya yer verilmektedir. Güç açma ve kapama düğmesi, güç girişi, INPUT/OUTPUT hatları, EQ ve frekans ayarlaması gibi seçenekleri bulabilirsiniz. Ayrıca bazı subbass kabinlerin yine arka panelinde Bluetooth modunu açıp kapatabildiğiniz bir anahtara da yer verilebiliyor.

JBL PRX 418 Kabin

Özellikler açısından sizlere sunacağı seçeneklerle birlikte son derece kullanışlı bir seçenek olabilecek JBL PRX 418 kabin, subbass kabin fiyatları araştırmasında yüksek bir fiyata yer veriyor olsa da, profesyonel kullanımlara iyi bir şekilde cevap vermektedir. 800/1600 olan güç seçeneği, 18 inçlik büyük bir subbass kabinde bir araya getirilmiştir. Izgaralı ön panelden iyi bir bas dengesi elde edebilirsiniz. Ayrıca kabinin yan panellerinde yer alan bölümler, kabini taşıma konusunda iyi bir eklentidir.

Mackie Reach Aktif Subbass Kabin

Subbass kabinlerinde alışkın olmayacağınız bir tasarımı, Mackie Reach subbass aktif kabiniyle elde edebilmektesiniz. İki adet subbass hoparlörüne yer veren bu seçenekte, 6.5 inçlik bir ölçü bulunuyor. Ayrıca bu modeli driver bileşenleriyle birlikte Bluetooth kontrolleriyle birlikte kullanabilmektesiniz. iPad kontrolüne de izin veren kabin, aktif bir stereo hoparlördür ve 720 Watt’lık bir güç seçeneğiyle kullanılabilmektedir. 10 desibellik ses, iPad kontrolleriyle birleştiği zaman iyi bir bas dengesinin elde edilmesine imkan tanıyor.

Yamaha DXS 12 Subbass Aktif Kabin

Aktif kabin seçeneklerinden olan Yamaha’nın bu modelinde dinamik 950 Watt’lık D sınıfı yüksek verimlilik sağlayan güç seçeneği kullanıcılara sunuluyor. 12 inçlik olan kabin boyutu, kapalı mekanlarda kullanım açısından en ideal subbass görevini görecektir.

Sizler için Subwoofer Hoparlör Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Müzikal Market -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

Yonka Bayi -> Subwoofer Hoparlör Fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın