Stüdyo Ekipmanları

Stüdyo Pop Filtre

Stüdyo Pop Filtre İnceleme ve Özellikler

Stüdyo Pop Filtre İnceleme ve Özellikler

Pop Filtre Nedir?

pop filtre condenser mikrofonların konuşmacı ya da solist ile arasına sabitlenen ses kalitesi ve mikrofon güvenliği için kullanılan ses sistemi yardımcı ürünüdür. Bir çember üzerine eklenmiş tül görünümüne sahiptir.

Pop Filtre Nasıl Kullanılır?

Pop filtreler genellikle mikrofon standına eklenir, böylece bir mikrofon desteğine de ihtiyacınız olur. Yalnızca bir podcast tarzı masa üstü mikrofon standınız varsa, pop filtresini ekleyemezsiniz. Mikrofon standına bağlanan shock mounth olarak adlandırılan condenser mikrofon tutacakları mikrofonun sabitlenmesine yarayan eşyadır. Mikrofon sehpası ile shock mount arasında bulunan pop filtre takımına uygun bir aparat bulunmaktadır. Pop filtrenin vidası sıkılarak buraya monte edilerek kullanılır.

Pop Filtre Ne İşe Yarar?

Bir pop filtre, 2 amaca hizmet eder. Ana amacı mikrofona şarkı söylediğinizde veya konuştuğunuzda ‘dış sesleri’ seslerini ortadan kaldırmaktır.

Kelime olarak “hışırtı” içeren kelimeler, örneğin ‘ş’ harfi içeren bir kelime söylendiğinde, ani hava basıncı mikrofonun aşırı yüklenmesine neden olur.

Birisi mikrofona güldüğünde de aynı şey geçerli. Hava basıncı sadece mikrofonun patlamasına neden olur. Bir masa standında pop filtre eklemek için bir meydan okuma olabilir. Dolayısıyla, bu hızlı hareket eden havayı ortadan kaldırmak için mikrofonun önüne pop filtreler yerleştirilir.

Bir pop filtresinin ikinci amacı, vokalistlerin mikrofona giden salyasının önlenmesidir. Tükürüğümüzün tuzları korozif içeriğe sahiptir ve bu nedenle bir pop filter kesinlikle mikrofonun ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Çok fazla olmasa da, mikrofonunuzu kötü kokulu ve parçalara ayırmaya karşı koruyabilir.

Pop Filtresi Mikrofondan Ne Kadar Uzakta Olmalı?

Pop filtrenizi ne kadar uzağa yerleştirdiğiniz gerçekten sizin veya istemcinizin kayıt sırasında ifade edeceği enerji miktarına bağlıdır. Mikrofondan gelen pop filtresinin yanı sıra poplar da o kadar az olacaktır. Bununla birlikte, mesafe mikrofon kazancınızı arttırmanız gerekeceği anlamına gelir. Daha fazla kazanç, daha fazla oda gürültüsü anlamına gelir. Öyleyse, daha yüksek sesle şarkı söylemek gibi bir şey yapıldığında, pop filtresi mikrofondan uzak bir mesafede olmalı. Daha yumuşak bir şarkı söylerken pop filtresini pop filtresinden yaklaşık 2 ila 3 parmak uzağa yerleştirebilirsiniz. Sizin için olan bölüm, oda ortamına uygun vokalleri ve vokaller miksinizde olduğunda denemek ve bulmaktır.

Hangi Mikrofonlarda Pop Filtre Kullanılır?

Yine de farklı mikrofon türlerini not edin. Çoğu kondenser mikrofonları bir pop filter kullanılmasını gerektirir, ancak çoğu vokal dinamik mikrofonun aslında koni içine yerleştirilmiş pop filtreleri vardır. Dolayısıyla, bir vokal dinamik mikrofon ile kayıt yapıyorsanız pop filtresine ihtiyacınız olmayabilir. Bir pop filtresi ve dinamik mikrofon kurulumu ile havalı görünebilir, ancak yeniden kullandığınız zaman kesinlikle hoş olmayabilir. Bu yüzden hangi mikrofonlarda pop filtresi kullanılacağı dikkatli seçilmelidir.

Pop Filtre Fiyatı

Pop filtre fiyatı incelendiği zaman  en ucuz ve en pahalı ürünler arasında büyük fiyat farklılıkları göremesiniz. Pop filtreler küçük bütçelerle sahip olunabilecek ekonomik ürünlerdir. Pop filtre fiyatlarında değişikliklere sebep olan şeyleri sıralamamız gerekirse, marka, kalite, malzeme kalitesi, üretim menşei ve satıcı firmalar arasındaki rekabet olarak sayılabilir.

Pop Filtre Tavsiyesi

Siz değerli okurlarımız için yaptığımız pop filtre incelemesi sonucu en ucuz fiyatlara en yüksek performansı sunabilen pop filtreleri sizler için değerlendirdik. Profesyonel kullanıcı tavsiyelerini de sizler için göz önünde bulundurarak seçimler yaptık. Alacağınız pop filtre için dikkat etmeniz gereken her şeyi sizin için biz düşünerek sayfanın en altında sizler için pop filtre tavsiyesi yaptığımız linkleri paylaştık. Paylaşım yaptığımız bu linkler deyimin tam anlamıyla gözünüz kapalı satın alabileceğiniz sayfalardan oluşmaktadır. Güvenilir internet alışverişi, orijinal ürün piyasaya göre ucuz pop filtre fiyatı ve daha sayamayacağımız bir çok pozitif özelliklere sahip siteler sizlerle. Mutlu alışverişler.

Sizler için Pop Filter Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Pop Filtre fiyat

Müzikal Market -> Pop Filtre fiyat

Teknoloji Sanayi -> Pop Filtre fiyat

Online Ses Sistemi -> Pop Filtre fiyat

Yonka Bayi -> Pop Filtre fiyat

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın