İncelemelerStüdyo EkipmanlarıStüdyo Ses KartıTeknoloji

Stüdyo Kayıt Ekipmanları

Stüdyo Ekipmanları ve Stüdyo Kayıt Seti

Stüdyo Ekipmanları ve Stüdyo Kayıt Seti

Stüdyo Ekipmanları

Eski yıllarda müzik kaydı yapmak için kaset veya plak gibi kayıt sistemlerine ihtiyaç duyuluyordu. Bu ise çok masraflı ve zor bir yoldu. Artık cep telefonu yoluyla ses kaydı yapılabildiği gibi, iyi bir stüdyo ekipmanı ile muhteşem bir ses kaydı veya albüm dahi yapılabiliyor. Elbette kaliteli stüdyo ekipmanları sayesinde daha iyi sonuçlar almak mümkündür. Tüm bunların yanı sıra ses kayıtları ve albümler sosyal medya platformları aracılığı ile ünlü müzik sitelerinde rahatça paylaşılabiliyor. Başlangıçta çok profesyonel olunması gerekmiyor. Ancak sesi güzel ve yatkın olanların profesyonel stüdyo ekipmanları kurması için işin uzmanından yardım almalarında fayda vardır. Yani iyi bir bilgisayar, hoparlör ve mikrofonun olması temel şartlardandır.

Stüdyo Ekipmanları Nelerden Oluşur?

Stüdyo ekipmanları hoparlör, ses kartı, kulaklık, mikrofon ve midi klavye gibi malzemelerden oluşuyor. Tabi bunların yanı sıra iyi bir bilgisayar gerekiyor. Seçilecek stüdyo ekipman paketleri arasında kalite farkı olabilir. Eğer DJ’lik yapan bir arkadaşınız var ise bu konuda size yardımcı olabilir. Çünkü stüdyo ekipman paketleri bir kere alındığında uzun yıllar kullanılabilecek kalitede ve özellikte olmalıdır.

Ses Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Akıllarda canlandırılan mısraları en iyi ses kalitesiyle dinleyicilere sunmak için stüdyo kayıt seti içerisinde kaliteli bir ses kartı gerekiyor. Phantom Power ses kartı doğru tercihler arasındadır. Uzun süredir müzik sektöründe kullanılan bu ses kartı sayesinde yüksek hassasiyet ve duyarlılıkta ses kaydedilebilmesi için yalnızca 1-2 tuşa basmak yeterli oluyor. Yani ses kaydı işine girdiğinizde sıradan ses kartları yerine kaliteli olanlarına yönelmelisiniz. Uzun zamandır piyasada USB ses kartlı bulunuyor. Bunun yanı sıra firewire ses kartları USB’den da hızlı olsa da thunderbolt gibi oldukça hızlı ses kartı sayesinde daha iyi seviyeye ulaşabilirsiniz.

Harici Ses Kartının Avantajları Nelerdir?

En iyi stüdyo kayıt seti arasında harici ses kartları da bulunuyor. Harici ses kartlarının en önemli avantajı, neredeyse tümünün hem OSX işletim sistemi sunan MAC bilgisayarlarda hem de Windows işletim sistemi sunan PC bilgisayarlarda kullanılabiliyor olmalarıdır. Bir başka özelliği ise taşınabilir olmasıdır. Harici ses kartlarını PC’nize bağlayarak herhangi bir konseri kolaylıkla kayıt altına alabilirsiniz. Harici ses kartlarının profesyonel stüdyolar için üretilen çeşitli analog ve dijital ortamlarda giriş ve çıkışlara sahip 19” boyutlarında ”rock” versiyonları da bulunuyor.

 

Sizler için Stüdyo Ekipmanları Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Stüdyo ekipmanları

Müzikal Market -> Stüdyo ekipmanları

Teknoloji Sanayi -> Stüdyo ekipmanları

Online Ses Sistemi -> Stüdyo ekipmanları

Yonka Bayi -> Stüdyo ekipmanları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın