HoparlörlerİncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Sıva Üstü ve Sıva Altı Hoparlörler

Sıva Üstü ve Sıva Altı Hoparlörler

Sıva Üstü ve Sıva Altı Hoparlörler

Sıva Üstü Hoparlör, Sıva Altı Hoparlör

İlk olarak 1800 yılların sonuna doğru üretilen hoparlörler günümüzde hayatımızın hemen hemen her bölgesinde aktif olarak kullanıl maktadır. Hoparlörler elektrik sinyallerini ses sinyallerine dönüştüren cihazlardır. Hoparlörler geniş insan topluluğunun bulunduğu bölgelerde anons yapmak veya konuşma yapmak için kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde birçok hoparlör çeşidi de bulunmaktadır. Günümüzde sıklıkla kullandığımız hoparlör çeşitleri ise şunlardır: kabin hoparlör, sıva altı hoparlör, sütun hoparlör, sıva üstü hoparlör ve horn hoparlör olmak üzere birçok hoparlör çeşidi bulunmaktadır. Bütün bu hoparlör çeşitleri ise kullanım amaçlarına ve kullanım yerlerine göre tercih edilmektedir. Hoparlörler arasında en çok tercih edilen hoparlör çeşidi ise sıva altı hoparlör ve sıva üstü hoparlör çeşitleridir. Bu hoparlör çeşitlerinin bu denli yoğun bir şekilde tercih edilmesinin sebebi ise birçok alanda rahatlıkla kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Sıva Üstü Hoparlör

Sıva üstü hoparlörler birçok çeşitte ve farklı boyutlarda bulunmaktadır. En geniş kullanım alanına sahip olan sıva üstü hoparlör genel olarak dış ce pe seslendirmelerin de kullanılmaktadır. Sıva üstü hoparlörler genel olarak şantiye, hava alanları, camiler, okullar ve stadyumlar da kullanılmaktadır. Sıva üstü hoparlörler tercih edilme sebeplerin den bir tanesi ise hoparlörlerin arıza durumun da veya bulundukları konumu değiştirilmek istenmesi durumun da sıva altı hoparlöre kıyasla daha kolay bir şekil de arızası giderilmekte ve ihtiyaç halinde konumu rahatlıkla değiştirilmektedir. Ayrıca sıva üstü hoparlörler montaj esnasında da kurulumu oldukça kolay ve basittir. Bu sebepten dolayı sıva üstü hoparlörler oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Sıva Altı Hoparlör

Sıva altı hoparlörler kullanım amaçlarına ve yerlerine göre çeşitli yapıda ve boyutta üretilmektedir. Sıva altı hoparlörler oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Sıva altı hoparlörlerin bu denli yoğun bir şekilde kullanılmasının en büyük sebeplerinden biri ise sıva altı hoparlörler kullanıldığı bölgeler de her hangi bir görüntü kirliliği ne sebep olmadıklar gibi fazladan alan işgal etmedikleri için oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Sıva altı hoparlörler genel olarak hastanelerde, spor salonlarında, sinema salonlarında, işyerleri, tiyatro salonları ve konferans salonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Sıva altı hoparlörler çoğunlukla yer değişikliği yapılmayacak olan bölgelerde veya görüntü kirliliğine sebep olmaması için tercih edilmektedir. Sıva altı hoparlörler estetik görüntüsü sayesinde evlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Hoparlör Kullanım Amaçları

Hoparlörler normal şartlarda insanların seslerini duyuramadığı her türlü ortamda kullanılmaktadır. Hoparlörler konferans salonlarında konuşmacının sesini herkes tarafından rahatça duya bilmesini sağlamaktadır. Ayrıca hastanelerde ve hava limanı gibi yerlerde kişi ve her hangi bir acil durumu anons etmek içinde kullanılmaktadır. Sinema salonları ve tiyatrolarda kullanılan hoparlörler ise seslerin seyirciye daha net ve anlaşılır bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra evler de kullanılan hoparlörler ise evde filim ve müzik seslerini daha net ve daha anlaşılabilir bir şekilde duymak için kullanılmaktadır.

Hoparlör Kullanım Şekilleri

Kullanılan hoparlörlerin çeşidi kadar hoparlörlerin kullanım şeklide oldukça önemlidir. Hoparlörler kullanacağı yere göre değişik şekillerde monte edilmektedir. Tiyatro ve sinema salonu gibi bir bölgelerde hoparlörler salonun köşelerine ve sağ ve sol olmak üzere orta kısımlarına monte edilerek toplamda 6 adet hoparlör kullanılmaktadır. Ayrıca hava alanı ve hastanelerde kullanılan hoparlörlerde monte edilirken gişelere ve salonlara en iyi açıda monte edilmektedir. Bu sayede yapılan herhangi bir anonsu ilgili kişi ve kişiler daha net ve anlaşılır bir şekilde duymaları sağlanmaktadır.

 

Sizler için Sıva Üstü ve Sıva Alto Hoparlör Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Sıva Üstü Hoparlör -> Sıva Altı Hoparlör

Müzikal Market -> Sıva Üstü Hoparlör -> Sıva Altı Hoparlör

Teknoloji Sanayi -> Sıva Üstü Hoparlör -> Sıva Altı Hoparlör

Online Ses Sistemi -> Sıva Üstü Hoparlör -> Sıva Altı Hoparlör

Yonka Bayi -> Sıva Üstü Hoparlör -> Sıva Altı Hoparlör

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın