İncelemelerSahne Işık SistemleriTeknoloji

Sis Makineleri

Sis Makinesi Fiyatları

Sis Makinesi Fiyatları

Sis Makinesi

Sis ve duman oluşturan cihazlara sis makinesi denir. Genel olarak sistematik efektlerde, sahne gösterileri için özel olarak uygulanması gereken yerlerde ve küçük veya büyük organizasyonlarda kullanılması için tercih edilir. Sinema sektörünün gelişmesi ile bu makinelerinde gün geçtikçe geliştiğini görüyoruz. Aslında sis makinesi, doğada var olan ancak istenildiği zaman bulunamadığımız maddenin yapay üretimini sağlamaktadır.

Sis Makinesinin Çalışma Prensibi

Sis makinesinin üç farklı çalışma prensibi vardır. Her yöntemin iyi olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Her metodun da farklı kullanım alanı vardır. Bunlar; likit ile çalışması, ısı ile çalışması ve kuru buz yöntemi ile çalışmasıdır.

Likit ile Çalışması

Sis makinalarının en çok bilinen çalışma metotlarından biride sis makinesi likiti ve su karışımının ısıtılmasıyla oluşan sis gibi bir buhar oluşturmasıdır. Sis makinesi ısı değiştirici, pompa ve depodan oluşmaktadır. Isı değiştirici bölümü, giriş ve çıkış deliğinden oluşan kapalı bir alandır. Isı değiştirici 205 santigrat derece ısı verir ve pompa tanktan sis makinesi likiti – su karışımını içine çeker ve bu karışımı ısıtıcı birime aktarır. Ardından glikol-su karışımı buhara dönüşerek ve sis makinesi önündeki ağızdan dışarı atılır. Hazneden çıkan buhar daha soğuk olan hava ile birleştiğinde, biraz yoğunlaşarak sise dönüşür. Sis dışarıdaki havadan sıcak olduğundan dolayı havaya yükselerek dalgalı bulutlar oluşmasını sağlar.

Isı İle Çalışması

Bu sis makinesinin çalışma prensibi ise, hava ile ısı alışverişine dayanmaktadır. Bu tip sis makineleri su ve havayı içine çekmek yerine ısı ile çalışmaktadır. Genelde püskürtmeli tip sis makineleri ısıyı kullanarak küçük parçacıklar oluşturur. Bütçeye göre araştırma yapıldığı zaman püskürtmeli tip sis makinesi fiyatları yapıla organizasyona göre çok daha uyguna gelmiş olur. Aynı zamanda oluşturduğu parçacıkları çıplak gözle göremesek bile onun yerine ışığı yansıtmak üzere etrafında sis oluşturur. Bu tip ısı tabanlı sis makineleri yüksek su içeriği ile dışındaki yağ tabanlı sıvılara bağımlıdır.

Kuru buz ile çalışması

Bu yöntem sis makinesi fiyatları arasında en uygun olanıdır. Bu makinenin çalışması basittir. Bu sis makinesi sadece kuru buz kullanarak sis oluşturur. Kuru buz belirli bir sıcaklıkta eridiğinde puslu bir şekilde duman oluşturur. Diğer makinelerin oluşturduğu sis sıcak olduğundan dolayı yukarıda kalırken bu makinenin oluşturduğu sis soğuk olduğu için aşağıda kalır. Diğer makinelere göre çok daha ekonomiktir.

 

Sizler için Sis Makinesi Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Sis makinesi

Müzikal Market -> Sis makinesi

Teknoloji Sanayi -> Sis makinesi

Online Ses Sistemi -> Sis makinesi

Yonka Bayi -> Sis makinesi

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın