İncelemelerStüdyo Ekipmanları

Shock Mount

Shock Mount Nedir ? Fiyatı Ne kadardır ?

Shock Mount Nedir ? Fiyatı Ne kadardır ?

Shock Mount Nedir?

Ses kaydı için önemli bir alet olan Shock Mount mikrofonun takıldığı aparata verilen isimdir. Bu alet temel olarak ses kaydında önemli bir işleve sahiptir. Bu işlev de kayıt sehpası ya da katı yolla taşınma ile iletilecek olan ses kaydının önüne geçmede önemli bir rol oynar. Yani sehpa üzerinden katı yolla iletilen sesin kaydı bozmasını engeller. Bu durumda yapısı önemli bir rol oynar. Shock mountun tasarımı itibari ile örümcek bacaklarına benzeyen bir apısı vardır. Bu bacaklar hava yolu haricinde ses iletimini engellemek için özel olarak tasarlanmıştır.

Mikrofonun takıldığı kısımda bulunan ipler sayesinde ses kaydı işleminde mikrofon sehpası üzerinden gelen titreşimler mikrofona ulaşmaz. Ses ulaşamadığı için kayıtta herhangi bir bozukluk yaratmaz. Shock Mount nedir sorusuna verilebilecek en net cevap ses kaydında diğer parazitleri elimine etmek için mikrofonu havada tutan aparat olacaktır. Shock Mount sayesinde mikrofon sehpası üzerinden iletilen sesler mikrofona ulaşamamakta, ses kaydında da dolayısıyla çıkmamaktadır. Bu durum kaydın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Ekipman kurmak isteyen ya da bu alanda çalışmalar yürüten kişilerin vazgeçilmezi olmuştur. Bu alana başlayan kişiler bu gibi ekipmanları internet üzerinden aratarak bilgi sahibi olabilirler. Örneğin shock mount nedir ya da pop filter nedir gibi araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Bu konuda güvenilir kaynaklardan okumalar gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Profesyonel Ses Kaydı Almak

Profesyonel ses kaydı ancak profesyonel ekipmanlarla sağlanabilmektedir. Bu işlem için en az bir adet mikrofona sahip olmalısınız. Ayrıca sesin kaydedileceği bir alete da sahip olmalısınız. Bunun için genel itibariyle bilgisayarlar tercih edilmektedir. Ayrıca ilgili kablo aparatları dışında mikrofonu sabit tutacak shock mount gibi aparatlara da ihtiyaç duymaktasınız. Bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip olmak da profesyonel ses kaydı almanın zorunlulukları arasındadır.

Home Stüdyo Kurmak

Home stüdyo son dönemde revaçta sistemler arasındadır. Home stüdyo bir hobi olarak kurulabildiği gibi aynı zamanda bir meşgale olarak da hizmet verebilmektedir. Çok büyük masraflar haricinde küçük bütçelerle de hazırlanabilecek, zamanla büyütülebilecek olan bu sistem için iyi araştırma yapılmalı ve bu konuda çekilmiş videolar izlenmelidir.

Pop Filter Nedir?

Pop filter ağızdan çıkan sıvıların mikrofona ulaşarak ses kaydını etkilemesini önleyen bir alettir. Sesin kaynağı ile mikrofon arasında yer alarak mikrofondaki sert harflerin patlamaları önler.

Shock Mount Fiyatı

Shock mount fiyatı araştırması yapıldığında fiyat farklılıklarına sebep olan etmenlerle karşılaşırız. Bu etmenler, shock mounth markası, shock mount menşei, ürün kalitesi, ses iletmeme özelliği, yapımında kullanılan malzeme ve malzeme kalitesi gibi özellikler olarak sıralayabiliriz. Bunun yanı sıra satıcı bayi ve firmaların kendi aralarında oluşturduğu rekabet ortamları fiyatlarda farklılıklar görülmesine sebebiyet vermektedir. Shock mount fiyatları genel olarak ucuzdur. Çok aşırı pahalı cep yakacak shock mount fiyatlarıyla karşılaşmanız pek olası bir durum değildir. Bu sebeple ucuz shock mount fiyatlarının üzerin biraz daha ekleme yaparak daha kaliteli shock mount satın almanız mümkündür.

Shock Mount Tavsiyesi

www.teknolojimuzik.com ailesi olarak siz değerli okurlarımıza shock mount tavsiyesi yapabilmek için konu hakkında incelemelerde bulunduk. En kaliteli ve en ucuz shock mount fiyatlarına ulaşabileceğiniz linkleri sizler için sıraladık. Sayfanın en alt kısmında sizlerle paylaştığımız linkleri görebilirsiniz. Sizi yönlendirdiğimiz adresler güvenilir alışveriş yapabileceğiniz, satış öncesi ve sonrası tam destek politikası sahibi kurumsal internet siteleridir. Ayrıca hızlı ve ücretsiz kargo seçenekleri sağlayan bu siteler kaliteli ve orijinal ürün garantisi sunuyor. Mutlu, karlı ve güvenli alışverişler dileriz.

Sizler için Pop Filter Satan Güvenilir Siteleri Listeledik:

Yonka Müzik Market             Shock Mount Fiyat -> Shock Mount Nedir ?

Müzikal Market                        Shock Mount Fiyat -> Shock Mount Nedir ?

Teknoloji Sanayi                       Shock Mount Fiyat -> Shock Mount Nedir ?

Online Ses Sistemi                  Shock Mount Fiyat -> Shock Mount Nedir ?

Yonka Bayi                                   Shock Mount Fiyat -> Shock Mount Nedir ?

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın