Cami Ses SistemleriHoparlörlerİncelemelerTeknoloji

Sammi Ünit Hoparlör

Sammi Ünit Hoparlörler

Sammi Ünit Hoparlörler

Sammi Ünit

Sammi ünit, Kore teknoloji ile üretilmiş olan, sesi ileriye doğru iten ve tizleştiren bir hoparlör çeşididir. Ülkemizde cami hoparlörü olarak kullanılmakta olan sammi ünit hoparlör suya ve ısıya dayanıklı olan kaliteli bir ses çoğaltma cihazıdır. Bu hoparlör modelinin en kullanışlı olanı sammi ünit nsu 75 b modelidir. Sesi yaklaşık olarak 2 kilometre uzağa iten bu hoparlör modelinin 75 wattlık ses karakteri özelliği bulunur. Sammi ünit hoparlörler, hoparlörün ses gücüne uygun olan bir amplifikatör cihazı ile birlikte kullanılmalıdır. Bazı camilerde bu cihaz bulunur.

Kaliteli Hoparlör

Hoparlör kalitesi açısından değerlendirildiğinde, sammi ünit kaliteli bir markadır. Diğer hoparlör modelleri ile kıyaslandığında, sesler arasında büyük farklılıklar oluşturur. Konuşma seslerinin net olarak anlaşıldığı sammi ünit hoparlör en kaliteli sese sahiptir.

Güvenli Hoparlör

Aynı zamanda bu hoparlörler kullanıldığı alanlarda birden çok adette olabilir. Genellikle hoparlör kullanıcılarının yaşadığı sıkıntılardan olan hoparlör patlama sıkıntısı, bu hoparlörde kesinlikle yaşanmaz. Böyle bir soruna karşı bu hoparlörün iç aksanına, transformatör denilen parça bulunmaktadır. Bu parça elektrik dalgalanmalarını engelleyen bir parçadır. Bu sayede hoparlör, diğer hoparlörler ile uyumlu bir şekilde çalışmakta, hoparlör patlama sıkıntısı yaşamamaktadır. Camilerde kullanılan bu hoparlör tipi, diğer hoparlörler gibi basit yapılı bir ürün olmadığı gibi, fiyatı da diğer hoparlöre göre oldukça uygundur.

Ses Kalitesi

Sammi ünit hoparlörlerin tüm modellerinin ses kalitesi yüksektir. Şayet cami içerisinde kullanılan amplifikatör voltajı sammi ünit hoparlörden daha az ya da daha fazla güce sahipse, sammi ünit hoparlör bu amplifikatör ile birlikte verimli bir ses kalitesine sahip olmayacaktır. Satın alınacak olan sammi ünit hoparlörün, amplifikatör ile uyumu, kullanım süresini uzatmaktadır.

Yanlış bağlanılan cihazlar sonrası oluşacak olan ses tiz ve anlaşılmaz olacaktır. Sammi ünit hoparlör modellerinden herhangi birini satın almak isteyen kişilerin, öncelikle cami içinde buluna amplifikatör’ün ses gücünü öğrenmeleri gereklidir. Amplifikatör’ün ses gücüne uygun olarak seçilecek bir sammi ünit hoparlör ile verimli ve kullanışlı bir hoparlör kullanımı gerçekleşecektir. Sammi ünit hoparlörler kullanışlı hoparlörlerdir ve yıllarca sorunsuz kullanım sağlayan cihazlardır. Minare üzerine veya cami çevresine kolay monte edilebilen, hafif cihazlardır.

Sizler için Sammi Ünit Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Sammi Ünit Hoparlör

Müzikal Market -> Sammi Ünit Hoparlör

Teknoloji Sanayi -> Sammi Ünit Hoparlör

Online Ses Sistemi -> Sammi Ünit Hoparlör

Yonka Bayi -> Sammi Ünit Hoparlör

admin
yazaradmin