İncelemelerMikrofonlarSes SistemleriTeknoloji

Roof Mikrofonlar

Roof Kablolu ve Kablosuz Mikrofon Modelleri

Roof Kablolu ve Kablosuz Mikrofon Modelleri

Roof Mikrofon, Roof Telsiz Mikrofon, Roof Kablosuz Mikrofon

Kablosuz mikrofon kullanımında tercih edilen birçok marka vardır, fakat Roof markasının ileri sürdüğü birçok ürün iyi seçeneklere ve iyi bir kullanıma yer veriyorlar. Yaka mikrofonları, telsiz mikrofonlar gibi üretimlere sahip olan Roof, profesyonel kullanımlar için birçok model tasarlıyor. Roof mikrofon kategorisinde bulabileceğiniz ürünler kullanışlı seçenekleriyle birlikte istediğiniz alanda bu mikrofonları kullanma seçeneğini sizlere veriyor.

Roof Mikrofonların Genel Özellikleri

Roof, birçok farklı çeşitte mikrofon üretimi yapmaktadır fakat bu mikrofonlara genel bir özellik olarak yaka ya da el mikrofonu olarak kablosuz bir kullanım özelliği vermektedir. Çoğu mikrofonu bir set halinde olarak satışa sunuluyor ve profesyonel kullanımlar için en iyi kullanım imkanlarını veriyorlar. Cami, okul, açık ya da kapalı alanlarda gerçekleştirilecek olan performanslar gibi farklı kullanımlarda Roof telsiz mikrofon seçebilirsiniz. Bu markanın mikrofonlarının birçoğu genellikle cami gibi kuruluşlar tarafından tercih ediliyor. Kablosuz kullanımları, en canlı ve en iyi sesi elde etmede ideal olduğu için, set olarak Roof mikrofonlarını almayı düşünebilirsiniz.

Roof Mikrofonlarda Teknik Özellikler

Roof mikrofonlarının çoğu zaman set olarak satılması söz konusudur. Kanal özellikleri 2 kanala yer verir ve UHF dijital sistemleri ile çalışmaktadırlar. Telsiz mikrofonlar ya da telsiz yaka mikrofonlarıyla yapacağınız çalışmalarda pille çalıştırılan bir güç kaynağı ana güç ünitesi olarak kullanılır.

Roof mikrofonlarında frekans tepkilerinin seçilen modelde farklı özelliklere yer verdiğini görebilirsiniz. 40 Hz ile 20 kHz seçeneklerinin yer bulabildiği gibi, 40 Hz ile 18 kHZ gibi seçeneklerde Roof telsiz mikrofonlar da vardır. Bu nedenle frekans tepkilerinin ve sabit frekans hassasiyetinin modelden modele değiştiğini söyleyebilmek mümkündür.

Desibel kararlılığının da genellikle Roof mikrofonlarda 3 desibel ile 6 desibel olduğu görülmektedir. Çalışma gerilimindeyse amper bazında 0.45 dereceden başlayan seçenekleri bulunmaktadır.

Roof Kablosuz Mikrofonları

Modülasyon modlarını FM olarak kullanabildiğiniz Roof kablosuz mikrofon seçeneklerinde, el mikrofonları ya da yaka mikrofonları tercih edilebiliyor. Bunlar internet yayınları, okullar veya camiler gibi kullanım alanlarında tercih edilebilir ve iyi birer çalışma frekans seçeneğini sizlere sunacaktır. 470 MHz ya da 862 MHz çalışma frekansının sizlere sağlayacağı yüksek kaliteli ses çıkışı, desibel ayarlarıyla ve manuel ya da dijital ayarlamalarla istenilen netlik seviyesini almak konusunda yardımcı olacaktır.

Roof kablosuz mikrofonlarının XLR jaklarını kullandıkları görülmektedir. Böylelikle 12-15 volt aralıkta XLR çıkış jaklarını farklı derecelendirmeler ile kullanmak mümkün olabiliyor.

Roof R720EY Kablosuz El ve Yaka Mikrofonu

Roof mikrofon modellerinde tercih edilebilecek birçok seçenek vardır, fakat en verimli kullanımlar için set halindeki yaka ve el mikrofonlarını kullanmayı seçebilirsiniz. Roof R72EY modeli, sizlere paket seçeneğinde hem yaka telsiz mikrofonu hem de el mikrofonu sunuyor. Ayrıca güç ünitesi de kutu içeriğine dahildir. Bu sistemde 2 kanal özelliğinin yanı sıra, UHF dijital sistemli bir kullanım seçeneği bulunuyor.

Roof mikrofonlarının hemen hemen her birinde UHF dijital sistemi kullanılır ve bu da sizlere 300 MHz ile 3 GHz frekans aralığına sahip olma şansı tanır. Ayrıca UHF dijital sistemlerinin 1 metreyle 10 santimetrelik dalga boyları vardır.

Roof R-920YY Çift Yaka Mikrofonu

El mikrofonu kullanmaktan ziyade yaka mikrofonu tercih ediyorsanız, o zaman Roof R-920YY modelini tercih edebilirsiniz. Kutu içeriği iki adet yaka mikrofonuna yer veren bu modelde, ana bir güç ünitesi standart olarak yer alıyor. Güç kaynağını 2 adet AA pille çalıştırabiliyorsunuz ve 93 dBm değerinde bir hassasiyeti bu model ile alabiliyorsunuz.

 

Sizler için Roof Mikrofon Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Roof Mikrofon -> Roof Kablosuz Mikrofon

Müzikal Market -> Roof Mikrofon -> Roof Kablosuz Mikrofon

Teknoloji Sanayi -> Roof Mikrofon -> Roof Kablosuz Mikrofon

Online Ses Sistemi -> Roof Mikrofon -> Roof Kablosuz Mikrofon

Yonka Bayi ->Roof Mikrofon -> Roof Kablosuz Mikrofon

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın