İncelemelerStandlarTeknoloji

Rack Kabinetler

Rack Kabinet Fiyatları ve Ölçüleri

Rack Kabinet Fiyatları ve Ölçüleri

Rack Kabinet

Rack kabinet, bilgisayar veri ve depolama araçlarının güvenliğini sağlayan, veri ve depolama araçlarının bulunduğu her yerde kullanılan kasalardır. Bu kasalar dokunulduğunda zarar görecek olan bilgi ve cihazları korumak için özel olarak üretilmiş kasalardır. Bilgilerin bulunduğu cihazların etrafını tam olarak kaplamaktadır. Özellikle kamera odalarında, haberleşme odalarında, bilgi işlem odalarında ve santral odalarında, veri özelliklerine uygun olarak organize bir şekilde yerleştirilerek kullanılmaktadır. Bu verilerin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan rack kabinet duvar tipi monteli olarak ya da dikili tip olarak kullanılmaktadır. Kilitlenebilir özelliğe sahip olan rack kabinet yetkisi olmayan kişiler tarafından kullanılamaz ve verilerin güvenliği açısından önemli bir aksandır.

Rack Kabinetin Özellikleri

Rack kabinleri birçok farklı modele sahiptir. İç aksanları açısından bakıldığında, rack kabin ölçüleri çeşitli raf uzunluklarına sahiptir. Boyutları içeriğinde bulunan verilerin organize olarak yerleştirilmesine bağlı olarak değişim göstermektedir. Bazı kabinlerin iç rafları hareketli olarak oluşturmuştur. Verilere uygun olarak, monitör koyma yeri ve klavye koyma yeri kabin içinde bulunmaktadır. Ayrıca bu hareketli aksanlar, içeriğinde bulunan bu cihazları, kolay kullanmak için oluşturulmuştur. Dünya standartlarına göre üretilmiş olan rack kabin ölçüleri 19 inç olarak üretilmiştir. 19 inç’in altındaki bütün elektronik cihazlarla uyum sağlayan ekipmanlardır.

Rack Kabinet Modelleri

Rack kabinetlerin iç aksanları farklı olsa da iki çeşit modeli vardır. Bunlardan biri duvar tipi rack kabinetlerdir. Duvar tipi rack kabinetlerin, yükseklik ölçüleri ayarlanabilir olmakta ve alt kısmına tekerlek takılabilmektedir. Ayrıca bu modellere havalandırma sağlamak için fan takma işi de oldukça kolaydır. Dikili tip rack kabinetler genellikle havaalanı gibi yerlerin bilgi güvenliği için kullanılır. Dayanıklı bir dış kısma sahiptir ve arka ve yan kapakları sökülüp takılmaktadır. Bu kabinetlerde, kabinetletin birbirlerine takılabilmelerini sağlayan aksanlar bulunur ve ek fan takma işlemi uygulanabilir.

Rack Kabinet Fiyatları

Oluşturulduğu materyal, hareketli iç raflara sahip olması, fanlı olması, duvar tipi ya da dikili tip olması gibi seçeneklere bağlı olarak rack kabin fiyatları farklılık göstermektedir. Rack kabinet kullanımında önemli olan bilgi işlem odasının büyüklüğüdür. Ayrıca raf sayısının fazlalığı, üretiminde kullanılan malzeme gibi sebeplerle rack kabin fiyatları değişiklik göstermektedir.

 

Sizler için Rack Kabinet Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Rack Kabinet

Müzikal Market -> Rack Kabinet

Teknoloji Sanayi -> Rack Kabinet

Online Ses Sistemi -> Rack Kabinet

Yonka Bayi -> Rack Kabinet

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın