İncelemelerMüzik AletleriTeknoloji

Piyano Fiyatları

Piyano Fiyatları, En İyi Piyano Markaları

Piyano fiyatları sayfamızda en iyi piyano markaları ve en çok tavsiye edilen dijital piyanolar hakkında detaylı bilgiler yer alır.Piyano Fiyatları, En İyi Piyano Markaları

Piyano Markaları

Piyano yaklaşık olarak 300 yıldır hayatımızda olan bir müzik aletidir. Fakat gelişmeleri piyano da yakından takip ederek günümüzdeki halini almıştır. Eski zamanlarda piyanonun bulunduğu evler zengin evleri olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde ise artık düşen fiyatlar ve piyanoya artan ilgiden dolayı meraklılarının evlerinde piyanolar bulunmaktadır. Özelliklerine ve kalitesine göre piyano fiyatları arasında değişkenlikler görünebilir. Piyano markaları arasında günümüz şartlara en uygun piyanoyu yapmak için büyük bir rekabet vardır. Günümüz teknolojilerini piyano yapımında kullanarak eserlerin daha kusursuz bir biçimde yorumlanmasına katkı sağlarlar. Böylelikle sadece piyano satmanın dışında sanata da katkı vermiş olurlar. Dünya üzerinde ilk piyano İtalya’nın Floransa kentinde üretilmiştir. Piyanolar çalgı çeşidi olarak hem vurmalı hem de tuşlu çalgı sınıfına girer. Bu özelliği bile piyanonun yine özel bir sınıfta olduğunu gösterir. Piyano üzerinde 88 tane tuş bulunmaktadır. Bunlardan 52 tanesi beyaz 36 tanesi ise siyah tuştur. Ayrıca sadece tuşlar değiş yanında bulunan pedal sayesinde hem el hem ayak ile çalınabilir bir müzik aletidir. Piyanolarda kendi içlerinde özelliklerine göre ayrılmaktadır.

Dijital Piyano

Dijital piyanoların akustik piyanolara göre oldukça belirgin farklılıkları vardır. Bunlardan en belirgin olanı üzerinde bulunan ses seviye düğmeleri ile piyanodan çıkan sesi ayarlayabilir ve üzerinde bulunan kulaklık girişi ile çaldığınız eseri dinleyerek etrafa ses yaymazsınız. Kısacası kulaklık ile etrafı rahatsız etmeden dilediğiniz gibi çalabilirsiniz. Dijital piyanolar her zaman akortlu bir şekildedir. Akustik piyanolarda olduğu gibi belirli aralıklar ile akort edilmesine gerek yoktur. Piyanonun açma düğmesine bastığınız zaman anında akortlu bir şekilde çalmaya hazır olacaktır. Piyanonun yerini değiştirdiğiniz zaman ya da hava değişimlerinde akustik piyanolarda olan akort ayarı dijital piyanolarda yapılmaz. Çünkü dijital piyanolar bu gibi durumlardan etkilenmez. Orijinal piyano sesi dışında çoğu ses dijital piyano tarafından çıkarılmaktadır. Ağırlık bakımından da akustik piyanolara göre daha hafif olan dijital piyanolar rahatlıkla iki kişi tarafından taşınabilir. Dijital piyanolarda piyanoya alışmak için temel eğitimde olan parçalar piyanodan kayıtlıdır. Bu şekilde dijital piyanoya alışmanız sağlanmaya çalışılır. Kayıt özelliği bulunan bu piyanolar ile çalmış olduğunuz eserleri kaydederek hata yapmış olduğunuz yerleri bulabilir ve daha kusursuz bir şekilde çalmaya başlayabilirsiniz. Dijital piyanoların en farklı ve en dikkat çekici özelliği ise piyano tuşları tam olarak ortadan ikiye ayrılır ve iki kişi aynı anda aynı oktav ile eser çalmaya başlar. Dijital piyanolar, akustik piyanolara göre daha uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Çünkü bu piyano modelleri akustik piyanolara göre daha fazladır yani daha çok piyano modeli vardır.

Piyano Modelleri

Piyanolar genel anlamı ile akustik piyano ve dijital piyano olmak üzere iki kola ayrılır. Bunların altında ise şekil olarak piyanolar farklılaşmaya başlar. Akustik piyanolar: kuyruklu, disklavier ve silent gibi piyano çeşitlerinden oluşur. Dijital piyanolar ise taşınabilir, kuyruklu ve konsol piyanolar olarak kendi içerisinde ayrılır. Son zamanlarda dijital piyanolar, akustik piyanolara göre daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü gelişen teknoloji dijital piyanolarda kullanılmakta ve bu özellik insanları cezbetmektedir. Ayrıca piyano fiyatları bakımından dijital piyanolar daha uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Böylelikle daha ulaşılabilirdir. Piyano almak çok uzun bir süreçtir. Öncelikle ne kadar bütçeniz varsa ona göre bir piyano bakmanız ve bu seçtiğiniz piyanoların ihtiyacınızı ne kadar karşıladığı önemlidir. Bunları göz önünde bulundurularak iyi bir piyano seçimi yapmalısınız. Eğer piyano çalmayı bilmiyorsanız piyanoların tuşlarına basarak çıkan seslere göre aşağı yukarı bir değerlendirme yapabilir ve iyi bir piyano seçebilirsiniz.

Sizler için Piyano Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Piyano Fiyatları

Müzikal Market -> Piyano Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Piyano Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Piyano Fiyatları

Yonka Bayi -> Piyano Fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın