HoparlörlerİncelemelerTeknoloji

Monitör Hoparlör Nedir ?

Monitör Hoparlör Nedir ?

Monitör Hoparlör Nedir ?

Monitör Hoparlör Nedir?

Monitör hoparlör çeşitleri, profesyonel ses sistemlerinde gerçek ses edinimleri için kullanılan ürünlerdir. Monitör hoparlör nedir konusunda, ses karakteristiğini değiştirmeden en doğal ve gerçek formda sunan tasarımlar olduğundan bahsedebiliriz.

Stüdyo kayıtlarında ve canlı performanslarda kullanılan monitör sistemleri, kolore olmayan ses sinyallerinin en ideal ve doğal şekilde iletimini sağlayan ekipmanlardır. Monitör hoparlör çeşitleri temel olarak 3 farklı grupta değerlendirilir. Yakın, orta ve uzak referans sistemleri olarak nitelendirilen ürünler, iki yollu veya üç yollu olarak tasarım ediliyor.

Monitör Hoparlör Özellikleri

Kayıt olanakları sağlayan ve bilgisayar sistemleri ile bağlantılı olarak kullanılan monitör hoparlör çeşitleri, D sınıfı amplifikatör kombinasyonunda tasarım ediliyor. 300 Watt, 500 Watt veya 1000 Watt gibi farklı opsiyonlarda tasarım edilen ses sistemleri, berrak ses akış sistemleri ve doğal performans katkıları ile sahne ses ekipmanları arasında kullanılan ürünlerdir.

Woofer ve EQ özelliklerine göre farklı seçkilerde tasarım edilen monitör hoparlör çeşitleri, hoparlör çapları ve coil çaplarına göre farklı teknik özelliklerde imal ediliyor. Genellikle bal peteği desenleriyle tasarım edilen kompozit koni materyalleriyle, materyallerine göre farklı hammaddeler kullanılarak tasarım edilen çok sayıda ürün bulunuyor.

Monitör Hoparlör Çeşitleri

Balanslı ve balanssız analog giriş kombinasyonları, XLR giriş ve jak giriş kalitelerine göre farklı kapsamlar sunan monitör hoparlör çeşitleri, midrange ve tiz sürücü tasarımlarına göre marka kalitelerine göre farklı opsiyonlarda sunuluyor.

Analog yapıları RCA/ XLR bağlantı özellikleriyle tasarım edilen monitör hoparlör çeşitleri, amplifikatör özelliklerine göre farklı seçkilerde sunuluyor. Aktif hoparlör ve pasif hoparlör çeşitlerinde tasarım edilen monitör hoparlör çeşitleri, stüdyo ses sistemleri ve canlı performanslar için sahne monitör çeşitleri olarak imal ediliyor.

Tekli, ikili veya üçlü amplifikatör dizaynları ile sistematik form sunan monitörler, ses kalitesinin en berrak ve pürüzsüz şekilde sunumları için tasarım ediliyor.

Diyafram denklik oranları, frekans yanıtları ve EQ high- low oranlarına göre farklı kombinasyonlarda seçkiler sunuluyor.

Monitör Hoparlör Tasarımında En İyi Markalar

JBL ses teknolojileri, hoparlör tasarımlarıyla tüm Dünya’da en favori markalar arasında yer alıyor. Aktif monitör ve pasif monitör sistemlerinde geniş yelpazede tasarım edilen ürünler, yüksek teknolojiyle imal edilen ses bileşenlerini nitelikle sunan ürünler arasındadır.

Yonka, Ctt ve Stı markaları, stüdyo referans monitörleri ve sahne monitör seçkileriyle tasarım yapan markalar arasındadır. Topp Pro, Leem, Spekon ve Behringer müzik sistemleri dahilinde geliştirilen monitör hoparlör çeşitleri, şahane niteliklerle tasarım edilen ve sürücü sistemlerine göre farklılık gösteren ürünler arasında yer alıyor.

Uluslararası marka kaliteleri ve geliştirilmiş model özellikleri ile çok özel ürünler bulunuyor. Taşınabilir ses sistemleri veya yerleşik ses sistemleri dahilinde tüm markaları ve teknolojinin en güzel tasarımlarını değerlendirebilirsiniz.

Monitör Hoparlör Fiyatları

Güç programları, frekans ve crossover frekanslarına göre farklı tasarımlarda sunulan monitör hoparlör çeşitleri, sürücü tiplerine göre farklı fiyatlarda sunuluyor. Monitör hoparlör fiyatları, giriş ve çıkış tipi ve fiziksel özelliklerine göre seçkili olarak satışa sunuluyor.

Aktif stüdyo monitör fiyatları bi-amped özellikleri, bas hoparlör kombinasyonları, tiz hoparlör tipi ve bas güçlerine göre farklı kapsamlarda imal ediliyor. XLR, TRS ve RCA kombinasyonlarına, materyal ve ağırlık özelliklerine, ebat ve genel sistem özelliklerine göre birbirinden farklı ürün seçenekleri sunuluyor.

%100 orijinal ürün garantisi, esnek ödeme opsiyonları ve Türkiye’nin her noktasına güvenilir, hızlı kargo avantajları ile global ürünler sunuluyor. En iyi monitör hoparlör markalarını ve en güncel ürün seçeneklerini dijital sistemden inceleyerek, tek tıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Sizler İçin Monitör Hoparlör Satışı Yapan Siteleri Listeledik

Yonkamuzikmarket.com -> Monitör Hoparlör

Muzikalmarket.com -> Monitör Hoparlör

Onlinesessistemi.com -> Monitör Hoparlör

Teknolojisanayi.com -> Monitör Hoparlör

Yonkabayi.com -> Monitör Hoparlör

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın