İncelemelerMikrofonlarSes SistemleriTeknoloji

Mikrofonlar

Mikrofon Fiyatları ve En Ucuz Mikrofonlar

Mikrofon Fiyatları ve En Ucuz Mikrofonlar

Mikrofon Fiyatları

Konuştuğumuz zaman ses havada basınç dalgaları yapar. Kulak zarı bu basınç dalgalarını algılar ve duyma gerçekleşir. Mikrofonlar bu sistem üzerine yapılmıştır. Konuştuğumuzda mikrofon ses dalgalarını algılar ve elektriksel enerjiye çevirir. Bütün mikrofonlarda bu dalgaları algılayan ve bu dalgalara tepki gösteren diyaframa sahiptirler. Diyaframların kalitesi ve büyüklük küçüklük oranı mikrofon hakkında bilgi verir.

Kaliteli Mikrofon Nasıl Olmalıdır?

Mikrofonların kalitesini yapıldıkları malzeme kadar içinde bulunan parçalar belirler. Mikrofonun algıladığı seslerin ayni ayna elektriksel enerjiye dönüşmesi gerekir. Mikrofonun öz direnci ile yükseltecin öz direnci birbirine uygun olmalıdır. Mikrofona gelen seslerin aynı tonda çıkması gerekir. Özel sarsıntı önleyici destek olması dışarıdan gelen gürültülerin mikrofon tarafından alınmasını engeller. Yaka mikrofonları İçin dış çekime uygun olması hava koşullarından etkilenmemesi gerekir. En ucuz mikrofon alırken bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir.

Mikrofon Çeşitleri Nelerdir?

Dinamik mikrofonlar genellikle canlı performanslarda tercih edilir. Ribbom mikrofonlar içinde diyafram yerine Metal bir şerit vardır. Muhteşem bir ses kalitesi vardır. Kondenser mikrofonlarda içinde bulunma diyafram parçasının büyüklüğü ve küçüklüğü ses kalitesini etkiler. Aynı zamanda kablolular ve telsiz mikrofonlar kullanım alanlarına göre ayrılan yaka mikrofonları gibi birçok çeşidi vardır. Mikrofon fiyatları alınacak mikrofonun çeşidine göre değişir.

Mikrofon Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Mikrofon alırken öncelikle amacınızı belirleyin. Mikrofonu ne amaçla kullanacağınız nasıl bir mikrofon almanızı belirleyecektir. Mikrofon elektronik bir alet olduğu için kesinlikle ucuza kaçmayın ve kaliteden ödün vermeyin. En ucuz mikrofon bulmak kolaydır ama ömrü kısa olur. Bazı mikrofon üreten bilindik firmaların ürünlerini tercih edin. Müzik performanslarını kaydetmek için daha hafif ama profesyonel içinde birçok özelliği barındıran, ses patlamalarını engelleyen, ortamda bulunma sesleri filtreleyen bir mikrofon olmalıdır. Bu özellik ve kalitede profesyonel mikrofonlar en ucuz 2 bin liradan başlayarak artmaktadır.

Sanatçıların kullandığı bu mikrofonlar sesin kaliteli bir şekilde dağılmasını sağlarlar. Mikrofon fiyatları mikrofonun özelliğine yapıldığı malzemeye göre değişir. En ucuz mikrofonu 50 TL’ye alabilirsiniz. Firmaların internet sitelerine bakarak fiyatları hakkında ve mikrofonların özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmaların bayilerine giderek deneme fırsatı yakalayıp almak daha sağlıklı olacaktır.

 

Sizler için Mikrofon Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Mikrofon Fiyatları

Müzikal Market -> Superlux hd668b

Teknoloji Sanayi -> Superlux hd668b

Online Ses Sistemi -> Superlux hd668b

Yonka Bayi -> Superlux hd668b

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın