İncelemelerStandlarTeknoloji

Mikrofon Standları

Mikrofon Standı ve Mikrofon Sehpaları

Mikrofon Standı ve Mikrofon Sehpaları

Mikrofon Standı

Doğru mikrofon standı kullanımının müzisyenler ve müzik stüdyoları açısından önemi büyüktür. Farklı mikrofon tiplerine göre farklı özellikte olan bu stantların hem kullanımları kolaydır, hem de eklenen özellikler sayesinde yapabildiğiniz ayarlamalarla farklı işlevleri kullanıcılarına sağlayacaklardır.

Düz Mikrofon Stantları ve İşlevleri

En kolay kullanımdaki mikrofon standı düz duruşa sahip olan stantlardır. Mikrofonu monte etmeniz amacıyla bir metal gövde bulunur ve kubbe biçimi verilmiş şekille yuvarlak metal taban veya bir tripod tabanı kullanılır. Bazı mikrofon stantları teleskopik ayarlamaya da izin verirler. Yüksekliği ayarlayabilmeniz adına eklenen mekanizmaya ‘kavrama mekanizması’ adı verilir. Metal olan gövde genellikle siyahtır ve parlak ya da mat olarak tasarlanır. Mikrofon standı gövdeye uyumlu olması açısından mikrofonun yerleştirildiği kubbe yapı da aynı renkli olabilir.

Ağır Mikrofonlara Özel Tasarlanan Stantlar ve Özellikleri

Ağır mikrofonları taşıması amacıyla masa tipi mikrofon stantları bulunuyor. Mikrofon ayağı bu tür standarda kısa olacağından, yüksek ve düz bir zemine kurularak kullanılıyorlar. Bu stantlar düz kullanımlı mikrofon stantlarının kısa versiyonlarıdır. Ağır mikrofon sehpası daha ağır ve daha büyük çaplı mikrofonlar için kullanılırlar. Düz veya teleskopik özellikli veya belirtildiği gibi masa tipi stant türlerine bu mikrofonlar için de yer verilir. Ağır mikrofon stantları ayrıca çizilmeye direnç gösterecek bir şekilde parlak bir krom kaplamaya sahiptirler. Yine de bu tip bir özelliğe gereksinme duymayanlar için mikrofon ayağı ve gövde dâhil edilerek mat siyah kaplamayla da üretilebilirler.

Katlanır Mikrofon Stantları ve Özellikleri

Düz stantlardan olan ve bu tipte en çok tercih edilen versiyon, yuvarlak ve kubbeli metal tabanın yerine katlanır mikrofon sehpası tabanıyla üretilmiş versiyondur. Tripodun üç ayağının yuvarlak bir tabanın yarıçapa oturması ve bu şekilde mikrofonun kontrolünün sağlanabilmesi söz konusudur. Mikrofon sehpası kısmı da isteğe göre farklı şekillerde kullanılabilir.

Mikrofonun standının üzerine bağlanan ‘Bom kolu’ ile standın kullanımı daha rahat bir şekilde sağlanacaktır. Örneğin hem gitar çalarken, gitarın standının dik bölümü olmadan direkt bir şekilde mikrofonu ağzınızın önünde durabilen bir halde kullanabilirsiniz. Ayrıca, müzisyenlerin mikrofonunu ses kaynağına daha yakın bir şekilde kullanabilmesine de olanak tanır. Bom kolları hem sabit uzunlukta hem de değiştirilebilir uzunluklarla, yani teleskopik olarak kullanılabiliyorlar.

 

Sizler için Mikrofon Standı Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> mikrofon standı -> mikrofon sehpası

Müzikal Market -> mikrofon standı -> mikrofon sehpası

Teknoloji Sanayi -> mikrofon standı -> mikrofon sehpası

Online Ses Sistemi -> mikrofon standı -> mikrofon sehpası

Yonka Bayi -> mikrofon standı -> mikrofon sehpası

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın