İncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Merkezi Anons Sistemleri

Merkezi Anons Sistemleri, Anons Modülü İnceleme

Merkezi Anons Sistemleri, Anons Modülü İnceleme

Merkezi Anons Sistemleri, Anons Konsolu, Anons Modülü

Merkezi anons sistemlerinin ve genel seslendirme sistemlerinin kullanım alanları çok geniş bir içeriğe yer verebiliyor. Oteller, okullar, süper marketler, alışveriş merkezleri, fabrikalar, sosyal tesisler ve bürolar gibi pek çok çeşit yerde farklı amaçlarla kullanılan merkezi anons sistemleri bulunmaktadır. Duyuru, toplum güvenliği, arka planda müzik yayını, tahliye gibi çözümler bu sistemlerle gerçekleştirilen anonslarla mümkün olabiliyor.

Anons Sistemlerinin Kullanım Alanları

Anons sistemlerinin birçok farklı kullanım alanı ve kullanım çeşitliliği bulunmaktadır. Örneğin okullarda kullanılan anons sistemleri, öğretmenleri toplantılara davet etmek, öğrencileri çağırmak ya da belli duyuruları yapmak için kullanılabiliyor. Süper market ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda ise anons sistemlerinin kullanımları daha geniş bir içerik seçeneğine yer verir. Ürün tanıtımı, acil durumlarda binanın tahliye edilmesi, arka planda müzik yayını gibi birçok farklı seçenek anons sistemlerinin yardımıyla gerçekleştirilebilir. Anons sistemlerinin banttan oynatma seçenekleri vardır ve kayıt altına alınan duyuru gibi opsiyonları otomatik bir şekilde yayınlamanıza izin verirler.

Bölge Anons Kontrol Sistemleri

Farklı kablolama seçenekleriyle birlikte kullanılabilen bölge anons konsolu sistemlerinde, genişleme seçenekleri de sunulmaktadır. Örneğin Decon DP 218A anons kontrol mekanizmasında, CAT 5 kablolamanın yanı sıra, 160 zona varan bir genişleme imkanına yer verilmektedir. Ayrıca tek olarak, grup olarak ya da bütün zonelara anons gerçekleştirme özellikleri de sunmaktadır.

Bölge anons kontrol sistemlerinde istenilen ses ayarı gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle istenilen ses bölgede yüksek bir verimlilikle alınabilir. Ayrıca kablo mesafesinin uzunluğu, geniş bir bölgeye seslenme imkanı da sunmaktadır. Ses seviyesi kontrollerinde bölge anons kontrol sistemlerinde RCA line girişleri ve çıkışları kullanılmaktadır. Bunlar, mikrofonlarda ses seviyesinin kontrolü için kullanılan sistem parçalarını oluşturur.

Anons Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Çoğu anons sistemi, kolay bir kullanıma yer vermektedirler. Özellikle voltaj açısından verimli bir kullanım yapmak mümkün olur. Kablolu ya da kablosuz seçenekleri bulunan anons sistemlerinin yüksek işlevsellik ve uzun ömürlü kullanıma bağlı olarak kablolu seçenekleri daha çok tercih edilmektedir.

Bir anons sisteminde sıklık değeri önemli bir teknik etkendir. Kamuya açık bir alanda kullanılabilen standart ve kullanışlı bir anons modülü ile 100 Hz ve 16 kHz gibi sıklık seçeneklerine ulaşmak, iyi bir verimlilik almanızı sağlayacaktır. Ayrıca dahili bilgisayarlarla çalışmanıza imkan tanıyan entegre sistemli anons sistemlerinin üretimleri de mevcuttur.

İki Ana Birimli Merkezi Anons Sistemleri

İki ana birimden oluşan merkezi anons sistemlerinin kullanımları, genellikle kamu kurumları için tasarlanmaktadır. Örneğin bir demiryolunda kullanılacak iki ana birimli merkezi anons sisteminin ilk ana birimi merkezde, diğer ana birimi ise istasyonda yer alarak kullanılır. Merkezde bulunan ana birim sistemiyle birçok istasyona yerel duyurular yapılabilme imkanı sağlanır. Kontrol bağlantılarının özel iletişim kurmada yardımcı olmaları da bu birim ile sağlanır. İstasyonda bulunan ana birim sisteminin ise yerel duyuruları kontrol ve koordine etme gibi seçenekler sunması mümkündür. İki birimli bu tür cihazlar, belirtildiği üzere genellikle demiryolları ve otobüs işletmeleri gibi yerlerde kullanılır.

İki Birimli Anons Sistemlerinde Özellikler

İki birimden oluşan anons sistemlerinde, DTMF yani çift ton çoklu frekans sinyallerini algılayacak özelliklere yer verilmektedir. Ayrıca kullanıma göre LCD veya LED ekranlar kullanılmaktadır. Amplifikatör monitör ünitesi üzerinde geri besleme mekanizmalarını içeren bu sistemler, güç amplifikatörlerinde arızaların tespit edilmesini kolaylaştırırlar. Genellikle her anons sisteminde farklı programlama modlarına yer verilebilmesi sayesinde kayıttan yürütme veya canlı anons seçeneklerine ulaşma imkanınız da olabilmektedir.

 

Sizler için Merkezi Anons Sistemleri Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Merkezi Anons Sistemleri

Müzikal Market -> Merkezi Anons Sistemleri

Teknoloji Sanayi -> Merkezi Anons Sistemleri

Online Ses Sistemi -> Merkezi Anons Sistemleri

Yonka Bayi ->Merkezi Anons Sistemleri

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın