Ses SistemleriStüdyo EkipmanlarıTeknolojiUncategorized

Mackie Cr4bt ve Cr5bt Stüdyo Monitörleri İnceleme

Mackie Cr4bt ve Cr5bt Fiyat ve İncelemeler

Mackie Cr4bt ve Cr5bt Fiyat ve İncelemeler

Mackie CR4BT, Mackie CR5BT, Mackie Stüdyo Monitör

Mackie, referans monitörlerini tasarlaması ile 20 yılı aşkın bir deneyimle piyasada yer almaktadır. CR yani Creative Reference serisi multimedya monitörleriyle, yüksek kalitede bileşenlerle birlikte son derece iyi bir işlevsellik elde edilmektedir. Bu serinin elemanları olan Mackie CR4BT ve CR5BT ise farklı seçenekleri farklı özellikler ile sizlere sunuyorlar.

Mackie CR4BT Özellikleri

İki tane 4″ wooferla ve iki tane ferrofluid soğutmalı ipek ve dome tweeter 0.75″ monitöre yer veren Mackie CR4BT, 50 wattlık temiz stereo ses çıkışlarının yanı sıra, 70 Hz ve 20 KHz’lik geniş seçenekli bir frekans cevap aralığına sahip. Akıllı telefon ya da diğer ses kaynağı doğrudan panele 1/8″ TRS girişiyle veya Bluetooth üzerinden bağlanarak giriş yapabiliyor. Monitörlerin ön kısmında bir kulaklık jakı girişine yer veriliyor ve bu jak aracılığıyla kulaklıklarla dinleyebilme özelliği de sunuyor.

Mackie CR4BT ile Stüdyo Kalitesinde İzlemeler

Hemen hemen her bütçeye uyabilecek fiyatlara sahip olan Mackie stüdyo monitör ile, stüdyo kalitesinde izlemeler yapma imkanı kullanıcılara tanınıyor. Huş kontrplaktan tasarlanan kasasından, ferrofluid soğutmalı ipek ve dome tweeter kadar, CR4BT’ler yüksek kalitede bileşenler ve ince bir tasarımda bir araya geliyor. Wooferların küçük boyutlarıyla, ferrofluid ile serin tutulan woofer kaplaması dome tweeter aracılığıyla hoş bir tiz frekans oluşturması mümkün olabilir.

Özel ayarlı olan arka bas bağlantısı noktaları ve akustik yalıtım pedlerinin bu monitörlerde kalitesini artırmak için tasarıma eklendiği görülüyor. Böylelikle bas oluşumu en aza indirgenebiliyor ve 70 Hz ile 20 kHz aralıktaki her alanda daha saf dalga biçimlerinin üretilmesini kolaylaştırıyor.

Mackie CR4BT ile Yüksek İşlevsellik

Mackie CR serisi, yüksek bas özellikleriyle küçük bir forma sahiptir. Her bir çift olarak ön tarafta 1/8″ TRS girişiyle ve arka panelde yer verilen 1/4” telefon jakı ve çift RCA girişlerine sahiptir. Ayrıca kablosuz bağlantıya imkan tanıyan Bluetooth bağlantısına da bu seride imkan tanınmaktadır. Böylelikle hem CR4BT ile hem de Mackie CR5BT ile kablosuz bağlantı kurma imkanınız olacaktır.

Güçlendirilmiş hoparlörlere sağ veya sol stereo kanalının gönderileceğini belirleme amacıyla bir seçim anahtarına da CR serisinde yer veriliyor. Böylelikle ses sol ya da sağınızda ağırlıkta olabilir ve ön paneldeki 3.5 mm kulaklık jakı, kullanım esnasında hoparlör çıkışının işlevini devre dışı bırakmaktadır.

Mackie CR Serisi Diğer Elemanları

Mackie’nin Creative Reference serisinde yer verdiği CR3, CR4, CR4BT ve CR5BT seçenekleri vardır. Bu seçenekler benzer özelliklere yer verebildikleri gibi, farklı özellikleri ile de dikkat çekmektedirler. Her bir elemanın ortak özelliklerini inceleme altına aldığımızda güç seçenekleri, ses kaynakları, kulaklık jakı girişi, bas ayar noktaları gibi seçeneklerin aynı oldukları görülmektedir. Ayrıca ses kontrolü ve güç göstergesi seçenekleri de CR serisinin monitörlerinde standart benzer özelliklere yer veriyor. Cihazlar arasında en belirgin özellik Hz ve kHZ değerlerinin farklılığıdır. CR3 modelinde 80 Hz ve 20 kHz frekans aralığına yer verilirken, diğer seçeneklerde 70 Hz ile 20 kHz frekans aralıkları kullanılıyor. Ayrıca 3” polipropilen kaplamalı wooferlar CR3 serisinde yer alıyor ve diğer seçeneklerde 4” polipropilen kaplamalı wooferlar kullanılıyor.

Mackie Referans Monitörleri ve Sonuç

Tweeterların distorsiyonsuz ve güvenilir bir çalışma sağlaması açısından ferrofluid soğutmasına sahip olması monitörleri son derece işlevsel kılmaktadır. Ayrıca stüdyo kalitesinde referans izlemenin uygun bir fiyat seçeneğiyle sunulması da bir avantajdır. Seçeceğiniz modele göre farklı frekans ayarlarına sahip olabiliyorsunuz, fakat birçok özellik Mackie referans monitörlerinde benzer seçeneklere yer veriyor.

 

Sizler için Mackie CR4BT ve Mackie CR5BT Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Mackie cr4bt -> Mackie cr5bt

Müzikal Market -> Mackie cr4bt -> Mackie cr5bt

Teknoloji Sanayi -> Mackie cr4bt -> Mackie cr5bt

Online Ses Sistemi -> Mackie cr4bt -> Mackie cr5bt

Yonka Bayi -> Mackie cr4bt -> Mackie cr5bt

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın