HoparlörlerİncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Kule Kabin Hoparlörler

Kule Kabin Hoparlör Fiyatları

Kule Kabin Hoparlör Fiyatları

Kule Kabin Hoparlör, Kule Hoparlör, Aktif Kule Hoparlör

Karaoke konusunda sizlere en iyi seçenekleri sunabilecek olan kule kabin hoparlör sistemlerinde, belli farklı özellikler bulunmaktadır. İster karaoke çalışmalarında, isterseniz de bir ev sinema sisteminin parçası olarak kullanabileceğiniz kule kabin hoparlörlerinde, zengin bir ses sağlayabilmek her koşulda mümkündür.

Kule Kabin Hoparlörlerinde Özellikler

Kula kabin hoparlörleri, kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olabiliyorlar. Zengin bir ses deneyimi elde etmek için tasarlanan bu hoparlörler, birden fazla woofer bölümüne yer verirler. Gürleyen bir bas sesiyle birlikte zengin ve yüksek kalitede ses elde edilmesini sağlayan kule kabinleri, boyut özellikleri olarak genellikle diğer woofer kabinlerine kıyasla daha fazla yer kaplarlar. Fakat dikey olarak bir kule görünümünde uzandıkları için, dikey kullanımlarında kaplayacağı alan azalmaktadır.

Aktif kule hoparlör seçeneklerinin, sağlayacakları ses çok daha üstün olabiliyor. Bu nedenle kule kabin tercih ederken aktif seçeneğini göz önünde bulundurmakta yarar vardır. Ayrıca Bluetooth bağlantısı, diğer cihazlar üzerinde ayar kontrolü gibi seçenekler, kule kabinlerinin fiyat seçeneklerini doğrudan etkiliyor.

Kule Kabin Hoparlörlerinde Ses

Kule kabinlerde ses, fazladan woofer seçeneklerine sahip oldukları için son derece üstün olabilmektedir. Ayrıca standart bir kabin hoparlörüne kıyasla daha fazla giriş seçeneğine sahip olabilirler. Bu da bir müzik performansı sırasında hoparlöre birden hazla enstrümanın bağlanması için ideal bir seçenek oluşturur. Çoğu standart kabin modelinde 2 INPUT/OUTPUT seçeneğine yer verilirken, kule kabinlerde 4 INPUT/OUTPUT seçeneğine birden sahip olarak daha fazla cihazla kabin arasında bağlantı kurulması sağlanabiliyor.

Kule kabinlerin ses özellikleri farklı seçeneklerde olabilmektedir. Örneğin 2800 Watt’lık bir kule kabin seçeneğinden elde edebileceğiniz ses düzeyi oldukça yüksek olabilmektedir.

Kule Kabinlerde Boyut Özellikleri

Kule kabinler, teknik bakımdan birden fazla woofera yer vermeleriyle bilinirler. Farklı boyut özellikleri görülebilir ve 15 inç seçenekle bir kule kabin bulabildiğiniz gibi, 8 inçlik bir kule kabin modeline de sahip olabilirsiniz. Elbette boyut özellikleri, ses ve güç özelliklerine doğrudan etki eden bir faktör olacaktır.

Bir kule hoparlör araştırması yaparken, ses özelliklerinin güçlü olabilmesi için Watt değerini ve desibel seçeneğini göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle profesyonel veya amatör kullanımlara özgü olarak kule kabin seçimi yapabilirsiniz.

Alto Sx254 Kabin

Kule kabin seçenekleri arasında Alto Sx254 kabinlerin ses yetenekleri, sizlere son derece profesyonel bir ses alma konusunda yardımcı olabilmektedir. 2800 Watt maksimum güçle çalışan bu hoparlör, zengin bir ses alma konusunda en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Ses bobinleri farklı frekans sürücülerine yer vermektedir ve orta seçenekte bu 8” 2 ile neodim seçenekte 1” 1.35’dir. Ayrıca düşük frekans sürücü seçeneğinde de dual 15” 2.5 frekans sunmaktadır. Müzisyenler, DJ’ler, diskolar, kulüpler ve ibadethanelerin kullanımı açısından uygun bir kule kabin seçeneği olabilir. Toplamda 4 yollu bir kule kabin sistemi olarak kullanıcılara hizmet vermektedir.

Yamaha S215V Kabin

Yamaha’nın üretimi olan S215V kule kabini, profesyonel kullanımlara son derece uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Profesyonel kullanımlarda 2000 Watt gücüne kadar maksimum bir işleme gücü elde edebilmektesiniz. 2 yollu olan bu seçenekte, müzik performanslarında 2 adet giriş ve çıkış seçeneğini kullanabilirsiniz. 15 inç boyutuyla ve 47 kilogram olan ağırlığıyla kapladığı alan fazla değildir. Taşıması ve paketleyip performans alanlarına taşıması kolay bir ses sistemi olarak hizmet vermektedir. Maksimum SPL değerinde 132 desibel olarak alınan değer, mükemmel bir sesin sağlanmasına imkan tanıyor.

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın