Mikrofonlar

Koro Mikrofonları

Koro Mikrofonu Fiyatı ve Özellikleri

Koro Mikrofonu Nedir?

Koro mikrofonu sahne içerisinde birden fazla kişinin sesini algılayabilmek için özel olarak tasarlanmış mikrofon çeşitidir. Mikrofonlar analog mikrofon ve condenser mikrofon olarak ikiye ayrılır. Analog mikrofonlar condenser mikrofonlara göre daha sık karşılaştığımız mikrofon türüdür. Analog mikrofonlar yakın sesleri alabilir. Condenser mikrofonlar ise çevre seslerini de alabilir. Condenser mikrofonlar tek diyaframlı ve çift diyaframlı olabilirler. Tek diyaframlı modeller mikrofonun tek yönünden ses alma kabiliyeti yüksek mikrofonlar iken çift diyaframlı condenser mikrofonlar ise tüm yönlerden kaliteli ses algılayabilirler.

Koro mikrofonu, condenser tipte bir mikrofon çeşididir. Çok geniş alandaki, örneğin koro ortamı gibi, seslere karşı duyarlıdır. Sahnedeki tüm sesleri alıp duyurulmak istenilen kitleye elektronik ses sinyalleri sağlama işini yapan mikrofon türüne koro mikrofonu denir. Piyasada çok farklı modelleri mevcuttur. Bu mikrofon modellerinin fiyatı genellikle kaliteye göre farklılık göstermekte. Çok ucuza alabileceğiniz mikrofon modelleri olduğu gibi yirmi beş bin TL hatta daha fazlasına da condenser koro mikrofonu bulmak mümkün.

Koro Mikrofonu Fiyatı

Koro mikrofonları oldukça geniş ürün yelpazesine ve oldukça geniş bir fiyat grafiğine sahip mikrofon modelidir. Çok ucuz koro mikrofonu seçenekleri olduğu gibi günümüz fiyatlarıyla 25000 Türk Lirası ve hatta daha üzerine de koro mikrofonu fiyatı ile karşılaşmanız mümkündür. Koro mikrofonu fiyatları, mikrofonun özelliklerine, ses kalitesine, markasına, üretim menşeine, kullanılan elektronik, metal ve plastik malzeme kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Koro Mikrofonu Özellikleri

Kondenser koro mikrofonu temel özelliği çift diyaframlı olmasıdır. Yapıları gereği seslere çok fazla duyarlıdırlar. Kayıt alırken odanın içinde oluşan herhangi bir ufak sesi de kayıt ederler. Örneğin mouse tıklaması gibi. Kayıt ortamının o yüzden yalıtımlı olması gerekir. Kondenser mikrofonların çalışabilmesi için gerekli olan güç 48 watt phantom power ile sağlanır. Phantom power anfiden aldığı gücü mikrofona iletir ve mikrofon böylelikle çalışır. Bazı mikrofonların pille çalışan modelleri de mevcut ancak pek fazla rağbet gören bir model değil. Kondenser mikrofonlarda kardioid diyafram kullanılır.

Bu yüzden frekans aralığı oldukça geniştir. Bunun bir dezavantajı yukarıda da bahsedildiği gibi çok küçük sesleri de almasıdır. Kondenser mikrofonlar çok hassastırlar. Her kullanımdan sonra temizliğinin yapılması gerekir. Taşırken ve saklarken dikkatli olunmalıdır. Çalışması için öncelikle phantom power gücü mikrofona gönderir. Çift diyaframlı olduğu için mikrofonun iç kısmında iki adet diyafram bulunur. Bunlar ses dalgalarını her yönden alır. Diyaframın üstünde koruyucu olarak metal grill kısmı bulunur. Bunun amacı ise içerideki diyafram ve diğer parçaları korumaktır. Diyaframın alt kısmında sesin ses kartına aktarıldığı wires ac carrying kısmı bulunur. Bu sesi dönüştürüp ses kartına ulaştırır.

Mikrofonun Koro Mikrofonu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Piyasada çok farklı kalitelerde mikrofon bulunmaktadır. Kullanıcıların, koro mikrofonu alırken dikkat etmesi gerekli nokta, condenser bir mikrofon seçmesi gerekliliğidir. Aynı zamanda çift diyaframlı bir kondenser mikrofon seçilmelidir. Bu mikrofon çeşitleri bütçeye göre seçilse de kaliteli bir mikrofon ile ucuz bir mikrofon arasında oldukça fazla ses kalitesi farkı olacaktır. Mikrofonun geniş alan mikrofonu olması için yine çift diyaframlı kondenser bir mikrofon olması gerekir. Çift diyaframlı bu mikrofonlar her yönden gelen sesleri alırlar ve ses kartına iletirler.

Koro Mikrofonu Tavsiyesi

Koro mikrofonları yazımızda bahsettiğimiz özelliklerinden ve dikkat edilmesi gereken kriterlerden dolayı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir mikrofon türüdür. Koro Mikrofonu tavsiye edebilmek amacıyla sizler için bu incelemeyi yaptık. Siz değerli okurlarımızın alışverişlerinden maddi ve manevi en fazla karı elde etmenizi amaç olarak seçtik. Bu sebeple, bu işi yaparken ince eleyip sık dokuduk. Sizler için condenser koro mikrofonu satan internet sitelerini sayfanın en alt kısmında listeledik. Bu listeyi hazırlarken piyasa fiyatlarına göre en ucuz koro mikrofonu ve en kaliteli koro mikrofonu satın alabileceğiniz siteler seçmeye çabaladık. Deyimde söylendiği gibi gözünüz kapalı alışveriş yapabileceğiniz güvenilir alışveriş yapabileceğiniz internet siteleri listemizde en ön sıralarda yer aldı. Ayrıca orijinal ürün, faturalı ürün ve gerçek garantili ürünleri satan siteleri tercih ettik. Ayrıca ücretsiz ve hızlı kargo seçeneklerini çok önemsedik.

Sizin için Koro mikrofonu satan siteleri araştırdık.  Aşağıdaki sitelerden inceleyip güven içerisinde koro mikrofonu satın alabilirsiniz.

muzikalmarket.com                             Koro Mikrofonu Fiyatları

teknolojisanayi.com                            Koro Mikrofonu Fiyatları

onlinesessistemi.com                         Koro Mikrofonu Fiyatları

yonkabayi.com                                        Koro Mikrofonu Fiyatları

admin
yazaradmin