İncelemelerStandlarTeknoloji

Konuşma Kürsüleri İnceleme

Konuşma Kürsüleri ve Diğer Konuşmacı Kürsüleri

Konuşma Kürsüleri ve Diğer Konuşmacı Kürsüleri

Konuşma Kürsüsü

Konuşmacı olarak katılacağınız bir panel, kongre veya toplantıda sahnenin ve konuşma kürsüsü seçiminin büyük bir önemi vardır. Genel konuşma etkinliklerinin tamamında podyumda bir konuşma kürsüsüne yer verilir ve çeşitli birçok kürsü bu konuşmalara eşlik eder. Motivasyon sunumları, kampanya tartışmaları, ödül törenleri gibi birçok uygulama için merkezi bir özellik görevini gören konuşma kürsüsü seyircinin dikkatini üzerinizde toplamak için en önemli araçlardan birisi olacaktır.

Geleneksel Ya da Modern

Öncelikle konuşmayı nerede yapacağınızı göz önünde bulundurarak konuşma kürsüsünün geleneksel ya da modern bir tarza yer vermesine özen gösterebilirsiniz. Eğer klas bir otelde yapacağınız bir konuşma ise, bu durumda podyumunuzu modern bir tarza uygun olarak seçebilirsiniz. Ahşap tasarımların hem modern hem de daha net konfigürasyonları yer vermesi nedeniyle, konuşmacı kürsüsü seçiminizi ahşap ağırlıklı olarak yapabilirsiniz. Bu nedenle yapılacak etkinliğin seçim üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.

Logolu Veya Logosuz

Podyumlar, çoğu zaman isteğe göre logolu olarak tasarlanabiliyor. Dini kuruluşlarda yapacağınız bir konuşmada, buna uygun logoların yer verildiği modelde konuşmacı kürsülerini bulabilirsiniz.

Şirketlerin markalarını güçlendirebilmek ve dinleyicilerin karşısında tam olarak kimin konuştuğuna dikkat çekebilmek adına podyumların ön kısmına logo eklenmesini tercih edebiliyorlar. Özel logonuzu podyuma eklemek, hem işletmenizin ciddiyetini ortaya koyacak hem de olumlu bir etkinin dinleyiciler üzerinde yaratılmasını sağlayacaktır. Şirketin logosunu bu durumda görsel bir işaret olarak kullanmak, dinleyicilerinize her zaman konuşmacının temsil ettiği markayı da hatırlatacaktır.

Açık Hava Kürsüleri

Açık havada gerçekleştirilecek olan bazı etkinlikler için açık hava kürsülerini kullanmak son derece ideal olabiliyor. Mezuniyet törenleri, seçim konuşmaları veya açık hava etkinliklerinde dış mekanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanan podyumları kullanabilirsiniz. Konuşma kürsüsü fiyatları incelemesi sırasında, açık hava kullanımlarına uygun olan seçenekleri de görebileceksiniz. Bu podyumlar, genellikle kötü hava şartlarına da dayanıklıdırlar. Ayrıca geri dönüştürülmüş plastikten yapılan seçeneklere de birçok podyumda yer verilebiliyor.

Taşınabilir Veya Sabit

Piyasada bulunan birçok konuşmacı kürsüsünün sabit tasarımlara yer verdikleri görülmektedir. Bununla birlikte, belli bazı tasarımlar etkinliklerde kolay bir kullanıma yer vermesi açısından sökülebilir ya da katlanabilir olarak tasarlanabiliyor. Taşınabilir podyumları fuarlarda kullanabilirsiniz ve bu tür alanlarda kullanımlara en ideal seçenek olarak piyasada yer alırlar. Yerleşik tutamakların geliştirilmiş bir taşımaya yer vermesinin yanı sıra, bu tür konuşmacı kürsülerinin taşıma çantaları da bulunmaktadır. Böylelikle konuşmanızı yapacağınız yere kürsünüzü rahat bir şekilde taşıma imkanınız olabilecektir.

Yüksekliği Ayarlanabilen Veya Sabit Duran

Uzunluğu yüksek olan konuşmacı kürsülerinin konuşmacıyı gizlemesi söz konusu olur ve bu durum da dinleyicileri büyük oranda rahatsız eder. Uygun yüksekliklere sahip olan bir kürsüyü kullanmak, konuşmacının net bir şekilde görünmesini sağlayabilir. Fakat birden çok konuşmacının kürsüye çıkacağı bir etkinlik düzenleniyorsa, bu durumda yükseklik ayarına yer veren bir podyum kullanmak daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu tür podyumlarda pnömatik ya da manuel ayarlamalarla birlikte kürsünün okuma bölümünün yükseltilmesi ya da alçaltılması sağlanabiliyor.

Entegre Teknolojiler

Konuşmacı kürsülerinin birçok farklı ekstra aparata yer vermesini istiyorsanız, bu durumda entegre teknolojilere izin veren kompakt yapıdaki bir kürsüyü tercih etmeniz gerekebilir. En bariz entegre teknoloji ise yerleşik ses ekipmanıdır. Entegre hoparlörler ya da mikrofonlara yer veren bir kürsü, ekipmanları bir araya toplama ve kullanma konusunda iyi seçenekleri oluştururlar. Bu tür kürsülerde belirtildiği gibi mikrofon, hoparlör, ışık gibi ekipmanlar kürsüye takılı olarak gelir. Böylelikle istediğiniz ayarı istediğiniz şekilde kürsüde yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Sizler için Konuşma Kürsüsü Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Konuşma Kürsüleri

Müzikal Market -> Konuşma Kürsüsü

Teknoloji Sanayi -> Konuşma Kürsüsü

Online Ses Sistemi -> Konuşma Kürsüsü

Yonka Bayi -> Konuşma Kürsüsü

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın