İncelemelerSahne Işık SistemleriTeknoloji

Kar Makinesi

Kar Makinesi Fiyatları

Kar Makinesi Fiyatları

Kar Makinesi

Kar makinesi her mevsim kışın tadını çıkarmak isteyenler ve kış turizmine önem veren yerlerde yeterli kar yağmadığı zaman ihtiyaca binaen tasarlanmış ve üretilmiş cihazlardır. Dizi ve film sektöründe oldukça fala kullanılmaktadır. Eğlence ve partilerde ortamlar için özel dizayn edilmiş modelleri bulunmaktadır. Elektrik veya yakıt ile çalışan modelleri vardır. Yapay kar yapımı oldukça basit ve hızlıdır. Özel kar sıvısı ve makinesini bahçenizde dahi kullanabilirsiniz.

Yapay Kar Nasıl Yapılır?

Yapay kar için gerekli olan kar makinesi ve sudur. Su yerine en çok tercih edilen özel kar yapma sıvısıdır. Cihazın çalışması için gerekli olan güç kaynağına bağlanması ile birlikte içinde bulunan tank sayesinde suyu tanecikler halinde soğuk filtreden geçirerek dışarıya kar tanecikleri olarak atılmasını sağlar. Cihazın verimli çalışması ve yapay karın kalıcı olması için ortam sıcaklığının 0 derecenin altında olması tavsiye edilir. Yapay kar bu sıcaklık altında uzun bir süre kalabilir. Diğer durumlarda sıcaklığa bağlı olarak hal değiştirerek su hatta su buharı olacaktı.

Yapay Kar ve Doğal Kar

Yapay kar yapımı doğal olayların azalmasına bağlı olarak kış turizmcileri tarafından başvurulan bir yöntemdir. Yapay kar normal kardan daha sert ve dayanıklıdır. Normal kar içinde her hangi bir kimyasal barındırmamaktadır. Ancak yapay kar yapılırken cihazın su tankına karın daha uzun süre dayanması için kimyasallar katılır. Böylece kar yapar aslında doğaya zararlı olabilmektedir. Kullanılan kimyasallar toprağa karıştıktan sonra erozyonlara sebep olmaktadır. Aynı şekilde havaya da karışan kimyasallar çeşitli hava olaylarında etkileyici rol üstlenmektedir. Çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Yapay olması sebebiyle asla doğaya yaralı olmamaktadır. Canlılar ve toprağı olumsuz yönde etkilemektedir.

Kar Makinesi Fiyatları

Kar makinesi fiyatları boyutuna göre değişmektedir. Satın alma opsiyonu yanında kiralama seçenekleri de sunulmaktadır. Gücüne ve hazne büyüklüğüne göre kar makinesi fiyatları 500 TL’den başlamaktadır. Uzun süreli ve verimli kullanım için kar sıvısı kullanılmalıdır. Kar sıvıları satılmakta olup kalitesine göre litre fiyatı olarak 20 TL’den başlamaktadır. Kar makineleri portatif olan modelleri taşınabilir.

 

Sizler için Kar Makinesi Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Kar makinesi

Müzikal Market -> Kar makinesi

Teknoloji Sanayi -> Kar makinesi

Online Ses Sistemi -> Kar makinesi

Yonka Bayi -> Kar makinesi

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın