İncelemelerMikrofonlarTeknoloji

Kamera Mikrofonları

Kablolu ve Kablosuz Kamera Mikrofonları İnceleme

Kablolu ve Kablosuz Kamera Mikrofonları İnceleme

Kamera Mikrofonu

Kamera mikrofonu kullanıcıların en çok tercih ettiği mikrofon modelleri arasında yer almaktadır. Ses ekipmanı oluşturmak isteyenlerin mutlaka ekipman takımlarında bulundurulması gereken teçhizatlardan biri olan kamera mikrofonu, basit kullanımının yanı sıra kullanıcısına daha pek çok avantaj ve yararlar sağlamaktadır. Uygun ve ekonomik fiyatı ile ön plana çıkan bu model mikrofonlar uzman kişiler tarafından da önerilmektedir. Aynı zamanda bu modeldeki mikrofonların kablosuz kamera mikrofonu gibi pek çok cinsi de bulunur.

Kamera Mikrofonu Nedir?

Bir kameralı mikrofon, bir kamera veya video özellikli bir DSLR fotoğraf makinesiyle iyi çalışacak şekilde tasarlanmış özel bir mikrofon türüdür. Genellikle hafiftir (kameranın genel ağırlığını düşük tutmaya yardımcı olmak için) ve çoğu zaman bir kameranın ayakkabısına monte etme yeteneğine sahiptir. Kablosuz kamera mikrofonu ise wireless aracılığı ile görüntü ve ses aktarımı yapan ve kaliteli iş sunan mikrofon türüdür. Kablosuz kamera mikrofonu fiyatları daha üstün bir teknolojiye ve sağlamlığa sahip olması nedeni ile performans olarak diğer kamera mikrofon modellerinden daha fazla etkinliği sahiptir.

Neden Kameralı Mikrofon Kullanmalısınız?

Kameralardaki dâhili mikrofonlar genellikle çok iyi görünmez. Kameranın kendisinden çok fazla elleçleme ve mekanik gürültü alma eğilimindedirler. Harici kameralı mikrofonlar, dâhili mikrofonların seslerinden daha iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Fotoğraf makinesindeki mikrofonlarla gelen montajlar genellikle mikrofonu taşıma ve mekanik gürültülerden yalıtmaya yardımcı olan “şok montajları” adı verilen süspansiyon sistemlerine sahiptir. Yaptığınız işin türüne bağlı olarak, kameralı mikrofonlar, konular kameranın önünde konuştuğunda diyalogun netliğini artırabilir veya daha doğal çevresel sesler almanıza yardımcı olabilir.

Kameramın Bir Kamera Üstü Mikrofon ile Uyumlu Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Kullanmakta olduğunuz kameranın harici bir mikrofon girişi olup olmadığını belirlemelisiniz. Kameranın harici bir mikrofon girişi varsa, ilgilendiğiniz mikrofonun aynı konektöre sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Kameradaki mikrofonlar, 1/8 ”(3.5mm) mini fiş jakları veya XLR konektörleriyle bağlanır. Mini fişli mikrofon girişleri, tüketici kameralarında, video özellikli DSLR fotoğraf makinelerinde ve daha küçük boyutlu profesyonel video kameralarda yaygındır. XLR girişleri genellikle orta ve büyük boyutlu profesyonel video kameralardaki çiftlerde bulunur. Kamerada hangi tür mikrofon kullanacağınızı seçmeden önce, kameranızın ne tür bir mikrofon girişine sahip olduğunu belirlemelisiniz.

 

Sizler için Kamera Mikrofonu Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Kamera mikrofonu

Müzikal Market -> Kamera mikrofonu

Teknoloji Sanayi -> Kamera mikrofonu

Online Ses Sistemi -> Kamera mikrofonu

Yonka Bayi -> Kamera mikrofonu

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın