İncelemelerMikrofonlarTeknoloji

Kablosuz Mikrofon

Kablosuz Mikrofon Fiyatları ve En İyi Kablosuz Mikrofonlar

Kablosuz Mikrofon Fiyatları ve En İyi Kablosuz Mikrofonlar

Kablosuz Mikrofon

Genellikle, kalabalık topluluğa hitap etmek için kullanılan mikrofon, ses dalgalarının elektrik akımının etkisiyle güçlenerek artması için kullanılır. Tüm mikrofonların içeriğinde diyafram denilen bir parça bulunur. Ses dışardan gelerek diyaframa çarparak tekrar dışarı çıkar. Ses diyaframa çarpmasının etkisiyle kalınlaşır ve yüksek bir sese dönüşür. Konserlerde, toplu gösterilerde, mitinglerde, okul müsamerelerinde ve sesin ulaşmasının gerektiği her alanda mikrofon kullanılır.

Mikrofon çeşitlerinden biri olan kablosuz mikrofon kablolu mikrofon ile çok büyük benzerlikler taşır. Kablolu mikrofon ile kablolu mikrofon arasındaki en büyük fark, çalışma ve iletim mesafeleridir. Vhf mikrofonlar dar bant yayını yaparken, UHF mikrofonlar geniş bant yayını yaparlar. İki mikrofon ile de kitlelere hitap edilse de, küçük alan büyük alan farkı ortaya çıkmaktadır. Kablosuz mikrofonlar, kullanım alanlarına göre seçilmelidir.

Kablosuz Mikrofon Özellikleri Nelerdir?

Kablosuz mikrofonlarda radyo frekans dalgaları etkili olmaktadır. Kablosuz mikrofonlarda ses, radyo frekanslarının etkisi ile ses dalgaları yayılır ve iletilir. Bazı kablosuz mikrofonlar 20 metreye kadar ses iletimi yaparken, bazıları ise 60 metreye kadar ses iletimi yapmaktadır. 20 metreye kadar ses iletimi gerçekleştiren kablosuz mikrofonlara VHF modeli kablosuz mikrofon denilmektedir. 60 metreye kadar ses iletimi yapan mikrofonlar ise UHF modeli diye bilinmektedir. Mikrofonların tercih edilmesindeki en büyük etmen budur.

Kablosuz Mikrofonların Kullanım Alanları

Kullanım alanlarına yönelik olarak okul müsamere veya toplantı salonları için VHF modeli de denilen kablosuz mikrofon tavsiye edilmektedir. Ancak mikrofonun kullanımı canlı performans gerektiren, konser gibi geniş alanlar ise VHF modeli kablosuz mikrofon tavsiye edilmemektedir. Daha yüksek iletme gücüne sahip olan kablosuz mikrofonlar, bu alanlar için kullanılmalıdır.

Kablosuz Mikrofonlardaki Kalite Farkı

Kablosuz mikrofonların tamamı içerik olarak aynı olsa da, ses efektleri ve kullanım şartları birbirinden farklı olmaktadır. Sony marka kablosuz mikrofon yağışta dahi ıslaklığa dayanıklı olan ses iletmesinde hiç bir sorun olmayan konser ve saha alanlarında kullanılabilecek en iyi kablosuz mikrofon olma özelliğini taşımaktadır. Habercilik ve canlı yayınlar için kullanılan en iyi kablosuz mikrofon Sennhesier marka el tipi kablosuz mikrofondur. Kullanılacağı yerin büyük ve küçük olmasına, hava durumu özelliklerine, kullanım sebebine (konuşma, konser, tiyatro) göre hangi mikrofonun iyi olacağına karar verilmelidir.

 

Sizler için Kablosuz Mikrofon Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Kablosuz mikrofon fiyatları

Müzikal Market -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Yonka Bayi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın