İncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Kablolu ve Kablosuz Anons Sistemleri

Ses Anons Sistemleri

Kablolu ve Kablosuz Anons Sistemleri

Anons Ses Yayın Sistemleri, Ses Anons Sistemleri, Kablosuz Anons Sistemleri

Anons ses yayın sistemleri herhangi acil bir durumda alarm mesajının gönderimi, genel amacı anons iletimi olan teknolojinin ihtiyaçlarını yerine getirir. Anons ses yayın sistemleri denildiğinde akla ilk acil anons sistemleri gelir. Okul, belediye, fabrikalar, askeri bölgeler, tatil beldeleri, sanayi alanları, kamu alanları, düğün salonu, kültür merkezi gibi yerlerde müzik, ses ve siren yayını yapmak için kullanılır. Genel yerlerde, ses yayını yapabilmek için önce yayının gerçekleşeceği yerlerin ses anons sistemleri gereği büyüklüğü ve özelliği tespit edilir. Tespit yapıldıktan sonra ihtiyaca uygun ses sistemlerine karar verilir ve montaj uygulanır. Hoparlörler anons, seslendirme ve müzik yayınını istedikleri yerlerde duyulmasını sağlar. Elektrik direklerine, binanın dış cephesine veya iç duvara hoparlör monte edilir. Amplifikatörler ile hoparlörün bağlantısı kablosuz ya da kablolu olabilir.

Acil Anons Sistemi Nedir?

Acil anons sistemleri, iş yerlerinde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerine kadar her türlü iş yerlerinde acil bir durum meydana geldiğinde işletme içinde uygulanması, iş yerlerinde çalışanların doğru ve hızlı bir şeklide bilgilendirilmeleri, haberleşmenin gerçekleşmesi ve geri plan müzik yayını olarak kullanılır. Amaç acil anonsta insanların binalardan güvenli biçimde bulunduğu yerlerden tahliye edilmesini sağlamaktır. Acil anons sisteminin kurulacağı alanın büyüklüğü, sistemin yapısının belirlenmesine karar verir.

Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Genel seslendirme ve acil anons sistemi, anons ve müzik olmak üzere iki kol üzerinden çalışır. Anons yapılmazsa müzik çalmaya devam eder. Anons yapılacaksa çağrı istasyonundan anons edilecek alan seçilir, açıklama ve anons bitene kadar ana buton basılı kalır. Ses anons sistemleri, teknolojinin gelişmesiyle beraber her türlü ihtiyaca karşılık verir. Acil anons sistemleri ve genel seslendirme yangın algılama ve diğer sistemler ile entegrasyon kurar ve bu cihazlardan gelen uyarılar hayat kurtarır.

Genel Seslendirme ve Acil Anons İçerisinde Neler Yer Alır?

– Mikser amfi

– Kayıtlı mesajların gösterimi için otomatik sistemler

– Hoparlör

– Bölge seçiciler

– Amplifikatörler

– Alanı kontrol eden anons mikrofonları

Anons Ses Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

 

– Sadece tek bir anons merkezi ile birçok bölge edilir ve hoparlör sayısı arttırılabilir.

– Ekipman, sistem özelliğine göre çıkarılır veya takılır.

– Ses azaltma ve yükseltme işlemleri birbirinden bağımsız olarak gerçekleşebilir.

– Anons ses sistemleri, analog veya dijital olabilir. Analog ses anons sistemleri, dijitalden daha uygun fiyatlıdır.

– Ayrı ayrı hoparlörleri aynı anda aktif ya da pasif yapılabilir.

– Bizlere yangını önceden haber vererek, acil anons sistemi devreye girer.

Kablosuz Anons Sistemleri

Kablosuz ses yayını, bir binanın içine ya da dışına, kısa mesafelerde ihtiyaç duyulur. Kablo bağlantısı olmadan, kablosuz seslendirme ürünleri ve çeşitli sistemler yardımıyla kablosuz anons sistemleri kaliteli bir şekilde aktarılır. Kablosuz anons sisteminin parçaları; kablosuz ses yayın vericisi, kablosuz ses yayın alıcısı, mikrofon, hoparlör ve yardımcı ekipmanlardır. Kablosuz anons sistemi okullarda, küçük sanayi birliklerinde, mezarlıklar, pazar yerleri, tren garları ve otogarlar, hastaneler ve üniversiteler gibi çok çeşitli yerlerde kullanım alanı bulmuştur.

Kablosuz Anons Sistemleri Faydaları Nelerdir?

– Görüntü ve kablo kirliliği engellenmiş olur.

– Zaman içinde kablolarda meydana gelebilecek yıpranmaların önüne geçilir ve gereksiz masraflardan kaçınılmıştır.

– Kolay kurulum sebebiyle zamandan tasarruf edilmesi sağlanır.

– Ses netlikle ve yüksek kalitede kablosuz anons sistemin kurulduğu alanlardan duyulması ile verimlilik yüksek oranda artar.

– Kablosuz anons sisteminin yer değişimi çok kolay olur.

 

Sizler için Ses Anons Sistemleri Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> ses anons sistemleri

Müzikal Market -> ses anons sistemleri

Teknoloji Sanayi -> ses anons sistemleri

Online Ses Sistemi -> ses anons sistemleri

Yonka Bayi -> ses anons sistemleri

 

admin
yazaradmin