HoparlörlerİncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Hoparlör Fiyatları

En Ucuz Hoparlör Fiyatları ve Çeşitleri

En Ucuz Hoparlör Fiyatları ve Çeşitleri

Hoparlör

Canlı müzik veya stüdyo kayıtlarında, gerçek ses kalitesi, ideal performans ve muazzam tasarım özellikleriyle hoparlör çeşitleri şahane sunumlar yapıyor. Dijital paneller, LED ekran tasarımlar, bas kontrol opsiyonları, SD veya Mp3 bağlantı özellikleri, IPhone ve Ipad’ler ile doğrudan bağlantı ya da multi medya senkronizasyonları ile yüzlerce hoparlör modeli bulunuyor.

Hoparlör çeşitleri en minimal boyutlardan, en maksimum boyutlara dek farklı skalalarda imal edilen ve ses- müzik sunumlarının en ideal şekilde yayınlanması üzerine tasarım edilmektedir.

Hoparlör Çeşitleri

Multi medya hoparlör çeşitleri, aktif hoparlör sistemleri, taşınabilir hoparlör sistemleri, tavan hoparlör, duvar ve kolon hoparlör çeşitleri gibi birbirinden farklı ürün seçenekleri bulunuyor. Her bir ürün hem sektörel kullanım özelliklerine hem de müzik branşına göre imal ediliyor. Örneğin sahne performansları için canlı sunumlarda en berrak ses kalitesini sunmak ve daha geniş kapsamlara yayın sağlamak üzere ürün geliştirme yapılır.

  

Konferans salonlarında kullanılan tavan hoparlör sistemleri, mağaza ve işletmelerde, okullar ve fabrikalarda, oteller ve alışveriş merkezlerinde kullanılan ve belirli aralıklarla dizilim edilen, yayınların daha büyük alanlarda sunum edilmesini sağlayan ürünlerdir.

Taşınabilir ses sistemleri ise elektriksel kaynakların bulunmadığı ortamlarda veya seyyar nitelikte yayın yapmak üzere geliştirilen hoparlör çeşitleridir. Stüdyo hoparlör çeşitleri, tıpkı kayıt mikrofonları gibi daha farklı ve gerçekçi niteliklerde kombine edilen ürün gruplarıdır. Kullanım alanlarına bağlı olarak binlerce model ve seçkin teknik özelliklerle imalat gerçekleştirilmektedir.

  • Taşınabilir hoparlör
  • Harici horn hoparlör
  • Kabin hoparlör
  • Tavan hoparlör
  • Sıva üstü hoparlör
  • Hoparlör bileşenleri
  • Ünit hoparlör
  • Referans hoparlör

Grupları ile üretilen hoparlör çeşitleri, birbirinden farklı nitelikler ve ebatlarda tasarım ediliyor.

Hoparlör Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her bir hoparlör, öncelikle üretici firmanın materyal- malzeme- teknik özellik ve ürün fonksiyonlarına bağlı olarak belirlediği kapsamlarla fiyatlandırılıyor. Ürün fiyatları belirlenirken kullanılan faktörler arasında; vidalama sistemlerinden ızgara özelliklerine, kabin materyalinden sürücü sistemine dek her bir ayrıntı değerlendiriliyor. Hoparlör fiyatları, model özelliklerine ve kapasite sunumlarına bağlı olarak belirlenen unsurlardır. Profesyonel hoparlör çeşitleri veya ortalama marka- model sunumları ile daha pratik kullanımlar için çok amaçlı dizayn edilen ürün seçkileri bulunuyor. Geniş bir yelpazede tasarlanan hoparlör çeşitleri, onlarca marka, yüzlerce model ve her modelde kullanılan farklı teknik özellikler ile fiyat belirlenerek sunuluyor.

Hoparlör Kullanım Alanları

Ses ve müzik etkinliklerinin olduğu hemen her alanda kullanılan hoparlör çeşitleri, televizyon, bilgisayar, akıllı cihazlar gibi en pratik ürünlerden, sahne ve ses sistemlerine dek pek çok teknolojide yer alıyor.

Ev sinema sistemleri, ev ses sistemleri, okul ses sistemleri, fabrika ses sistemleri, cami ses sistemleri gibi özel alanlar için dizayn edilen hoparlör sunumları bulunmaktadır. Hoparlör tavsiye ürünleri arasında en çok canlı sahne sunumları için geliştirilen hoparlör modelleri, düğün ses sistemleri ürünleri ve stüdyo kayıt hoparlör çeşitleri yer alıyor.

Referans monitörler, tavan hoparlör çeşitleri ve seyyar ses sistemleri, kullanım amaçlarına ve alanlarına bağlı olarak farklı niteliklerde imal ediliyor. Konser ve sahne şovları, karaoke ve Dj performansları, oteller ve turizm tesisleri, büyük şirket binaları veya kamu dairleri, düğün salonları, tiyatro ve sinemalar, avm’ler gibi sektörel alanların yanı sıra portatif sistemler ile her alanda kullanılabilir.

Hoparlör Fiyatları

En ucuz hoparlör fiyatları ve en kapsamlı hoparlör modelleri gibi her kategoride ürünü, dijital kategoriden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Kalite standartlarında ve yüksek performanslar ile geliştirilen yüzlerce model, cazip fiyat alternatifleri ile online kataloglarda satışa sunuluyor.

Hoparlörler elektriği sese çeviren ve sesi yükseltmeye yarayan makinalardır. İstenilen mekana taşınabilen bu makinalar sesin seviyesini çok fazla yükseltmek için kullanılırlar. Herhangi bir aygıta bağlanarak o aygıttan çıkacak ses desibelini istenildiği kadar artırırlar. Ses ile işlem gören her makina için hoparlör çıkışları bulunur.

Hoparlörler telefonlara, bilgisayarlara, arabalara ve bunlar gibi birçok yere takılabilir. Yüksek ses olması gereken ortamlarda hoparlörler devreye girer. Farklı farklı şekilleri ve boyutlandırmaları vardır. Yuvarlak olan hoparlörler, kare olan hoparlörler ve dikdörtgen olan hoparlörler vardır. Kullanım amacına ve yerine göre istenilen hoparlör tercih edilir. Hem bireysel kullanım için hem de bir iş için kullanmak mümkündür. Üzerinde bulunan ses kısıp ses açma düğmeleri ile her ortamda gerekli olan ses seviyelerine ulaşılır.

Hoparlör Fiyatları Ne Kadardır?

Kullanım amacına göre alınacak olan hoparlörlerde hoparlörün boyutu ve şekli önemlidir. Bir bilgisayar sistemi için alınacak olan hoparlör fiyatları 30 Türk Lirası civarındadır. Ancak büyük bir hoparlör alınacaksa ve çok fazla ses çıkması gerekiyorsa bu şekilde olan hoparlörler fiyatları 200 Türk Lirasından başlayıp çok yüksek fiyatlara kadar çıkabiliyor. Alınacak olan hoparlörün fiyatı kullanım amacına göre şekil değiştirecektir ve bu da fiyatlara yansımaktadır. Küçük bir hoparlör ile büyük hoparlör arasında hem kalite hem de ses düzeyi farkı vardır. Bu nedenle kullanılacak olan ortam ufaksa küçük bir hoparlör yeterli olacaktır fakat tersi bir durum mevcutsa büyük hoparlörlere ihtiyaç duyulur. En ucuz hoparlör bilgisayara veya telefona bağlanacak olan küçük hoparlördür. Bu yüzden bilgisayar için ve telefonlar için en ucuz hoparlör alımı daha mantıklı olacaktır. Fiyatı yüksek olan hoparlörler daha büyük mekanlar içindir.

Hoparlörlerin Çalışma Mekanizması Nasıldır?

Elektrik dalgasını dönüşüme uğratıp sese çeviren bir mekanizmadır. Oldukça iyi bir düzenekle çalışır ve her bir kablo birbiri ile bağlantılıdır. Üzerinde bulunan ufak delikler sesin yayılmasına etki eder ve tüm ses olabildiğince yayılır. Ses boyutu hoparlör üzerindeki düğmeler sayesinde ayarlanır. Üzerinde mıknatıs bulunur. Ve ses ile elektrik birbiri ile ilişkilidir. Bu şekilde ses dışarıya istenilen boyutta çıkarılır.

Hoparlör Nereden Satın Alınır?

Hoparlör satışı yapan mağazalardan hoparlör satın almak mümkündür. Gitar, saz ve bunun gibi müzik aletlerinin satıldığı yerlerde de hoparlör satışının yapılması mümkündür.

 

Sizler için Hoparlör Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Hoparlör fiyatları

Müzikal Market -> Hoparlör fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Hoparlör fiyatları

Online Ses Sistemi -> Hoparlör fiyatları

Yonka Bayi -> Hoparlör fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın