Cami Ses SistemleriHoparlörlerİncelemelerOkul Ses SistemleriSes SistemleriTeknoloji

Harici Horn Hoparlörler

Harici Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri

Harici Hoparlör Fiyatları ve Özellikleri

Harici Hoparlör

Harici hoparlörlerde güçlü bir ses dağılımının sağlanabilmesi önemli bir özelliktir. Kullanım alanına göre kamuya açık bir alanda son derece işe yarar kullanımlara sahip olan harici hoparlörlerin, temiz ve net ses düzenekleri sayesinde duyuru ve genel seslendirmeler konusunda operatörlere yardımcı olmaktadırlar. Harici hoparlör sistemlerinin net bir ses dağılımı sağlaması, seçilen frekans cevabıyla mümkün olabilecektir. Ayrıca daha birçok özellik donanımı açık bir alanda korumanıza da yardımcı olabilir.

Harici Hoparlörlerde Bileşenler

Harici hoparlörler genellikle dış mekanlarda kullanılırlar. Yani açık alanda kullanılacak olan bir duyuru ve genel seslendirme hoparlöründe dikkat edilmesi gereken birkaç bileşen özelliği bulunmaktadır.

Bazı modeldeki harici hoparlörler, dış mekan kullanımları için hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Örneğin poliüretan reçine boyasıyla imal edilen bir dış mekan hoparlör sisteminde, hoparlörün hava koşullarına yıllarca dayanması sağlanabiliyor. Ayrıca bileşende paslanmaz çeliğe yer verilmesi, donanımın korozyondan korunmasını sağlayacaktır. Diğer özellikler olarak toz ve su geçirmez seçenekleri tercih edebilme imkanınız vardır.

Harici Hoparlörlerin Kullanım Alanları

Harici hoparlörler hemen hemen her yerde kullanılabilen ses sistemi seçenekleridir. Okullar, kamu binaları, ibadethaneler, alışveriş merkezleri, AVM’ler, marketler gibi her kullanım alanında bu tip hoparlör sistemlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle dış mekan kullanımlarında net bir ses dağılımının sağlanmasına imkan tanındığı için, ibadethaneler tarafından kullanımı yaygın olabiliyor.

Horn hoparlör sistemleri, en net ses dağılımını elde edebileceğiniz ses sitemi hizmetini sunmaktadır. Horn, hoparlörde hava basınçlı bir kullanıma yer verir. Bu da çok yönlülük özelliklerinin geliştirilmesini sağlarken, daha net bir ses dağılımının sağlanmasına imkan tanır. Ayrıca dijital güç amplifikatörleriyle birlikte satın alabildiğiniz horn hoparlörlerde kompakt bir kullanım elde edebilirsiniz.

Bir horn hoparlör sisteminde, çağrı ve duyurulardan arka plan müzik sistemlerine varana kadar, hem dış hem de iç mekan uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanan seçeneklere yer verilir. Hoparlörlerde konstrüksiyon fabrika salonları, otoparklar, depolar veya çok daha fazla seçenekte geniş açık alanlarda uzun kullanımlar için idealdirler.

Harici Hoparlörlerde Ses Özellikleri

Harici hoparlörlerden elde edebileceğiniz ses özellikleri, diyafram sisteminin özellikleri ile belirlenecektir. Piyasadaki bazı harici hoparlörlerde poliimid diyaframlara yer verilmektedir. Bu, sisteme yüksek bir dayanıklılığın yanı sıra yüksek ısı direnci de sağlamaktadır. Ayrıca poliimid diyaframın sisteme sağladığı bir diğer özellik düşük frekansta sestir. Ses özelliklerinin hava şartlarından veya dış etkenlerden etkilenmemesi için üretimler genellikle poliimid diyafram olarak gerçekleştiriliyor.

Harici Hoparlörlerde Dayanıklılık ve Direnç

Bir harici hoparlörde şoka dayanıklılık son derece önemli bir etkendir. Bu hoparlörler dış mekan kullanımları için tasarlandıklarından, korozyon direncine, darbe dayanıklılığına ve mekanik güçteki darbelere dayanıklılığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede dış mekan kullanımlarında uzun ömürlü bir kullanım sağlanabilmektedir.

Empedans ayarları çoğu horn hoparlörde bulunmaktadır. 70 V veya 100 V seçenekli olan modellerin yanı sıra 16 omega değerli empedansa sahip seçenekler de bulunmaktadır. Bazı seçeneklerde ise empedans istenildiği gibi değiştirilebilen özelliklere yer vermektedir.

2 Yollu Harici Hoparlörler

Horn hoparlörler, geniş bir iç ve dış uygulama çeşitliliği yaratmak adına uzun ömürlü, tam kapsamlı bir ses projeksiyonu sağlamak üzere tasarlanırlar. 2 yollu olan modeller daha yaygındır ve kullanımları daha kompakttır. Dikkatle eşleştirilen yüksek kaliteli bileşenler, konuşmada netlik sağlarken, müzik yayınları için genişletilmiş frekans yanıtına da yer verirler. Harici hoparlörlerin muhafazaları, piyasadaki birçok üründe en iyi işçiliğe yer verdiğinden, dış mekan kullanımlarında horn hoparlörleri tercih edebilirsiniz.

Sizler İçin Harici Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

yonkamuzikmarket.com -> Harici Hoparlör

muzikalmarket.com -> Harici Hoparlör

teknolojisanayi.com -> Harici Hoparlör

onlinesessistemi.com -> Harici Hoparlör

yonkabayi.com -> Harici Hoparlör

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın