İncelemelerStandlarTeknoloji

Hard Case İmalatı ve Fiyatlar

Hard Case İmalatı ve Fiyatlar

Hard Case İmalatı ve Fiyatlar

Hard Case, Hard Case İmalatı, Hard Case Fiyatları

Ekonomik açıdan değerli birçok eşyanın taşınabildiği kutular, hard case olarak adlandırılmaktadır. Eşyalara zarar gelmesinin maksimum derecede önüne geçen hard caseler, Türkçe tanımla sert taşıma kutuları şeklinde bir teknik anlam ortaya koymaktadır. Bu kutuların imalatları genellikle birçok özellikte parçaya yer verdiğinden, fiyat açısından soft caselere kıyasla daha pahalı olmaktadır. Ancak, soft caselerin sağlayamadıkları korumayı hard caseler en iyi şekilde sağlayabilirler.

Hard Case Yapımı ve Kullanılan Malzemeler

Hard caselerin yapımında birçok farklı malzemeye yer verilmektedir. Hard case imalatı bu nedenle sanıldığı kadar da kolay olmamaktadır. Kulp, kilitler, koşe topuzları, perçinler, frenli ya da frensiz tekerlekler, alüminyum ve kontrplak bir hard casein temel bileşenlerini oluşturmaktadır. Korunacak olan malzemenin yapısına uygun olarak hard caseler farklı kalınlıklara yer verebiliyorlar. Genelde tasarlanan bir hard casede kontrplak kalınlığı 1 santim olarak belirlenir ve bu kalınlık taşınacak malzemenin korunmasına yardımcı olabilmektedir. Ayrıca taşınan malzemenin iç bölmede darbelere karşı daha güvenlikli bir koruma altına alınabilmesi adına iç malzemede özel darbe emici süngerler kullanılır. Bir hard case çantasının ergonomik kullanımı, taşıma açısından ağır malzemeleri bile kolaylıkla taşıyabilmenizi sağlayabilmektedir. Hoparlör gibi bir ağır malzemeyi tekerlek eklenen tasarımlarla frenli ya da frensiz tekerleklerle taşıyabilirsiniz.

Medya ve Bilişim Taşıma Kutuları

Kamera, laptop, televizyon gibi ürünleri taşıyabileceğiniz hard caseler, şehirler arası ya da uluslararası yolculuklarda en güvenlikli taşıma alternatiflerinden birini sağlamaktadırlar. LCD ve LED ekranlı televizyonları taşıma konusunda hassas ekran yapıları nedeniyle dikkatli olmak gerekmektedir. Elektronik cihazların birçoğu yüksek maliyetle temin edilebildikleri için, bu ürünleri taşırken hasar vermeden taşıyabilmek önemli bir işlem halini alıyor.

Gitar Kutuları

Gitarların veya yaylı çalgıların şeklinde özel taşıma kutuları her zaman tasarlanmaktadır. Bu taşıma kutuları, hard case imalatlarının bünyesine girmektedir ve bu enstrümanların taşımasını kolaylaştırmaktadır. Bir gitarda bilindiği gibi perdeler, tellerler, çoğunlukla ahşap bir gövdeye yer verilmektedir. Bu nedenle bir gitarın yüzeyinin ya da tellerinin zarar görmesi oldukça olasıdır. Bir yere taşıma esnasında bile darbelerle çizilmelere veya kırılmalara maruz kalabilen bu enstrümanın, taşıması konusunda hard case gitar kutularını kullanabilirsiniz.

Davul ve Davul Seti Kutuları

Bir müzisyen olarak davul ya da davul setine sahipseniz, bir yolculuk esnasında bu müzik aletlerinin korunmasına büyük bir önem göstermeniz gerektiğinin bilincindesinizdir. Performans turları, şehirler arası yolculuklar gibi durumlarda davulların yüzeyleri veya kaplamaları zarar görmeye müsaittir. Birkaç parçalık davul setini tek bir hard case içerisinde taşımak, kolay bir taşıma sağlayacaktır. Bu sayede parçalı davul setlerini nakil etmek konusunda kaliteli ve ergonomik kullanım seçeneklerine hard caseler ile ulaşabileceksiniz.

Mixer ve Org Kutuları

Mixer ve orgların kullanım değerlerinin yanı sıra, pahalı müzik aletleri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bir seyahatte ya da herhangi bir yere bu cihazları taşırken, kolay bir taşıma gerçekleştirmenin yanı sıra güvenli bir taşıma da gerçekleştirmek istiyorsanız, cihazınıza özel olarak satın alabileceğiniz bir hard case modelini değerlendirebilirsiniz. Hard case fiyatları ile özel yapım olan farklı seçenekleri farklı fiyatlar dahilinde temin edebileceğinizi unutmamalısınız.

Hard Case Kutularda Temel Özellikler

Bir hard case ile temel olarak taşınan cihazın darbelere karşı dayanıklı olmasına yardımcı olursunuz. Ayrıca mevsimsel şartlara göre de dayanıklılık sağlanabilmektedir. Yağmur, kar veya güneş ışınlarının hard case kutular içerisinde taşınan elektronik cihazlara nüfuzu imkansızdır. Ayrıca tekerlekli modeller sayesinde hard caseler ile kolay bir taşıma yapabilirsiniz.

 

Sizler İçin Hard Case Kabinet Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

 

yonkamuzikmarket.com -> Hard Case

muzikalmarket.com -> Hard Case

onlinesessistemi.com -> Hard Case

yonkabayi.com -> Hard Case

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın