İncelemelerStandlarTeknoloji

Gitar Standları

Gitar Standları İnceleme

Gitar Standları İnceleme

Gitar Standı

Enstrümanlar müzik hayatı için vazgeçilmezdir bu yüzden çok fazla enstrüman çeşidi bulunmaktadır. Bu enstrümanları amatör olarak çalanlar ve profesyonel olarak çalanlar vardır. Birçok enstrüman çeşidi bulunur ve bu enstrümanlardan bir tanesi de gitardır. Gitar çok kullanışlı bir müzik enstrümanıdır neredeyse her şarkı için gitar kullanılabilir ve iyi sonuçlar elde edilebilir.

Gitarları taşımak için çantalar bulunur ve bu çantalar ile her çeşit gitar taşınabilir. Bu gitar çantaları sayesinde taşınacak olan gitarlar herhangi bir sıkıntı yaşanmadan taşınabilir. Bunun yanında konserlerde veya herhangi bir yerde gitar çalacak kişinin gitarı elde tutması çok zor olacağı için tasarlanmış gitar standı çeşitleri vardır. Bu stantlar gitar sehpası olarak da bilinir, ağırlığı fazla olan gitarları tüm şarkı boyunca elde tutmak oldukça zordur, gitarları elde tutmak yerine bu stantlara yerleştirmek hem gitarın duruşu hem de çalacak kişi için daha iyi olacaktır.

Gitar Standı Çeşitleri

Gitarlar tellerine göre ve kullanım malzemelerine göre değişir. Ağaçtan yapılan ve tahtadan yapılan gitarların biçimleri benzer olsa da bazı farklılıklar gösterir. Gitar standı kullanacak kişilerin kendi kullandıkları gitarlara göre seçim yapmaları gerekir. Gitar sehpası stantlara göre daha yatay biçimdedir. Bu da gitarın sahip olduğu şekle göre seçilebilecek bir yoldur. 2’li gitar standı farklı iki gitarın aynı anda yerleştirilmesi için üretilmiş çok kullanışlı bir stant şeklidir. Farklı çeşitleri bulunan gitarlara kimi zaman aynı anda ihtiyaç duyulabilir, elektronik gitarlar ve normal gitarlar aynı anda lazım olabileceği için 2’li gitar standı ile ikisini bir arada tutmak mümkündür. Bunun yanında 3’lü gitar standı da bulunur. 2 gitardan fazla gitar kullanılması gerektiğinde 3’lü gitar standı kullanılabilir.

Gitar Standı Nereden Alınır?

Enstrüman satışını yapan dükkânlarda gitarlar için standılar bulunabilir. Bunun yanında satış gerçekleştiren bazı site adresleri de vardır. Buralardan satın almak mümkün olacaktır ayrıca 2. El satış yapan enstrüman satıcılarından da gitar stantları satın alınabilir.

Gitar Standı Fiyatları Ne Kadardır?

Gitarlar farklı çeşidi bulunan enstrümanlardır ve buna bağlı olarak fiyatları da farklıdır. Stantlarda bulunan ayak sayılarına göre, gitarın yapıldığı maddeye göre ve kapladığı yere göre fiyatlarda farklılık yaşanır. 50 Türk Lirası ile başlayan stantlar 150 Türk Lirasını geçebilir. Bu durum gitarın özelliklerine bağlıdır.

 

Sizler için Gitar Standı Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> gitar standı -> 2’li gitar standı -> 3’lü gitar standı

Müzikal Market -> gitar standı -> 2’li gitar standı -> 3’lü gitar standı

Teknoloji Sanayi -> gitar standı -> 2’li gitar standı -> 3’lü gitar standı

Online Ses Sistemi -> gitar standı -> 2’li gitar standı -> 3’lü gitar standı

Yonka Bayi -> gitar standı -> 2’li gitar standı -> 3’lü gitar standı

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın