İncelemelerMikrofonlarTeknoloji

Gişe Mikrofon Sistemleri

Gişe Mikrofon Sistemleri Fiyat ve İnceleme

Gişe Mikrofon Sistemleri Fiyat ve İnceleme

Gişe Mikrofon Sistemleri, Gişe Mikrofonu Fiyatları, Yoga GM-20p Gişe Mikrofonu

İnterkom sistemleri sınıfında yer alan gişe mikrofonları, genellikle konuşma interkomları ya da güvenlik interkomları olarak da adlandırılabiliyorlar. Bu tür interkomlar, genellikle bir gişede çalışan görevliler tarafından iletişimi sağlayabilmek adına kullanılmaktadırlar. Kontrol kutuları ayrı bir bölmeye yerleştirilen gişe mikrofon sistemleri ile, bazı modeller bütünleşik bir panel ile piyasada yer almaktadır. Böylelikle farklı bir bölmeye yerleştirilen ayrı bir kontrol kutusuna ihtiyaç kalmadan mikrofonla bütünleşik panel üzerinde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Gişe Mikrofonlarında Bütünleşik ve Ayrı Kontrol Kutusu

Gişe mikrofonlarında belirtildiği gibi bütünleşik ya da ayrı olarak bir kontrol kutusuna yer verilmektedir. Eğer ayrı olan bir modeli tercih ederseniz, bu durumda kulaklığın kontrol kutusuna takılarak kullanılması gerecektir. Bu da kontrol panelinin kullanımda zorluk olmaması adına yakın bir yere monte edilmesi gerekliliğini ortaya koyar.

Bütünleşik olan kontrol panellerinde, mikrofon ve diğer aparatlar ana kontrol paneline bağlı olarak gelir. Bu da kullanımı daha rahat ve kompakt bir seçenek sunar. Özellikle monte edilmeden kullanılan hafif ana kontrol paneli, farklı açılarda kullanımlarda son derece idealdirler.

Gişe Mikrofonlarında Özellikler

Gişe mikrofonları, bir interkom cihazı olarak hizmet ederler ve belli bir bölmede göre yapan operatörlere veya memurlara iletişim sağlama konusunda yardımcı olurlar. Örneğin bir ofiste bürolar arası haberleşmede bu gişe mikrofonları kullanılabilir. MV değeri, cihazdan alınacak kaliteli sesi ortaya koyar. Bu da temiz ve gürültüsüz bir ses almak için dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Ayrıca gişe mikrofonlarının neredeyse tamamı ayarlanabilir ses kontrolüne yer verirler. Her cihazda olmasa da, gürültü azaltma seçeneği de cihazda bulunabilir. Masaüstü olarak kullanılabilen bu üniteler, farklı özelliklerle birlikte gişe mikrofonu fiyatları açısından farklı fiyatlarla karşılaşmanıza neden olabiliyorlar. Örneğin güç kaynağı, frekans cevabı, otomatik anahtarlama, çift yönlü iletişim ve gürültü azaltma gibi özellikler fiyat etiketine doğrudan etki etmektedir.

Gişe Mikrofonlarında Gürültü Azaltma Özelliği

Gürültü azaltma özelliği, gişe mikrofonlarında daha rahat bir kullanım sağlayabilmektedir. Ayrıca frekans cevabının ne aralıkta olduğuna dikkat etmek de, alınan ses kalitesini etkileyecektir. 20 ile 16000 Hz frekans cevabının, bir gişe interkomu için son derece ideal bir frekans cevabı olduğunu söyleyebiliriz.

Gişe Mikrofonlarında Kullanım

Gişe mikrofonlarının sanıldığı gibi karmaşık bir kullanıma yer verdiğini belirtmek mümkündür. Standart bir interkom özelliği sunarlar ve bas-konuş seçeneklidirler. Üzerinde bulunan mikrofon, kullanıcının sesinin iletilmesini sağlar. Ayrıca panelde bulunan düğmeler sesi yükseltip alçaltmaya, gürültü seviyesini düşürmeye yarayan birkaç etkileşime yer verir. Kurulumu son derece basit bir şekilde yapılan interkomların bazılarının üzerinde açma ve kapama düğmesine de yer veriliyor. Böylelikle gişede görevi biten operatör, interkomun güç harcamaması için bu anahtarı kullanarak cihazı devre dışı bırakabilir.

Yoga GM-20p Mikrofon ve Özellikleri

Kullanımı son derece basit olan Yoga GM-20p gişe mikrofonu modelinde, kurulum da kullanım kadar basittir. Yerleşik bir sistemle birlikte gelen cihaz paneli üzerinde interkom düğmesi ve ses ayar anahtarı bulunuyor. Hoparlör ve adaptör cihazın arka kısmında yer verilen jak girişlerine takılıyor ve böylelikle kolay bir kullanım elde edilmiş oluyor.

Yonga’nın tasarımı olan GM-20p gişe mikrofonunda DC 9 voltluk bir güç biriminin yanı sıra 200mA bir güç birimi daha kullanılıyor. Hoparlör çıkışında 400mVx2 modülü bulunan cihazda, maksimum ses bu değerde alınabiliyor. Cihazın rahat kullanımı, hemen kurulum gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilmenizi sağlıyor. Güç tüketimi ise 150mA olarak gösteriliyor.

 

Sizler için Gişe Mikrofon Sistemleri Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Gişe Mikrofon Sistemleri -> Yoga GM-20p gişe mikrofonu

Müzikal Market -> Gişe Mikrofon Sistemleri -> Yoga GM-20p gişe mikrofonu

Teknoloji Sanayi -> Gişe Mikrofon Sistemleri -> Yoga GM-20p gişe mikrofonu

Online Ses Sistemi -> Gişe Mikrofon Sistemleri -> Yoga GM-20p gişe mikrofonu

Yonka Bayi ->Gişe Mikrofon Sistemleri -> Yoga GM-20p gişe mikrofonu

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın