Cami Ses Sistemleri

Ezanmatikler

Ezan Okuyan Ezanmatik Cihazları

Ezan Okuyan Ezanmatik Cihazları

Ezanmatik

Ülkemizde birçok cami bulunsa da ezan sesini duymayan kişiler Ezanmatik satın alarak, namaz vakitlerini tam olarak duymak isterler. Merkezi olmayan bazı yerlerde ezanın net olarak duyulması için Ezanmatik satın alan birçok kişi vardır. Ezanmatik, radyo benzeri bir cihazdır. Bu cihazın kullanımı için bir takım ayarlar yapılması gerekir. Ses yükseklik ayarı, farklı imam sesleri ve ezan saat ayarları yapılarak ev veya mescitlerde kullanılır. Ezan sesinin daha geniş alanlara yayılması için anfili Ezanmatik kullanımı yapılır. Ses debisi daha yüksek olan anfili Ezanmatik toplu mevlit törenlerinde, mescitlerde, toplu iş yerlerinde ve camilerde kullanılır.

Ezanmatik Çalışma Şekli

Ezanmatik, on tuşuyla çalışan, eski tip radyolara ve günümüzün uydu alıcılarına benzeyen, dijital ekranlı seçenekleri olan elektrikli bir cihazdır. Cihazın çalışması için içeriğinde hafıza kartı bulunur ve bu hafıza kartına ezan ile ilgili bilgiler yüklenir. Bu bilgiler sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı ezan saatleridir. Bu zamanların eklenmesi için öncelikle bulunulan yerin saat diliminin doğru olarak seçilmesi gerekir. Saat ayarları dijital ekran üzerinden ayarlar menüsüne girilerek yapılır. Çoğu Ezanmatik cihazında bu işlemleri yapmak için set tuşuna basmak gerekmektedir. Bu bilgilerin girişleri sonrası farklı imamlara ait ezan seslerini hafıza kartlarına yükleyerek ezan okuyan imamın sesini seçebilirsiniz.

Ezanmatik Özellikleri

Ezanmatik cihazları eğer ilçede kullanılacaksa, ilçe saat farkının cihazda belirtilmesi gerekir. Bu ayar yapıldıktan sonra diyanet vakitlerine uygun Ezanmatik oluşturulmuş olur. Ayrıca cuma günleri için cuma selası ayarı da Ezanmatik cihazları üzerinden yapılır. Ezanmatik ayrıca duyma engelliler için de renkli ışıklar yakarak, ezan vaktini belirtir. Ramazan aylarında teravih vakti için sela okunma zamanını, Ezanmatik cihazının hafıza kartına yüklemek mümkündür. Ezanmatik 300 w elektrik ile çalışmaktadır.

Ezanmatik Fiyatları

Ezanmatik satın almak isteyen kişiler için en ucuz Ezanmatik bulabilecekleri internet adreslerini inceleyebilirler. Ezanmatikler 1800 TL ile 2000 TL arasındadır. Ezanmatik’lerde fiyatlar özelliklerine göre değişim gösterse de en ucuz Ezanmatik bulmak için birçok elektronik mağazası bulunmaktadır. Ezanmatik almak isteyen kişilerin cihazın ses kalitesine ve cihaz içinde gerekli olan hafıza kartının kapsamına dikkat etmeleri gerekir.

 

Sizler için Cami Ezanmatik Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> ezanmatik -> en ucuz ezanmatik

Müzikal Market -> ezanmatik -> en ucuz ezanmatik

Teknoloji Sanayi -> ezanmatik -> en ucuz ezanmatik

Online Ses Sistemi -> ezanmatik -> en ucuz ezanmatik

Yonka Bayi -> ezanmatik -> en ucuz ezanmatik

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın