Cami Ses SistemleriİncelemelerMikrofonlarOkul Ses SistemleriSes SistemleriTeknoloji

En İyi Kablosuz Mikrofon Hangisi ?

En İyi Kablosuz Mikrofon Hangisi ?

En İyi Kablosuz Mikrofon Hangisi ?

En İyi Kablosuz Mikrofon

Ses sistemlerinde de kullanılan en önemli detaylardan bir tanesi de mikrofonlar olmaktadır. Özellikle meydana gelmekte olan ses dalgalarının en iyi şekilde elektrik titreşimlerine dönüştürüldüğü cihazlara literatürde mikrofon adı verilir. Ses dalgalarından gelen sinyal gerilimlerin hoparlörler ile birlikte başarılı bir şekilde dönüşümü, yine en iyi kablosuz mikrofonlar sayesinde olacaktır. Ses işaretleri, yine mikrofonlar sayesinde elektrik işaretlerine dönüşecektir. Özellikle basınç değişikliğinden yararlanan mikrofonlar, bu sayede sesi algılayacak ve en doğru şekilde elektrik sinyallerine çevirecektir. Bütün mikrofonlar, genel olarak diyaframdan gelen ses dalgalarının titremesine bağlı olarak çalışan bir prensibe sahiptir. Özellikle havada yaratılan ses dalgaları, basıncın ses şiddeti ile doğru orantılı biçimde işlem görmesini sağlayacaktır. Titreşimler, gelen hava basıncının değerine göre ileri ve geri şekilde oynayacaktır. Bilindiği üzere bu ses titreşimlerinin elektrik enerjisine çevrilmesi için de, mikrofonlarda farklı yöntemler kullanılmaktadır. Kullanılan farklı yöntemlere göre ise mikrofonlar farklı isimler alır.

Mikrofonların Çalışma Yapısı

En iyi mikrofonlar, ilk üretildiği zamandan itibaren basit temel tekniğe dayalı 3 farklı parçadan oluşmaktadır. Özellikle birbirlerini etkileyen bu parçalar sayesinde, genel olarak mikrofonlar başarılı çalışma prensibine kavuşur. Kasa olarak adlandırılan ve mikrofonların diyaframlarını dış etkenlerden koruyan kısım, ses sinyallerinin şeklinin diyaframdan geldiği şekilde belirlenmesi için önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda yön tayin edici olan kasa bölümünde, genel olarak ses sinyalleri önemli bir görevi üstlenir. Bilindiği üzere diyafram olarak bilinen ve akustiği ses dalgaları tarafından titremesini sağlayan kısım, hareketlerin sistemdeki çevirici kısmına aktarılmasını ve iletilmesini sağlayacaktır. Çevirici ise diyaframdan aldığı farklı hareketlerin, elektrik enerjisine çevrilmesi konusunda başarılı bir sonuç alınmasını sağlar. Bu sayede mikrofonların çeviricileri de belli olmuş olur. Özellikle dinamik mikrofonlarda akustik enerjinin çevrilmesinde bobinler görev yapar. Aynı zamanda bunlara ise devingen bobin adı verilmektedir. Mikrofonlar çalışma prensiplerine göre 5 farklı çeşitte bulunur. Bunlar ise kapasitif mikrofonlar, dinamik mikrofonlar, kristal mikrofonlar, şeritli mikrofonlar ve karbon tozlu mikrofonlardır. Amfi ile beraber kullanılarak sisteminde hoparlör de bulunduran karaoke mikrofonlar da bulunsa da, bu mikrofonlar genel kullanım çeşidi kategorisine dahil edilmemektedir.

En İyi Kablosuz Mikrofon Modelleri

En iyi Kablosuz ürünler teknolojisi, belki de son on yılın en önemli değişikliklerinden bir tanesidir. Bu yüzden ses sistemlerinde kullanılan birçok üründe olduğu gibi; mikrofonlarda da artık kablosuz modeller görev yapmaktadır. En iyi telsiz mikrofon modelini arayan kullanıcılar, öncelikle başarılı bir teknik özellik ararlar. Aynı zamanda ise tonu bilinen ve doğru frekans aralıklarının kullanılmasına izin veren mikrofonlar da her zaman önemlidir. Bilindiği üzere pürüzsüz ve hızlı bir şekilde kablosuz haberleşme imkanı sunacak olan en iyi kablosuz mikrofonlar, özel telsiz izni alınmasını gerektirmeyeceği gibi, genel kullanıma da açık bir şekilde piyasada satışa sunulmaktadır.

Kablosuz Mikrofonların Genel Teknik Özellikleri

Kablosuz mikrofonlarda, genellikle 14 farklı kanal bulunur ve bu kanallar sürekli kullanıma açıktır. Özellikle önceden ayarlanan kullanım kanalları sayesinde, 14 aynı model mikrofonu bile aynı anda kullanmak mümkündür. Bilindiği üzere 50 ile 100 metre arasında bir kullanım mesafesi bulunan en iyi kablosuz mikrofon modellerinde, dayanıklı malzeme kullanıldığı için uzun süreli ömür garantisi de bulunmaktadır. Genellikle LCD ekran ışıklandırması sayesinde konfigürasyona da yardımcı olacak kablosuz mikrofonlar, sistemlere de en kısa sürede ve basit adımlarla bağlanacaktır. Alıcı çıkışının kontrol edilmesini sağlayan özellikleri bünyesinde barındıran kablosuz mikrofonlar, aynı zamanda bağlantı kitine ve istenmeyen sinyal karışıklıklarının önüne geçen filtrelere de sahip şekilde gelmiş olacaktır.

    

En İyi Kablosuz Mikrofon Önerilerimiz

En iyi kablosuz mikrofon önerilerimizi sizler için araştırıp aşağıda listeledik. Umarız faydalı olmuşuzdur 🙂

  • Lastvoice Lv-502 serisi EL ve Yaka Özellikli Kablosuz Mikrofonlar
  • Lastvoice Lv-802 serisi EL ve Yaka Özellikli Kablosuz Mikrofonlar
  • Hepa-Merz Hm-8001, Hm-8002, Hm-8004 ve Hm-8008 Kablosuz mikrofonlar

 

Sizler için En İyi Kablosuz Mikrofon Modellerini Bulabileceğiniz Siteleri Araştırdık

Yonka Müzik Market -> Kablosuz mikrofon fiyatları

Müzikal Market -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Teknoloji Sanayi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Online Ses Sistemi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Yonka Bayi -> Kablosuz Mikrofon Fiyatları

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın