İncelemelerMikrofonlarTeknoloji

Davul Mikrofon Setleri

Davul Mikrofon Setleri Hakkında Merak Edilenler

Davul Mikrofon Setleri Hakkında Merak Edilenler

Davul Mikrofonu

Müzik dünyasında her enstrümanın ayrı bir yeri, ayrı bir tadı ve onun uğruna uğraşılması gereken belli bir zahmeti vardır. Bu zahmeti en çok davulcuların, yani bateristlerin çektiği genel bilinen bir şeydir. Konserlerden konserlere davulları, zilleri, zil ayaklıklarını ve diğer aparatları taşımak zahmetli ve büyük ayrıntılı bir iştir. Tıpkı 4-5 adet valizi bir yerden başka bir yere götürmek gibidir. Taşınmak denilse yeridir. Müzisyenler veya gruplar albüm veya şarkı kaydetmek için stüdyolara girerler.

Enstrüman seslerinin daha kaliteli çıkması için çeşitli aygıt ve cihazlara ihtiyaç vardır. Bu durumda da davul mikrofonları devreye girer. Özellikle, her zaman olduğu gibi davulcuların bu konuda daha çok uğraşmaları gerekecektir. Davul kaydı almak bilindiği üzere en zor ve yapılacak en son iştir. Diğer enstrümanlara göre çok ayrıntılı ve zahmetli bir iştir. Bu yüzden de davulcu istediği kaliteli sese ulaşana kadar çok fazla çaba göstermemesi ve bazı seslere ulaşabilmesi için davul mikrofonu devreye girer.

Davul mikrofon fiyatları

En verimli ses alınması açısından olabildiğince kaliteli bir davul mikrofon seti alınması gerekir. Bütçenin yetebildiği düzeyde bir davul mikrofon setinin alınması en ideali olacaktır. Şu an ülkemizin ekonomik durumuna bakarsak enstrüman fiyatları oldukça pahalı bir durumdadır.

Dolar ve Euro üzerinden alım satımın gerçekleştiği bu piyasada, müzisyenler ihtiyaçları doğrultusunda takas yoluyla da alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle ikinci el alım-satım sitelerine rağbet oldukça fazladır. Ancak sıfır ürün satan mağazalardaki davul mikrofon fiyatlarına bakacak olursak minimum 1500 Türk Lirası civarında bir fiyat belirlenebilir. Maksimum bir fiyat ise kolay kolay belirlenemez. Çünkü firmalar her geçen gün ürününü daha da geliştirdikleri için fiyatlarda da güncellemelere gidilerek sabit bir fiyat belirlenemiyor.

Mikrofon Tutucular

Günümüzde davul mikrofon tutucu denilen aygıt mikrofonların sabit durmasını sağlamaktadır. Mikrofonun alt kısmını davulun kenarına tutturarak, ses algılayan kısmını ise davulun ses veren kısmına sabitler. Böylelikle davul çalındığı sırada mikrofona herhangi bir zarar gelmez veya düşmez.

Davul Kaydı Almak

Davul kaydı almak, yazıda daha önce de belirtildiği üzere oldukça zor ve profesyonel yapılması gereken bir işlemdir. Bu yüzden davul mikrofonu setine bütçesi yetmeyen ve davula sahip olmayan müzisyenler imkanlarını kendileri yaratmak istedikleri için bilgisayar üzerinden davul yazmaya yarayan program kullanmaktadırlar. Bu, çok kaliteli ve profesyonel bir kayıt şekli olmasa da şarkı içinde çok sırıtmayan bir davul tonu yakalamak mümkün olabiliyor. Ancak yazılımcılar her geçen gün daha kaliteli programlar çıkarmaktadırlar ve bu iş birçok müzisyenin işine yaramaktadır. Kayıtlarda, davulu kendi çalmak isteyen müzisyenlerin hoşuna gitmese de bu durum bu şekilde ilerliyor.

 Davul Mikrofonu Tavsiyesi

www.teknolojimuzik.com olarak yaptığımız geniş çaplı araştırmalar sonucu en iyi fiyatlı davul mikrofonu tavsiyesi linklerini sayfamızın alt kısmında sizlerle paylaştık. Bu linkler aracılığı ile ulaşacağınız sayfalar en çok satış yapan ve en çok önerilen internet siteleridir. Güvenilir e-ticaret yapabileceğiniz siteler içerisinde ilk sıraları alan bu siteler aynı zamanda karlı alışverişler yapabilmenizi vizyon belirlemiş kuruluşlardır. Kaliteli ve orijinal davul mikrofonları, garantili ürünler, hızlı ve ücretsiz kargo, satış öncesi ve sonrasında güven veren destek ile güven kazanmayı başarmış sitelerdir. Sizler için belirlediğimiz linklerle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Sizler için Davul Mikrofon Seti  Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Davul Mikrofon Seti

Müzikal Market -> Davul Mikrofon Seti

Teknoloji Sanayi -> Davul Mikrofon Seti

Online Ses Sistemi -> Davul Mikrofon Seti

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın