İncelemelerMikrofonlarStüdyo EkipmanlarıTeknoloji

Condenser Mikrofon

Condenser Mikrofon Fiyat ve Tavsiyeler

Condenser Mikrofon Fiyat ve Tavsiyeler

Condenser Mikrofon

Dinamik mikrofonlar sahne kullanımı için popüler olsa da, sağlam yapıları nedeniyle, condenser mikrofon stüdyo kayıtlarında her zaman tercih edilen tip olmuştur. Arka plaka, tutarlı ses için aşırı hassasiyetle delinmesi gereken bir delik desenli katı pirinçten oluşur.

Condenser Mikrofon Nasıl Çalışır?

Fizik sınıfından, bir kondansatörün esasen iki metal levhaya yakın olduğunu hatırlayabilirsiniz. Ne kadar yakınsa, kapasitans da o kadar yüksektir. İngilizler bu sebep ile bu cihaza “ condenser mikrofon ” diyorlar.

Bir kondenser kapsül benzer şekilde inşa edilmiştir. Katı bir metal plakaya yakın bir yerde ince bir zardan oluşur. Zar veya diyafram, sıklıkla adlandırıldığı gibi, en azından yüzeyinde elektriksel olarak iletken olmalıdır. En yaygın malzeme altın serpiştirilmiş mylardır, ancak bazı (çoğunlukla yaşlı) modeller son derece ince bir metal folyo kullanır.

Ses dalgaları diyaframa çarptığında, katı arka plakaya göre ileri geri hareket eder. Başka bir deyişle, iki kondansatör plakası arasındaki mesafe değişir. Sonuç olarak, kapasitans ses dalgalarının ritmine dönüşür. Voilà, sesi bir elektrik sinyaline dönüştürür.

Condenser Mikrofon Fonksiyonları

Kapsül sinyali, diğer dişli parçalarına bağlanacak kadar “kırılgandır”. Condenser kapsülün çıkış voltajı aslında oldukça yüksektir, fakat neredeyse hiç akım üretmez, çünkü bu küçük kapasitörde çok az enerji depolanır. “Empedans dönüştürücü” denilen, kapsüle dış dünya arasında tampon oluşturan bir devre gerektirir. Empedans dönüştürücü, daha fazla sinyal akımı sağlayarak sinyali daha “sağlam” hale getirir. Ses ekipmanı uzmanları mikrofon almak isteyen kişilere condenser mikrofon tavsiye etmektedir. Condenser mikrofonları bu nedenle harici güç gerektirir. Bu eski günlerde rahatsızlık verici olabilir, ancak bugün sadece herhangi bir mikrofon girişi hakkında P48 fantom gücü sunuyor

Condenser Mikrofon Üstün Ses Kalitesi Sunar

Aşırı düşük kütlesi nedeniyle, condenser mikrofonunun diyaframı ses dalgalarını (nispeten) ağır hareketli bir bobinin bağlandığı dinamik bir mikrofona göre daha doğru bir şekilde izleyebilir. Condenser mikrofonları bu nedenle üstün ses kalitesi sunar. Bu sebeple condenser mikrofon tavsiye edilen ses ekipmanları arasında yer alır. Tüm mikrofon tiplerinde, kondansatörler en geniş frekans tepkisine ve en iyi geçici yanıtlara sahiptir (geçici enerjiler hızlıdır, örneğin bir tamburun saldırısı veya bir akustik gitarın “seçilmesi” gibi). Ayrıca, Condenser mikrofonları genellikle dinamik mikrofonlardan çok daha yüksek hassasiyet (yani çıkış) ve daha düşük gürültü sunar.

 

Sizler için Condenser Mikrofon Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> condenser mikrofon

Müzikal Market -> condenser mikrofon

Teknoloji Sanayi -> condenser mikrofon

Online Ses Sistemi -> condenser mikrofon

Yonka Bayi -> condenser mikrofon

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın