AnfilerİncelemelerSes SistemleriTaşınabilir Ses SistemleriTeknoloji

Çanta Amfi, Saz Anfisi ve Gitar Amfileri

Çanta Amfi, Saz Anfisi ve Gitar Amfileri

Çanta Amfi, Saz Anfisi ve Gitar Amfileri

Çanta Amfi, Saz Anfisi, Gitar Anfisi

Bir müzik aletini kullanırken, amfi sesi yükselten ve müzik sistemlerinin en temel bileşenlerinden olan bir sistem olarak karşınıza çıkacaktır. Amplifikatör, kaynak cihazdan alınan ses sinyallerinin güçlendirilmesi ve bu seslerin hoparlörlere güçlendirilmiş olarak verilmesi işlevini sunar. Bu nedenle ister deneme çalışmaları ister bir canlı performans olsun, amfilere her zaman en iyi sesi alabilmek için ihtiyaç duyulmaktadır. Neredeyse her ses cihazının amplifikatör cihazı da farklı olmaktadır.

Amfi Seçerken

Bir amfi modeli seçerken, öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta kullanım alanı ve kullanım derecesi olacaktır. Daha sonra Watt değerine dikkat edebilirsiniz. Örneğin 100 Watt’lık bir amplifikatörün sizlere 20 Watt’lık bir amplifikatörden 5 kat daha yüksek bir ses kalitesini sunacağını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat işin aslı 2 kata kadar bir ses farklı sunulabilir. Başlangıç için, 30-40 Watt’lık bir amplifikatörün doygun bir ses sağlayacağından ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Çanta Amfiler

Çanta amfiler genellikle kullanım kolaylıkları nedeniyle tercih edilmektedir. Sık sık performans için seyahat eden müzisyenlerin bu amfi modellerinde, bir taşıma çantası gibi amfiyi istediğiniz yere götürebilme imkanı size sağlanabiliyor. Ayrıca çanta amfi modellerinde farklı özellik seçeneklerine de yer verilebiliyor. Bataryalı olan modelleri bulunan çanta amfileri seçerek, güç kaynağı sıkıntısı yaşadığınız yerlerde bu bataryayı kullanabilirsiniz. Lityum batarya içeren amfiler, güç kaynağı kesintileri gibi durumlarda devreye sokularak amfiyi kullanmaya devam etmenizi sağlıyor. Ekho ve ekolayzır ayarları bulunan cihazlarda giriş seçenekleriyle birlikte birden fazla ekipman amplifikatöre bağlanabiliyor. Ayrıca kablosuz mikrofonların çanta amfilere bağlanabilme özelliği de bulunabiliyor.

Saf Amfileri

Saz veya bağlama gibi geleneksel enstrümanlara özgü olarak tasarlanan saz anfisi modellerinde, farklı özellik seçeneklerine rastlayabilirsiniz. Batarya seçenekli olarak kullanılabilen bazı tasarımlara yer verilmektedir. Ayrıca müziği geriye alabilme, Bluetooth kontrolü, USB girişleri, AC ve DC girişler ile Mp3 girişli olarak kullanabildiğiniz saf amfileri de vardır. Bu nedenle seçeceğiniz özellikler, amfinin temel birimlerini belirleyecektir.

Osawa Saz Amfisi 120 Watt

Osawa markasının üretimi olan ve çanta tipi bir saf amfisi olan bu model, birçok saz ve bağlama sanatçısı tarafından tercih ediliyor. Ayrıca gitaristlerin kullanımları için de ideal bir seçenek olabilmektedir. Şarjlı olan bu çanta amfide, 6 inçlik bir woofer yer alıyor. Ayrıca 5.5 AH bataryanın şarjlı özelliği 120W/30W güç seçeneğiyle gelmektedir. Bluetooth kontrolünün yanı sıra, uzaktan kontrol seçeneğini de içeren amfiyi taşıma konusunda son derece kolay bir seçenek olan omuz askısını kullanabiliyorsunuz. Müziği geriye alma özelliği sunan amfi, mikrofon, Mp3, AC ve DC girişleri ile USB girişi içeriyor.

Gitar Amfileri

Dünya çapında pek çok gitarist vardır ve bu enstrümana özgü farklı özelliklerde pek çok amfi tasarımı yer almaktadır. Elektro gitar, bas gitar, akustik gitar gibi farklı seçeneklere göre seçebildiğiniz gitar anfisi modelleriyle birlikte kullandığınız gitar çeşidinden istediğiniz en iyi sesi elde edebilmeniz sağlanabiliyor. Elektronik müzik sistemleri üreticileri, farklı ihtiyaçlara yönelik farklı gitar amfileri tasarlamaktadırlar. Bu nedenle piyasada bu enstrümana ilişkin yüzlerce seçenek bulabilme imkanınız olacaktır.

VOX AC 30 Gitar Amfisi

30 Watt olan VOX AC 30 gitar amfisi modelinde, 1×12 ile 2×12 konfigürasyonlarda tek bir ton kontrolü gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bu amfinin farklı birçok versiyonu piyasaya sürüldüğünden, I/O seçenekleri de her modelde farklıdır. İlk olarak üç kanalla tasarlanan amfi, daha sonraki modellemelerinde iki kanala yer veriyor. Bas ve tiz gibi seçenekleri kontrol edebildiğiniz devreler yer alan cihazda, ses yükseltme özellikleri altı farklı standart seçenek olarak sunuluyor.

 

Sizler İçin Çanta Amfi ve Saz Anfisi Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

 

yonkamuzikmarket.com -> Çanta Amfi -> Saz Anfisi

muzikalmarket.com -> Çanta Amfi -> Saz Anfisi

teknolojisanayi.com -> Çanta Amfi -> Saz Anfisi

onlinesessistemi.com -> Çanta Amfi -> Saz Anfisi

yonkabayi.com -> Çanta Amfi -> Saz Anfisi

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın