HoparlörlerİncelemelerTeknoloji

Boş Hoparlör Kabinleri, Boş Kabin Fiyatları

Boş Hoparlör Kabinleri, Boş Kabin Fiyatları

Boş Hoparlör Kabinleri, Boş Kabin Fiyatları

Boş Kabin, Boş Hoparlör Kabini, Boş Kule Kabin, Boş Subbass Kabin

Kendi Hi-Fi hoparlör sisteminizi oluşturmak istiyorsanız, bu durumda boş hoparlör kabini ihtiyacınız olan şey olacaktır. Ev içi kullanımlarda veya herhangi bir sahne performansı kullanımında istediğiniz wooferları bir araya getirerek istediğiniz ritmi ve ses kalitesini yaratmak boş kabinlerle sizin elinizdedir. Farklı tasarımlarla birlikte ister kule kabini, isterseniz de subbass kabini seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Boş Kabinler ve Kullanım Amaçları

Ön montajlı ve önceden hazırlanan boş kabin kutuları, ayrıca montaj ve son işlem gerektiren yedek demonte kutular, yedek ızgaralar ve bölmeler ile istediğiniz bir tasarımda hoparlöre sahip olabilirsiniz. Hatta ev tipi subwooferlar için ve araba subwooferları için de önceden oluşturulan kabin muhafazaları piyasada bulunmaktadır. Ev sineması sistemi, profesyonel müzik çalışmaları, araç içi müzik sistemleri gibi hemen hemen her kullanım amacına uygun boş kabinler piyasada yer almaktadır. Ayrıca duvar içi hoparlör kullanımına imkan tanıyan bazı ses sistemi kabinleri de bulmak mümkün olabiliyor.

Boş Kabinler ve Özellikleri

Kullanılacak ses ekipmanının özelliklerine göre, boş kabinlerin özellikleri de farklı olabiliyor. Tekli, ikili veya dörtlü subwooferları kullanmaya yarayan farklı tasarımlarda boş kabinler mevcut olabilmektedir. Özel olarak tasarlanan bazı modeller altı adede kadar hoparlörün kullanımına izin verebiliyor. Ayrıca dış malzeme ve boyut gibi özellikler de seçiminize göre değişebiliyor. Titanyum, çelik, plastik veya ahşap gibi farklı yapı malzemeleri kullanılabilmektedir. Kabinlerde boyutlar ise kullanmak istediğiniz subwoofer sayısına göre değişecektir. 8 inç olan küçük modeller, ev sineması sistemleri ve amatör müzik çalışmaları için uygun olabilmektedir. Daha büyük bir boş kabinin kullanılması ise yaklaşık 15 inç ile 21 inçlik bir boş kabine ihtiyacınız olduğunu göstermektedir.

Boş Hoparlör Kabinleri ve Subbass Kabinler

Tekli veya ikili hoparlörleri kullanmak için, boş hoparlör kabinlerini tercih edebilirsiniz. Bunlar standart bir kullanım yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz kabinler olmalıdır. Özellikle ev sinema sistemleri için bu kabinler sık sık tercih edilebiliyor. Ayrıca amatör çalışmalar için de tekli veya ikili subwoofer yerleştirilmesine izin veren boş subbass kabin de kullanabilirsiniz. Farklı yapı malzemeleri arasından istediğinizi seçebileceğiniz bir ürünle, kendi özel görünümünüzü yaratabilirsiniz.

Boş Kabinler ve Kule Kabinleri

Kule kabinleri, genellikle ikili ya da üçlü subwooferların kullanılmasına izin verecek şekilde tasarlanıyorlar. Boş kule kabin kutularında da normal bir kule kabinde bulabildiğiniz hemen hemen her özelliği bulabilirsiniz. Ses sisteminizi kendiniz tasarlamak istediğiniz zaman, bu hoparlör kabin dolapları son derece elverişlidir. MDF veya ahşap gibi seçeneklerde kule kabin kutuları bulabileceğiniz gibi, titanyum veya çelik gibi farklı yapı malzemeleriyle oluşturulan kule kabinleri de bulabilirsiniz.

Kule kabin kutusu seçerken, kutunun kaç yola izin verdiğine dikkat etmeniz gerekecektir. Bu, genel olarak boş kabinlerin tamamında dikkat etmeniz gereken bir özelliktir. Böylelikle kullanım amacınıza uygun bir model boş kabin seçmiş olursunuz.

Özel Üretim Boş Kabinler

Tasarımınızı eğer kendiniz yapmak istiyorsanız, bu durumda özel üretim bir boş kabin seçebilirsiniz. Bazı üreticiler özel sipariş üzerine de belli tasarımlar üretebiliyor. Fakat hazır tasarımlara kıyasla böyle bir seçeneğin biraz daha maliyetli olabileceğini belirtmeliyiz. Özel tasarımlarla birlikte her kullanım alanına özgü farklı seçenekleri tasarlayabilmek elinizde olacaktır. Ayrıca kullanılan yapı malzemelerini de bu şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz. MDF, ahşap, titanyum veya herhangi bir malzeme istenilen kabini tasarlamak için seçilebilir. Böylelikle hoparlör kabininin uzun bir kullanım ömrü olacağından da emin olmuş olursunuz

 

Sizler İçin Boş Hoparlör Kabini Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

 

yonkamuzikmarket.com -> Boş Hoparlör Kabini

muzikalmarket.com -> Boş Hoparlör Kabini

teknolojisanayi.com -> Boş Hoparlör Kabini

onlinesessistemi.com -> Boş Hoparlör Kabini

yonkabayi.com -> Boş Hoparlör Kabini

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın