İncelemelerSahne Işık SistemleriTeknoloji

Aynalı Küre ve Disko Topu Fiyatları

Aynalı Küre ve Dönerli Top Işıklar

Sahne Aynalı Küreleri ve Dönerli Top Işıklar Hakkında Merak Ettikleriniz

Aynalı Küre

Genelde bar, gece klübü ve disko gibi eğlence yerlerinde veya düğün salonlarında tavana asılan top şeklinde aynalı küre, disko topu, dönerli top ışıkaynalı küreler loş ışıklarda mekanlara hoş bir görünüm verdiği için kullanıyor. Bu tür eğlence mekanlarında olmazsa olmaz olan değişik ebatlarda olan minik minik ayna parçaları ile kaplanmış aynalı küre tavanlara motorlu döner bir sistem ile monta edilerek asılıyor. Hafif karanlık salonlarda mekanın diğer ışıklandırma sistemlerinden aldıkları ışıkların yansımaları ile dönerek aynalı kürelerin yardımı ile etrafa ışık cümbüşü yaratılmış oluyor. Sis ve duman makineleri ile olağanüstü görsel şölen oluşturmaktadır.

Aynalı Küre Nasıl Çalışır?

Aynalı küre ya da disko topu isminden de anlaşılacağı üzere  aynalarla kaplanmış küre biçimli ışık sistemi ürünüdür. Küçük ayna parçalarının küresel şekilli top üzerine yapıştırılarak elde edilir. Aynalı küreler eğlencenin ya da etkinliğin yapılacağı mekanlarda tavana askı aparatı sayesinde monte edilerek kullanılır. Bazı aynalı küre ve disko topu modelleri kendi bünyesinde bulunan motoru sayesinde tavanda dönerek ortamın her yerinde hareketli ışıltılar oluşturur. Motorlu aynalı küre tavsiyesi sayfanın en altında mevcuttur. Aynalı kürenin ışığı yansıtması için aynalı küre spot ışığı ortamın uygun yerlerine montaj yapılarakışık kaynağı görevi görür. Aynalı kürenin yansıttığı ışık kaynağına aynalı küre spotu denir. Kendi içerisinden ışık kaynaklı modellerde bulunur. Bu modellere dönerli top ışık denir. Aynı motorlu aynalı küre modelleri gibi bu modellerde kendiliğinden dönme kabiliyetine sahiptir. Sadece spotlara ihtiyaç duymadan ışık yayabilirler.

Aynalı Küre Fiyatları

Aynalı kürelerin yapısı ve motoru çok önemli olduğu için bu özelliklerde aynalı küre fiyatları arasında farklılık yaratıyor. 20 santimetreden başlayarak 10 cm aralıklarla artan aynalı kürelerin ebatları kullanılmak istenilen mekanlara uygun olarak bir metre hatta bir buçuk metreye kadar çap genişliği olabiliyor.

Aynalı kürelerin ayna kalitesi de kararma yapmaması uzun ömürlü ve dayanıklı olması acısından çok önemli oluyor. Ayrıca köpük küre ve ya alüminyum yapıda olan kürelerde fiyat aralığını değiştiriyor. Aynalı kürelerde diğer bir önemli faktörde küreyi döndüren motorudur. Kürenin motoru da kürenin büyüklüğüne göre olması gerekiyor. Aynalı küreler tavana asıldığı için tehlike arz etmemesi gerekmektedir. Aynalı kürelerin fiyatları en az 100 TL başlayarak yaklaşık marka ve özelliklerine göre 1500 TL ye kadar çıkabiliyor.

Dönerli Top Işık

Düğün salonları bar ve diskolarda müzik eşliğinde dönerli bir sistem ile çevreye renkli ışıklar veren dönerli top ışık eğlence ortamına hareket ve hoş görüntü sağladığı için kullanılıyor. Dönerli top ışıklandırma sitemleri motorla çalıştırılıp mekânların durumuna göre gerektiği gibi bazen tavana bazen de yan duvarlara ve ya uygun köşelere monta edilebiliyor. Genelde tek topuz veya iki tarafında topuz olanları da kullanılıyor.

Işıklı topların iç kısımlarında renkli ampuller olup dış kaplamaları da renkli veya şeffaf camlar ile kaplanmış oluyor. Dönerli ışık topları sese duyarlı olduğu için müzik başladığını anda kendiliğinden çalışmaya başlıyor ve tavana içindeki renkli ampullerin verdiği ışıkları dönerek tavana yansıtıp tavanda ve bütün salonun her yerine rengarenk ışık yansıtmış oluyor.

Aynalı Küre Tavsiyesi ve Dönerli Top Işık Tavsiyesi

Siz değerli okuyucularımız için yaptığımız incelemelerde karlı alışverişler yapmanızı amaçladık. Kaliteli ve orijinal ürünler satın alarak direk karlı olabilirsiniz. Ayrıca maddi güvenliğiniz için güvenilir alışveriş siteleri seçmeniz gerekmektedir. Ürünleri bilinçli bir şekilde almak için yazılarımızdan gerekli bilgileri elde edebilirsiniz. Alacağınız ürünlerin garantili ürünler olması ve hızlı, güvenilir, ücretsiz kargo çok önemlidir. işte bu ve daha bir çok sebepten dolayı bu araştırma sizler için yapıldı. Sizler için aynalı küre tavsiyesi ve dönerli top ışık tavsiyesi sayfanın en alt kısmında yapıldı. Güvenilir ve sağlıklı alışveriş için bizleri takip etmeye devam edin.

Sizin için Aynalı Küre ve Dönerli Top Işık Satan Siteleri Araştırdık.  Aşağıdaki sitelerden inceleyip satın alabilirsiniz.

Müzikal Market -> Aynalı Küreler -> Disko Top Işıkları

Teknoloji Sanayi -> Aynalı Küreler -> Disko Top Işıkları

Online Ses Sistemi -> Aynalı Küreler -> Disko Top Işıkları

Yonka Bayi -> Aynalı Küreler -> Disko Top Işıkları

 

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın