İncelemelerSes SistemleriTeknoloji

Acil Anons Modülü ve Mesaj Kayıt Ünitesi

Acil Anons Modülü ve Mesaj Kayıt Ünitesi

Acil Anons Modülü ve Mesaj Kayıt Ünitesi

Acil anons modül, acil anons mesaj kayıt ünitesi

Binaların içerisinde müzik yayınları yapmak için ya da acil bir durum oluşması anında insanların tahliye edilmesi amacı ile kullanılan ünitelere acil anons modülü sistemleri denir.

Acil Anons Sistemi Nedir?

Mekanlarda yapılmakta olan müzik yayınlarında, insanların yer aldığı yerlerde hoş bir ambiyans yaratma amacı güdülürken acil anons sistemleri ise, kişilerin bulundukları mekanlardan güvenli olarak tahliye edilmelerini sağlamaktadır.

Akustik Sistemin Yapısı Neye Göre Belirlenir?

Sistemin kurulacak olduğu alanın büyüklüğü, hacmin akustik yapısı, zonların sayısı ve kişilere ait özel istekler göz önüne alınarak sistem yapısı belirlenir. Sistemin kuruluşunda, tek zon ile yüzlerce zon ve tek anons noktası ile yüzlerce anons noktasına kadar farklı kurulumlar yapılması mümkündür. Yayının yapılacak olduğu alanın büyüklüğü ve yer özelliklerinin tespiti yapıldıktan sonra, ihtiyaca en uygun şekilde cevap verebilecek olan modül belirlenir ve alana montajı yapılır.

Nerelerde Kullanılır?

Su baskını, deprem, yangın, gaz kaçağı tarzında olumsuz durumlar ile karşılaşılması durumunda, oluşan topluluğu tehlike anına karşı uyarır. Sistem fabrika, otel, okullar, kamuya ait olan binalar, tiyatro, sinema, kafe, konferansların yapıldığı salonlar, restoranlar, camiler, olimpik olan yüzme havuzları, alışveriş ve iş merkezleri, düğün ve nikah salonları, kültür merkezleri, sosyal tesisler şeklinde yüksek kapasitesi bulunan mekanlar içerisinde kullanılır.

Sistemin Kuruluşunda Nelere İhtiyaç Duyulur?

Müzik ya da anons yayınının istenilen alan içerisinde duyulması sağlayacak olan hoparlörler ve elektrik direkleri iç duvarlara veya binanın dış cephesine monte edilmektedir. Müzik ve ses yayınlarını iletebilmek için uygun olan ses amplifikatörlerinin kurulumları yapılır. Amplifikatör ve hoparlörlerin bağlantılarının yapılması isteğe göre, kablosuz veya kablolu olabilir. Amplifikatör denilen ses kontrolü üniteleri, ses dağıtma, yükseltme işlemlerini ve müzik yayınlarını gerçekleştirirken, mikrofon özellikleri aracılığı ile anons işlemleri yapılabilmektedir. Acil yayın durumları için kayıt sistemleri ve bilgisayarların entegrasyonları da yapılması gereken işlemler arasındadır.

Kurulumda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anons ve seslendirme sistemlerinde müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi açısından kurulum yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ses kalitesinin bozulmaksızın taşınarak dinleyenlere iletilebilmesini sağlamaktır. Hizmet ve ürünün kaliteli olması bu yüzden çok önemlidir. Üzerinde çalışılacak olan proje alındığı zaman, müşterinin istekleri göz önüne alınarak sistemin bölgelere ayrılması gerekmektedir. Farklı bölgelere farklı olan müzik ve anons yayınları yapılabilmelidir.

Acil Anons Mesaj Kayıt Ünitesi Ne İşe Yarar?

Acil olarak oluşan bir durum için acil anons mesaj kayıt ünitesi içerisine kayıt edilmiş olan anons ses mesajı, yayın durumuna geçecektir. Bilgisayarlar ile entegrasyonu sağlanabilen bu anons ve seslendirme sistemleri, otomatik olarak yapılmakta olan yayınları, belirleyici zamanlandırma özelliklerine sahiptirler. Bu yöntem aracılığı ile topluluklara, belirlenmiş olan aralıklar ile anonsların otomatik olarak geçilebilmesi mümkün olmaktadır. Seslendirme sistemlerinin yangın alarmı sistemleri ile entegre olacak biçimde çalıştırılmaları da mümkündür. Acil bir durum oluştuğu zaman sistem, otomatik olarak devreye girebilmektedir. Bu yöntem sayesinde yangın büyümeksizin mekanda bulunan kişilerin, binayı terk etmeleri için zaman sağlanmaktadır.

Uzman Ekip Ayrıcalığı

Acil anons ve seslendirme sistemlerinin kurulması için, konusunda uzman olan kişilerin yapacağı projelendirme, montaj ve kurulumlara ihtiyaç vardır. Alanın büyüklüğü, sistemlerin yerleştirileceği bölgelerin belirlenmesi, anonsun ses kalitesi, bilgisayarların sistem ile uyumlu çalışarak acil olan durumlarda devreye girebilmesi, yangın destek üniteleri tarzında farklı üniteler ile eş zamanlı çalışabilmesi hep konusunda deneyimli, profesyonel olan ekiplerin kaliteli olarak yapabilecekleri uzmanlık isteyen işlerdir.

 

Sizler için Acil Anons Modülü ve Mesaj Kayıt Ünitesi Satan Güvenilir Siteleri Listeledik.

Yonka Müzik Market -> Acil Anons Modülü Fiyatı

Müzikal Market -> Acil Anons Modülü Fiyatı

Teknoloji Sanayi -> Acil Anons Modülü Fiyatı

Online Ses Sistemi -> Acil Anons Modülü Fiyatı

Yonka Bayi -> Acil Anons Modülü Fiyatı

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın