İncelemelerStandlarTeknoloji

16u Rack Kabinet Fiyat ve Ölçüleri

16u Rack Kabinet Fiyat ve Ölçüleri

16u Rack Kabinet Fiyat ve Ölçüleri

16u Rack Kabinet, 16u Rack Kabinet, Rack Kabin

Rack kabinetler, standart 19 inçlik bir rafa monteli ekipman sunucularını, UPS sistemlerini, yönlendiricileri, anahtarları, ses ve görüntü istemcilerini bağımsız olarak monte etmek için tasarlanan yapılardır. Hava akışını sağlarken, raf ekipmanı organizasyonunun yanı sıra, güvenlik ve kablo yönetimi de sağlamaktadırlar. Raf muhafazaları veya açık çerçeve rafları gibi rack kabin kullanım türleri vardır.

Rack Kabinler ve Kullanım

Rack kabinler sunucu odalarında ve veri merkezlerinde tercih edilen standart ekipmanlar arasında yer almaya başlamıştır. Telekomünikasyon ekipmanlarının depolanmasında da tercih edilen rack kabinetler, ayrıca ses ve video enstalasyonları ile fabrika gibi endüstriyel ortamlarda da kullanılabiliyor.

Bazı rack kabinetlerin titreşim veya şoka eğimli olan deprem bölgelerinde kullanılması da söz konusu olmaktadır. Genellikle bu tip alanlarda özel tasarlanan raflar kullanılmaktadır.

Rack Kabin Boyutları

Bir rafın yüksekliğinin içerisinde depolanacak donanımın yüksekliğiyle belirlenmesi söz konusudur. Bir raf biriminde 1.75 inçlik bir ölçü birimi kullanılır. Bu, 44.45 mm ölçüye denk gelir. 42u bir kabinette yükseklik bu değerlere göre toplamda 73.5 inç olmaktadır. Bir 2u sunucusunun mevcut 42 adet raf ünitesinden iki adedini işgal etmesi söz konusu olacaktır. İhtiyacınız olan raf alan miktarını doğru şekilde değerlendirdiğinizden ve bir işletmede kullanılacak olan rack kabinetlerde gelecekteki büyümeyi de göz önünde bulundurduğunuzdan emin olmalısınız.

Rack Kabinlerde Ekstra Özellikler

Rack kabinlerin belli ek özellikler ile tasarlandıkları görülmektedir. Örneğin PCI yani ödeme kartı sektöründe veri güvenliği standartlarının esas alındığı sistemler rack kabinetlere eklenebiliyor. Bu, kredi kartı bilgilerinin işlenmesini, saklanmasını ya da aktarılmasını sağlayan şirket ortamlarında güvenli bir kullanım sağlayan bir sistemdir.

Şok palet modelli rack kabinler, yüklenen rafların belli bölgelere taşınması konusunda ek bir takviyeye imkan tanınması açısından darbe emici malzemelerin bir araya getirilmesiyle birlikte rack kabinlere eklenebiliyor.

Genişleme modelli rack kabinler, sıcak koridor ve soğuk koridor gibi soğutma tekniklerinde ideal olan bir kullanım sağlamaktadırlar. Özellikle sıralı bir kullanımla kolaylıkla genişleyen modeller bir araya getirilmektedir.

16u Kabinet Özellikleri

Kabinetlerde ölçümlerin değerleri raf birimiyle hesaplandığı zaman, 16u rack kabinet modellerinin sizlere 60 santim kadar bir raf uzunluğu sağlayacağı görülmektedir. Bu, rafın sunucular ve A/V ekipmanları gibi birçok seçenek ile kullanılabileceğini gösteriyor. Yani bilgi işlem odalarında ve ofislerde kolay bir kullanım sağlamak adına 16u kabinetleri tercih edebilirsiniz. Ancak, belirtildiği gibi gelecekteki büyümeyi de hesap ederek daha yüksek raf boylarına sahip olan bir kabineti de tercih edebilirsiniz.

Lastvoice 16u Kabinet

Kabinet modellerinin en iyi tasarımcılarından birisi olan Lastvoice ile seçebileceğiniz pek çok çeşitte kabinet genişliği vardır. 7u modellerinden başlayan tasarımlar, 32u’ya kadar seçenekleri karşınıza çıkarmaktadır. 16u modelinde, sabit raf ile termostat içeren bir fan modülü yer almaktadır. Ayrıca bu özellikleri içermeyen seçeneklere de üretimlerde yer veriliyor. Tekerlekli mobil bir kullanım sağlayabildiğiniz 16u kabinette, 60 santimlik bir derinlik ve genişlik seçeneğini bulabiliyorsunuz.

EKO 16u Kabinet

Rack kabinetlerde bir işlemci desteği konusunda 16u rack kabinet modellerini tercih ediyorsanız, bu durumda EKO modelli 16u kabinetler sizlere iyi birer seçenek sunabilirler. Genel bir depolama ve server işlemci seçeneği sunan bu kabinetlerde her kabinette olduğu gibi 19 inçlik bir boyut seçeneği bulunuyor. 60 santim genişliğin yanı sıra, derinlik açısından sağlanan alan 100 santimdir. Bu da kullanımı bu model kabinetlerde son derece uygun bir hale getiriyor.

 

Sizler İçin 16u Rack Kabinet Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

 

yonkamuzikmarket.com -> 16u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

muzikalmarket.com -> 16u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

teknolojisanayi.com -> 16u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

onlinesessistemi.com -> 16u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

yonkabayi.com -> 16u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın