İncelemelerStandlarTeknoloji

12u Rack Kabinet Fiyatları ve Ölçüleri

12u Rack Kabinet Fiyatları ve Ölçüleri

12u Rack Kabinet Fiyatları ve Ölçüleri

12u Rack Kabinet, 12u Kabinet Fiyat, Rack Kabinet

Genellikle ekipman saklamak ve barındırmak için kullanılan rack kabinet dolapları, bilgi işlem teknolojilerinde sık tercih edilen bir seçenek halini almıştır. Her rack kabinetin farklı boy ve derinlik ölçüleri vardır ve bu ölçüm 1u olarak gösterilir. Değer büyüdükçe, kabinetin kullanım için ölçüsü de büyümektedir. Eğer bir rack kabinet almayı düşünüyorsanız, öncelikle ölçü seçeneklerini göz önünde bulundurmanız gerecektir.

Rack Kabinetlerde Ölçüler

Bir rack kabinette ölçüler, belirtilen 1u değeriyle belirlenmektedir. 1u değeri 4.5 santimlik bir ölçüye denk geldiğinden, örneğin 12u rack kabinet modellerinde toplamda 54 santimlik bir uzunluk değerine sahip olabildiğiniz anlamı çıkacaktır. Rack kabinetlerde en önemli değer, ölçüdür ve kullanım durumuna göre uygun ölçülerde bir kabinet temin etmeniz gerekecektir. Genellikle bilgi işlem teknolojileri tarafından ekipman depolama konusunda kullanılan rack kabinetler, başka pek çok farklı alanda da kullanılabiliyor.

Rack Kabinetler ve Kullanımları

Evlerde ya da ofislerde de kullanılabilen kabinetlerin kullanım alanları bir hayli fazladır. Bilgi işlem teknolojilerinin sistem odalarında daha çok kullanılan bu kabinetler, bilgi ağlarının depolanması ve korunması amacıyla tercih ediliyor. Bir bilgi işlem teknolojileri servisinde depolanan bilgiler son derece fazladır ve rack kabinetler bu işlem ağlarında depolanan bilgileri koruma amaçlı olarak kullanılırlar. Küçük ağ ekipmanlarında depolama ve altyapı uyumluluğu gibi işlemler nedeniyle rack kabinetlerin bu tür kullanım alanlarında raf sayısı ve uzunluk değerleri çok daha yüksek olarak belirlenmektedir. 12u rack kabinetlerin standart bir kullanım açısından uygun oldukları görülebilir.

Rack Kabinletlerin Kullanım Şekilleri

Yüksek güvenliğe sahip bir kabinet kullanmak istiyorsanız, bu durumda imal edilen malzemelerle birlikte 12u kabinet fiyat seçenekleri de daha yüksek rakamlara ulaşacaktır. Örneğin rack kabinette mobil bir kullanım tercih ediliyorsa, o zaman tekerlekli bir kabinet seçilebilir. Ayrıca mobil kullanımı tercih etmeyen kullanıcılar için, bu kabinetlerin duvara montelenmeleri de söz konusu olabilmektedir. Havaalanlarında kullanılan çoğu kabinet, duvara monteli olarak kullanılmaktadır.

Duvara monteli bir şekilde kullanılan rack kabinetlerde, arka yüzey çıkarılarak bir kullanım sağlanabilir. Montaj ekipmanlarıyla birlikte duvara sabitlenen kabinetler, güçlendirilmiş camlarıyla birlikte, korunan ekipmanlara da maksimum güvenlik sağlayabilir.

Rack Kabinlerde İmalat ve Kullanılan Malzemeler

Birçok rack kabinet, güçlendirilmiş cam ile imal edilmektedirler. Bu güçlendirilmiş cam, kabinetin içine yerleştirilen ekipmanları hem dış hasarlardan korur hem de bilgi hırsızlığı gibi durumların önüne geçer. Genellikle kabinlerin ham maddeleri metaldir. Paslanmaz çelik, titanyum, alüminyum, kalay veya krom gibi birçok metal de hammadde içerisine eklenebiliyor. Bu da daha sağlam yapılı bir kabinetin imal edilmesine imkan tanıyor.

Kabinetlerde elde edilebilecek inç miktarı 19 inç olarak standart olmaktadır. Ayrıca eklenen ekipmanların sıcaklık kontrolünü sağlamak için fanlı olarak üretilen kabinetlere de piyasada yer verilmektedir.

Lastvoice 12u Kabinet Modeli

Lastvoice üretimlerinden olan 12u kabinette, toplamda 57 santimlik bir uzunluğa sahip olunabiliyor. Bu model kabinette 1 tane sabit rafa yer verilirken, fan seçeneği de kabine dahil ediliyor. Böylelikle bu fan modülüyle birlikte kullanılacak ekipmanın sıcaklığı da kontrol altında tutulabilmektedir. Güçlü bir camdan imal edilen kabinet, mobil bir kullanım sağlayabilmek adına tekerlekli olarak imal edilmiştir. Fakat eğer duvara monteli bir kullanım gerçekleştirmek istiyorsanız, montaj ekipmanlarıyla birlikte kabineti duvara montajlayarak kullanabilme seçeneğiniz de olmaktadır. Fan, termostatlı bir modüldür ve bu model kabinette standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca dünya standartlarına uygun olarak 19 inçlik bir ölçüyle kabinetin üretimi yapılmıştır.

 

Sizler İçin 12u Rack Kabinet Satan Güvenilir Siteleri Listeledik

yonkamuzikmarket.com -> 12u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

muzikalmarket.com -> 12u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

teknolojisanayi.com -> 12u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

onlinesessistemi.com -> 12u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

yonkabayi.com -> 12u Rack Kabin -> Tüm Rack Kabinetler

admin
yazaradmin

Bir cevap yazın